ویزای شینگن از نگاه ستاره زمرد

قطعا همه ما درباره ویزای شینگن و شرایط ورود به این حوزه کم و بیش اطلاعاتی داریم ...

اما امروزه یعنی در سال 98 به دلایل مختلف اخذ این ویزا بسیار دشوار تر از قبل برای افراد عادی جامعه گردیده است. حالا چاره چیست؟ گره این کار تنها به دست متخصصین این امر باز خواهد شد...

اخذ ویزای شینگن در زمان حال یک موضوع کاملا تخصصی و نیازمند علم و تجربه در این حوزه است .

تکلیف برخی افراد که دارای دعوت نامه از سوی اقوام و یا دوستان خود هستند مشخص است... آن ها از سفارت مربوطه وقت میگیرند ، اطلاعات خود و دیگر موارد را در اختیار سفارت قرار میدهند یا موفق به اخذ ویزا می شوند یا نه !!! ( ریجکت شدن از سفارت های حوزه شینگن کار را سخت و سخت تر می کند ) .

اما بقیه افراد که برای اولین بار قصد سفر به اروپا را دارند تکلیفشان در این اوضاع چه می شود؟ آیا آن ها باید قید ویزای شینگن را بزنند و به سفر های آسیایی بپردازند یا برای آن ها هم راهی وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال نمی توان به قاطعیت گفت که دیگر هیچ کس راه ورود به حوزه شینگن را برای اولین بار نخواهد داشت و یا گفت قطعا کسی که به فلان شکل عمل کند قطعا موفق به اخذ ویزای شنگن خواهد شد .

اما میتوان گفت که اگر شخصی از طریق کارگزار بی واسطه ی تور اقدام به اخذ تور اروپا کند شانس ویزای او بسیار بالا خواهد رفت و یا می توان گفت اگر کسی از طریق دعوت نامه معتبر از یک کشور اروپایی ( که از طریق شرکت های معتبر در حوزه شینگن تنظیم شده باشد ) قصد سفر به اروپا را داشته باشد شانس ویزای او بسیار بسیار بالا خواهد بود.

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی ستاره زمرد یکی از همان کارگزاران بی واسطه است...

یکی از همان مجریان موفق در زمینه اجرای تور های گروهی و انفرادی است که با تکیه بر تجربه بالای کادر مدیریت خود در طول مراحل اخذ ویزای شینگن پا به پا ی شما قدم برداشته و در طول این مسیر شما را تنها نخواهد گذاشت .

همین حالا گوشی تلفن را برداشته با تیم حرفه ای ستاره زمرد تماس گرفته و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید ...

 

درباره ویزای شینگن 

ویزای شینگن یکی از مهم ترین ویزاهایی می باشد که گردشگران و مسافران برای سفر به منطقه شینگن یا به عبارتی کشورهای عضو اتحادیه اروپا به آن نیاز دارند و بدون دریافت و اخذ این روادید حق و اجازه ورود به خاک این منطقه را نخواهند داشت. برای دریافت و صدور ویزای شینگن بایستی شرایط و مدارک لازم را فراهم کرد.   

حتما تا به امروز نام ویزای شینگن یا همان ویزای شنگن به گوشتان خورده است که از ویزاهای مهم در قاره اروپا می باشد و مسافران برای سفر و ورود به کشورهای عضو اتحادیه اروپا بایستی این نوع ویزا را اخذ کرده و در دست داشته باشند در غیر این صورت حق و اجازه ورود به کشور مقصد را نخواهند داشت. ویزای شگن مخصوص کشورهایی می باشد که عضو اتحادیه اروپا می باشند و برای سفر به این مناطق نیاز به دریافت و صدور گذرنامه و سایر محدودیت های مرزی نبوده و برای اتباع خود داشتن این محدودیت ها را حذف کرده اند. با توجه به این که کشورهای عضو اتحادیه اروپا در عبور و مرور مرزی با اتباع خود بسیار آسان می گیرند اما در مقابل اتباع خارجی که قصد ورود به کشور خود را دارند بسیار سختگیر عمل می کنند. اتباع ایرانی نیز از جمله افرادی می باشند که برای ورود به کشورهای عضو شینگن نیاز به دریافت رویداد شینگن هستند و در صورت عدم دریافت این رویداد اجازه ورود به منطقه شینگن را ندارند. در ادامه مقاله اطلاعاتی در خصوص شرایط دریافت ویزای شینگن و مدارک مورد نیاز ارائه خواهیم کرد. لطفا با ما همراه باشید.

ویزای شینگن

درباره ی منطقه شینگن 

برای ورود به منطقه شینگن نیاز به اخذ و دریافت ویزای شینگن می باشد. توجه داشته باشید تمامی کشورهای قاره اروپایی عضو اتحادیه اروپا نبوده و حتی در حال حاضر برخی از کشورهای اتحادیه اروپا سعی بر آن دارند از این اتحادیه خارج شوند. حال این سوال برای مسافران و گردشگرانی که قصد سفر به قاره اروپا را دارند پیش می آید که چه کشورهایی منطقه شینگن محسوب می شوند؟ منطقه شینگن شامل 26 کشور اروپایی از جمله کشورهایی چون جمهوری چک، دانمارک، اتریش، استونی، آلمان، فنلاند، یونان، فرانسه، مجارستان، ایتالیا، ایسلند، لیتوانی، لتونی، مالت، اسپانیا، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، سوئد، سوئیس، بنروژ، لوکرامبورگ و لیختناستاین می باشد؛ اما کشورهای دیگر اروپایی نظیر قبرس، کراواسی، واتیکان، موناکو، بلغارستان، رومانی و سن مارینو عضو اتحادیه اروپا نبوده و مسافران می توانند بدون نیاز به دریافت ویزای شنگن به این کشورها سفر داشته باشند. البته توجه داشته باشید با اینکه این کشورها عضو شینگن نیستند اما از قوانین و مقررات حوزه شنگن پیروی می کنند.

ویزای شنگن

شرایط اخذ ویزای شینگن 

برای دریافت ویزای شینگن چه شرایطی را بایستی فراهم کنیم؟ گردشگران و مسافرانی که قصد دریافت ویزای شینگن را دارند باید شرایط خواسته شده و مورد نیاز را داشته باشند که در حالت کلی می توان گفت این شرایط و معیارها برای اخذ و صدور ویزای شنگن برای تمامی کشورهای اتحادیه اروپا یکسان بوده و شباهت های بسیاری با یکدیگر دارند. توجه داشته باشید که مهیا کردن شرایط مناسب سبب دریافت و صدور آسان و راحت تر رویداد شینگن خواهد شد. از جمله این شرایط می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • داشتن سابقه سفر برای متقاضیان شانس اخذ روادید شینگن را بسیار افزایش می دهد.
 • داشتن مدارک کامل و بدون نقص و عیب
 • شرایط سنی یکی دیگر از مهم ترین شرایط لازم می باشد که کشورهای اتحادیه اروپا نسبت به افرادی که زیر 30 سال هستند و تا به امروز سفری به قاره اروپا نداشته اند بسیار سختگیر می باشد.

داشتن این موارد ذکر شده سبب می شود که احتمال و شانس افراد برای دریافت ویزای شنگن افزایش یابد. متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات دقیق تر از شرایط الزامی روادید شینگن با مشاوران و کارشناسان ما تماس حاصل نمایند. 

شرایط اخذ ویزا

مراحل دریافت ویزای شینگن

حال می خواهیم در زمینه مراحل دریافت و درخواست ویزای شینگن صحبتی داشته باشیم که متقاضیان در حین درخواست روادید شنگن باید تمامی مراحل را گام به گام و به درستی طی کنند. از این جهت متقاضیان و مسافران قبل از هر اقدامی برای دریافت ویزای خود به مراحل زیر توجه داشته و اجرا کنند.

 • پر کردن فرم های مربوط به درخواست صدور ویزای شنگن
 • ثبت درخواست توسط کارشناسان آژانس هواپیمایی ستاره زمرد
 • انجام انگشت نگاری به وسیله متقاضیان
 • بررسی مجدد مدارک پس از ترجمه و برطرف کردن معایبی در مدارک
 • بررسی مدارک فرد متقاضی به وسیله کارشناسان بخش ویزا ستاره زمرد و تایید واجد شرایط بودن متقاضی

 شرایط اخذ ویزا

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن

مدارک مورد نیاز برای دریافت و اخذ ویزای شینگن از جمله موضوعات بسیار مهم و اصلی در صدور روادید شنگن می باشد که متقاضایان باید به این امر بسیار توجه داشته باشند چرا که وجود هرگونه کم و کسر و نقضی در مدارک الزامی سبب رد شدن درخواست فرد و کنسل شدن صدور ویزای مربوط خواهد شد. از این جهت پیشنهاد می کنیم قبل از ارائه مدارک مهیا شده از کامل بودن آنها اطمینان حاصل کنید. موافقت کارشناسان در کامل بودن مدارک شما تاثیر به سزایی در صدور روادید شنگن خواهد داشت. از جمله این مدارک و اسناد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • کپی و اصل شناسنامه
 • پاسپورت یا گذرنامه
 • مدارک شغلی و حرفه ای
 • پرینت گردش حساب مالی
 • بیمه مسافرتی
 • بلیت پرواز و رزرو اقامتگاه
 • تکمیل پرسنلی عکس
 • 60 تا 85 یورو جهت پرداخت هزینه به سفارت خانه

متقاضیان در نظر داشته باشند که این هزینه پرداختی به منظور رسیدگی به کارهای مربوط به صدور ویزای شما دریافت می شود و در صورت رد شدن درخواست فرد به هر دلیلی این هزینه قابل برگشت نمی باشد. برای اخذ ویزای شینگن با آژانس ستاره زمرد تماس بگیرید تا در سریعترین زمان ممکن به اروپا سفر کنید.

ستاره زمرد