مشکلی پیش آمده لطفا دقت بفرمایید...

اخذ ویزا توریستی

اخذ ویزای مسافرتی

ویزا ثابت

اخذ ویزا توریستی
اگر قصد سفر دارید، باید به یک نکته مهم توجه داشته باشید؛ آیا کشور مقصد شما ویزا می‌خواهد یا خیر؟ اگر پاسخ شما به این سوال مثبت است، در مرحله بعد باید درباره اخذ ویزا (روادید)، انواع ویزا و مدارک لازم جهت اخذ ویزا و هزینه دریافت ویزا بیشتر بدانید.
بنابراین اگر به هر دلیلی قصد سفر دارید، اخذ ویزا یکی از مهمترین بخش‌های آغاز این سفر خواهد بود تا مجوز ورود شما به کشور موردنظر صادر شود. ویزا سندی است که نمایندگان قانونی دولت‌ها مانند سفارت یا کنسولگری برای شهروندان دیگر کشورها صادر می‌کنند تا اجازه ورود، عبور یا اقامت اتباع خارجی صادر شود.

آنچه باید درباره مراحل اخذ ویزا گردشگری بدانید

به طور خلاصه دریافت ویزا شامل چهار مرحله؛

 1. مشاوره اولیه (برای جلوگیری از اتلاف هزینه و وقت)
 2. گرفتن وقت سفارت (انگشت‌نگاری و تحویل مدارک)
 3. تکمیل مدارک ویزا (مدارک باید از سوی متقاضی ارائه شود اما برای رزرو بلیط هواپیما ستاره زمرد همراه شماست)
 4. پیگیری مصاحبه و اخذ ویزاست.

ویزا، مجوز ورود به بسیاری از کشورهای خارجی است که به صورت مهر یا برچسب روی پاسپورت الصاق می‌شود. بهتر است برای دریافت ویزا ابتدا از یک آژانس مسافرتی و گردشگری و یا کارگزار مشاوره بگیرید و شرایط خود را مطرح کرده و سپس برای تعیین وقت سفارت به همراه مدارک موردنظر اقدام کنید.

برای دریافت ویزای کشوری مانند سوئیس با پاسپورتی که دارای 6 ماه اعتبار است و کارت شناسایی به سفارت سوئیس واقع در ایران مراجعه و مراحل موردنظر را طی می‌کنید. به هیچ وجه امکان دریافت ویزا با کارت ملی و یا شناسنامه وجود ندارد. برای دریافت ویزا با توجه به کشور مقصد، از 3 تا 4 هفته قبل از سفر اقدام کنید و هرگز اقدامات مربوط به اخذ ویزا را به لحظات آخر موکول نکنید.

توجه داشته باشید که صدور ویزا به معنای تایید مجوز ورود برای مدت زمان موقت از سوی کشور مقصد است. همچنین اعتبار ویزای مسافرتی به کشور مقصد و علت درخواست ویزا بستگی دارد. در برخی شرایط خاص مانند تصادف و یا مرگ خویشاوندان ویزا قابل تمدید است. (توجه داشته باشید که این نکته باز هم به کشور مقصد بستگی دارد).

اخذ ویزا
انواع ویزا و نحوه اخذ آنها

انواع ویزا و نحوه اخذ آنها

ویزا یا روادید دریافتی باید مناسب با هدف سفر و فعالیت مسافر در کشور مقصد باشد (فعالیت توریستی، تجاری، دانشجویی و انواع دیگر)، در غیر این صورت احتمال مواجهه با مشکلات احتمالی در سفر افزایش می‌یابد. با توجه به این موضوع، سفارتخانه‌ها براساس تقاضای مراجعه‌کنندگان به صدور ویزا می‌پردازد.

انواع ویزا از نظر تعداد دفعات ورود و خروج

 • Single: شما تنها اجازه یک بار ورود به آن کشور را می دهد و با خروج شما از آن کشور، این ویزا باطل می شود.
 • Multiple: شما امکان ورود و خروج متعدد به کشور صادرکننده ویزا را در طی مدت اعتبار ویزا خواهید داشت.

اخذ ویزای توریستی:

ویزای توریستی یا ویزای مسافرتی از جمله ویزاهایی است که تقاضای زیادی برای آن وجود دارد. امروزه مردم از هر فرصتی برای سفرهای تفریحی به دیگر کشورها استفاده می‌کنند و برای ورود به بسیاری از این کشورها و اقامت کوتاه مدت تفریحی در آن باید ویزای توریستی تهیه کنید. ویزای توریستی را به دو طریق مراجعه حضوری و آنلاین می‌توانید تهیه کنید. در بخش حضوری، متقاضی درخواست خود را به صورت حضوری، ثبت‌نام اینترنتی یا تماس تلفنی به سفارت یا کنسولگری ارائه می‌دهد. سپس در وقت تعیین شده با به همراه داشتن مدارک موردنیاز به محل سفارت می‌رود تا با طی مراحلی ویزای توریستی خود را دریافت کند. توجه داشته باشید برای صدور ویزای برخی از کشورهای مانند کشورهای عضو شینگن و کانادا، انگشت‌نگاری و تصویربرداری از مراحل الزامی صدور ویزاست. کارشناسان ما در «ستاره زمرد» برای اخذ ویزای شینگن و کانادا همراه شما هستند. همچنین در بخش ویزای آنلاین یا الکترونیک که در راستای دولت الکترونیک توسط برخی دولت‌ها راه‌اندازی شده است، نیازی به حضور در کنسولگری یا سفارت نیست. متقاضیان می‌توانند به صورت اینترنتی درخواست خود را ارسال، هزینه ویزا را پرداخت و در نهایت ویزا دریافت کنند.

انواع ویزا و نحوه اخذ آنها
اخذ ویزای تحصیلی

اخذ ویزای تحصیلی:

با توجه به افزایش علاقه دانش‌آموزان و دانشجویان به تحصیل در خارج از کشور، دریافت ویزای تحصیلی به یکی دیگر ویزاهای پرطرفدار در میان متقاضیان آن تبدیل شده است. دریافت ویزای دانشجویی برای افرادی که قصد تحصیل در یک کشور دیگر را دارند، الزامی است.

شرایط اخذ ویزای دانشجویی:

برای دریافت ویزای دانشجویی مواردی مانند

 1. - پذیریش تحصیلی از سوی موسسه یا دانشگاه کشور مقصد
 2. - اثبات تمکن مالی به این صورت که افراد پذیرفته شده باید توانایی پرداخت هزینه‌های تحصیل و زندگی را داشته باشند
 3. - دانش زبانی یکی از شرایط مهم اخذ ویزای دانشجویی است. با توجه به شرایط کشور مقصد باید از دانش زبانی کافی برخوردار باشید و مدرک زبان ارائه دهید.
 4. -  از دیگر شرایط دریافت ویزای دانشجویی شرایط سنی و نداشتن فاصله زیاد میان فارغ‌التحصیلی و پذیرش از دانشگاه کشور مقصد است.

اخذ ویزای تجاری:

ویزاهای تجاری برای انجام تجارت و کسب و کار در کشورهای مقصد صادر می‌شوند. برای شرکت در همایش‌ها، جلسات، کنفرانس‌ها و غیره باید نسبت به اخذ ویزای تجاری اقدام کنید.

شرایط اخذ ویزای تجاری:

 1. - تکمیل فرم درخواست ویزای تجاری
 2. - پاسپورت معتبر متقاضی
 3. - رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
 4. - بیمه مسافرتی
 5. - مدارک مالی
 6. - گواهی اشتغال به کار
 7. - دعوتنامه معتبر ویزای تجاری
اخذ ویزای تجاری
ویزای شینگن

اخذ ویزای شینگن:

ویزای شینگن به عنوان یک ویزای پرطرفدار است که با اخذ آن می‌توان به تمام کشورهای عضو این محدوده سفر کرد. در ادامه درباره شرایط دریافت ویزای شینگن، مدارک لازم برای ویزای شینگن و انواع ویزای شینگن توضیحاتی ارائه می‌دهیم.

 1. - داشتن سابقه سفر
 2. - داشتن مدارک کامل و بدون نقص و عیب
 3. - شرایط سنی (کشورهای اتحادیه اروپا نسبت به افراد کمتر از 30 سال سختگیرتر هستند)

تخصص ما، اخذ ویزای شینگن و کانادا

کارشناسان ما در «آژانس مسافرتی و گردشگری ستاره زمرد» شما را برای دریافت ویزای شینگن و ویزای کانادا همراهی می‌کنند. با وجود اینکه طی سال‌های اخیر شرایط دریافت این نوع ویزاها سخت‌تر شده است، اما دریافت ویزای تضمینی شینگن و کانادا با ستاره زمرد امکانپذیر خواهد بود. شرکت مسافرتی و گردشگری ستاره زمرد به عنوان یک کارگزار بی‌واسطه از مجریان موفق برگزاری تورهای گروهی و انفرادی با بهره‌گیری از کارشناسان خبره شما را در اخذ ویزای شینگن به عنوان یکی از مهمترین انواع ویزاها همراهی می‌کند.

اخذ ویزای شینگن

ویزای توریستی
لیست زیر کشورهایی است که اژانس هواپیمایی ستاره زمرد علاوه برارائه خدمات بلیط هواپیما، رزرو هتل، تور و بیمه مسافرتی برای رفاه حال مسافران، ویزای توریستی آن ها را نیز تهیه می کند:

ویزای شینگن

ویزای کانادا