اترتا شهری با صخره های سفید و گچی در فرانسه

اترتا شهری با صخره های سفید و گچی در فرانسه

آیا تا به حال نام اترتا شهری با صخره های سفید در فرانسه را شنیده اید؟ اترتا (Étretat) یک شهر زیبا در ساحل شمالی فرانسه است که با صخره های سفید رنگش در دنیا به شهرت رسیده است. چشم انداز این صخره ها منحصر به فرد است. پس بیایید با اترتا فرانسه بیشتر آشنا شویم.

 

هر آنچه باید درباره اترتا بدانید

اترتا کجاست؟

اترتا کجاست؟

اترتا بخشی در شهرستان سن مارتیتم در ناحیه نرماندی در شمال غربی فرانسه است. اترتا شهری گردشگری و همچنین کشاورزی است که در 32 کیلومتری شمال شرق شهر لو آور قرار دارد. جالب است بدانید که اقتصاد منطقه اترتا فرانسه بیشتر به صنعت گردشگری وابستگی دارد.

 

چرا اترتا به شهرت رسیده است؟

چرا اترتا به شهرت رسیده است؟

همانطور که گفتیم این شهر را بیشتر به دلیل وجود صخره های سفید رنگ و گچی شامل سه صخره کمان شکل طبیعی و یک صخره سوزنی شکل که با نام L’Aiguille  شناخته می شود. ارتفاع این صخره 70 متر بالای سطح دریاست و جالب است بدانید ارتفاع برخی از آنها به بیش از 90 متر می رسد.

این صخره ها و همچنین ریزورت ساحلی توانسته توجه نقاشان فرانسوی مانند اوژن بودن ( Eugène Boudin ) و گوستاو کوربه ( Gustave Courbet ) و کلود مونه ( Claude Monet ) را به خود جذب کند.

جالب است بدانید که این صخره ها در سال 1909 در کتاب The Hollow Needle به نویسندگی موریس لوبلان خالق شخصیت آرسن لوپن برجسته شد.

دو تا از سه کمان مشهور صخره ای از شهر قابل مشاهده هستند. سومین کمان که با نام Manneporte شناخته می شود و بزرگترین آنهاست را نمی توانید از شهر تماشا کنید.

 

فاصله اترتا تا پاریس چقدر است و چگونه به اترتا برویم؟

موزه اورسی- پاریس

فاصله بین پاریس تا اترتا 182 کیلومتر است. راحت ترین راه برای رسیدن به این منطقه با اتومبیل از پاریس است، اما وسایل حمل و نقل عمومی نیز در دسترس هستند. بیشتر گردشگران از وسایل حمل و نقل عمومی استاده می کنند. بهترین گزینه استفاده از اتوبوس های فصلی مستقیم از Flixbus پاریس به اترتا است.

همچنین می توانید از قطار به عنوان یک جایگزین خوب برای اتوبوس استفاده کنید. قطاری که به مقصد شهر لو آور فرانسه می رود و از آنجا با اتوبوس های محلی به اترتا فرانسه خواهید رفت.

 

ارزان ترین راه برای رسیدن به اترتا از پاریس کدام است؟

با حقایق جالب و خواندنی پاریس پایتخت فرانسه آشنا شوید

ارزان ترین راه برای رفتن به اترتا از پاریس پایتخت فرانسه استفاده از اتوبوس است. برخی اتوبوس ها که مدت زمان سفر با آنها 4 ساعت و 41 دقیقه طول می کشد با 17 تا 22 دلار شما را به این منطقه زیبا می برند.

در مجموع متوسط کرایه سفر به اترتا با استفاده از اتوبوس و قطار بین 37 تا 71 دلار است که مدت زمان سفرتان نیز 3 ساعت و 58 دقیقه خواهد بود.

 

بهترین زمان برای سفر به اترتا فرانسه

بهترین زمان برای سفر به اترتا فرانسه

بهترین زمان برای رزرو یک تور مسافرتی و سفر به اترتا در بهترین شرایط آب و هوایی بین ماه های آوریل و اکتبر است. با این وجود اگر می خواهید از شلوغی و ازدحام گردشگر در امان بمانید، فصل های بهار و پاییز بهترین زمان برای سفر به اترتا فرانسه هستند.

 

بهترین راه بازدید از صخره های سفید فرانسه چیست؟

بهترین راه بازدید از صخره های سفید فرانسه چیست؟

بهترین راه برای بازدید از صخره های سفید و گچی اترتا فرانسه پیاده روی یا سوار شدن بر قایق های پرسرعت است. با پیاده روی یا استفاده از قایق های پرسرعت می توانید از تماشای زیبایی این صخره های سفید فرانسه که در جهان مشهور هستند، لذت ببرید.

 

تفریحات اترتا فرانسه

تفریحات اترتا فرانسه

مشهورترین صخره در جهان در یکی از زیباترین سواحل قرار دارد. علاوه چشم انداز شگفت انگیز صخره ها، آب دریا نیز سبز زمردی است. هیجان انگیزتر اینکه، اترتا یکی از مکان های موج سواری محبوب در میان موج سواران است. همچنین یک منطقه مشخص شنا در تابستان وجود دارد.

 

جاهای دیدنی اترتا فرانسه

صخره های گچی d’Etretat

صخره های گچی d'Etretat

تماشای صخره های گچی Falaises d’Etretat را که الهام بخش هنرمندان و نقاشان بزرگ بوده است را از دست ندهید. این صخره ها خانه گونه های زیادی از گونه های گیاهی و جانورانی است.

 

باغ  Les Jardins d’Etretat

باغ  Les Jardins d'Etretat

باغ  Les Jardins d’Etretatیک باغ آینده نگرانه است که روی یک تپه با مجسمه های زیبا و هیجان انگیز در اتراتا فرانسه قرار دارد. این باغ در فهرست آثار یونسکو قرار دارد. در این باغ هنر و معماری را با هم مشاهده کنید. این باغ برنده جایزه باغ های اروپا شده است.

 

مسیر پیاده روی Chemin des Douaniers

مسیر پیاده روی Chemin des Douaniers

این مسیر پیاده در بخش بالایی صخره های در اطراف اترتا قرار دارد. Chemin des Douaniers یک روستای کوچک و دنج در ساحل نورمندی است.

پسندیدن :
3 0
بازدید:
867
دسته بندی مقاله ها:
راهنمای سفر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *