آیا می توان به کشورهای جنوب شرقی آسیا سفر کرد؟

حقایق جالب درباره تایلند

آسیای جنوب شرقی برخی از بهترین مقاصد گردشگری در جهان را دارد. از تایلند گرفته تا ویتنام، مالزی، میانمار، اندونزی (بالی)، کامبوج و لائوس، این کشورها سالانه پذیرای گردشگران بسیاری از سرتاسر دنیا هستند. طبیعت زیبا، فرهنگ مردم، غذاهای متفاوت و انواع جاذبه های گردشگری و تفریحی، کشورهای جنوب شرقی آسیا را به مقاصدی محبوب تبدیل کرده است.

با شیوع گسترده ویروس کرونا در جهان، صنعت گردشگری با خسارات قابل توجهی مواجه شد. مرزهای کشورهای برای چندین ماه بسته ماند و پس از آن، دولت ها تصمیم گرفتند با الزام رعایت پروتکل های بهداشتی، دوباره مجوز سفر را صادر کنند. به این ترتیب، مرزهای بین المللی به روی مسافران گشوده شد، اما این بار باید سفر را با تفاوت های محسوسی تجربه می کردند.

حالا سوال اینجاست که چه زمانی می توان به کشورهای جنوب شرقی آسیا سفر کرد؟

 

به کدام کشورهای آسیای جنوب شرقی می توانم سفر کنم؟

سفر به تایلند با مقررات خاص

بهترین مکان ها برای عکاسی در پوکت

تایلند به خوبی مدیریت کرده تا موارد زیاد ابتلا به کوید 19 را تحت کنترل خود درآورد. در حال حاضر این کشور در فهرست بسیاری از کشورهای غربی برای سفر قرار دارد. با این وجود، این بدان معنا نیست که شما می توانید به راحتی وارد این کشور شوید. همانطور که اشاره  شد، سفر در دوران کرونا یک جاده دو طرفه است، هم دولت شما باید این مقصد را تایید کند و هم کشور میزبان باید پذیرای گردشگر از کشور شما باشد. در حال حاضر تایلند تنها به برخی از کشورها که با دقت این ویروس را کنترل کرده‌اند، اجازه سفر می دهد.

تایلند در نظر دارد تا مجوز سفر به پوکت را از ماه آینده یعنی از ابتدای اکتبر، صادر کند. البته سفر به پوکت شرایط و الزاماتی را به همراه خواهد داشت. بازدیدکنندگان باید حداقل 30 روز در این منطقه اقامت داشته باشند، به طوری که 14 روز ابتدایی آن را در یک هتل یا ریزورت در قرنطینه به سر خواهند برد. پس از دو آزمایش منفی کوید 19، مسافران می توانند بقیه روزهای خود را به آزادی در پوکت سپری کنند. اگر کسی بخواهد به نقاط بیشتری از تایلند سفر کند، باید پس از سه هفته، آزمایش سوم را نیز پشت سر بگذارد.

 

کامبوج نیز پذیرای گردشگران است

انگکور وات کامبوج

کامبوج نیز پذیرای گردشگران است اما محدودیت جابه جایی در این کشور نخواهید داشت. با این حال برخی مقررات و موانع برای بازدیدکنندگان تعریف شده است. مسافرانی که به کامبوج سفر می کنند باید تست منفی کرونا به همراه داشته باشند، بیمه مسافرتی و همچنین 3 هزار دلار برای خدمات مربوط به کوید 19 به هنگام ورود دریافت می کند. این مبلغ هر هزینه ضروری در این کشور را پوشش می دهد. توجه داشته باشید که اگر یک شخص در هواپیمای شما به کرونا مبتلا باشد، تمام مسافران باید به مدت 14 روز در قرنطینه بمانند.

دیگر کشورها در جنوب شرقی آسیا هنوز مرزهای خود را به روی گردشگران باز نکرده اند. البته این شرایط می تواند تا چند ماه آینده تغییر کند. نکته ای که باید در سفر به هر منطقه ای توجه داشته باشید، این است که پیش از سفر حتما نسبت به مقررات و محدودیت های مربوط به ویروس کرونا آگاهی پیدا کنید. کسب اطلاعات کافی بهتر به تصمیم گیری برای سفر و فاصله گرفتن از چالش های پیش رو کمک می کند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *