بدون ماسک ، پروازی در کار نخواهد بود

آیا تست کرونا جای14 روز قرنطینه را می‌گیرد؟

براساس قوانین جدید بدون ماسک ، پروازی در کار نخواهد بود. با شروع سفرهای جهانی و از میان برداشته شدن قرنطینه ، بحث و جدال بر سر استفاده از ماسک از خیابان های شهر به آسمان منتقل شده است، چرا که خطوط هوایی در حال تلاش هستند تا تصویری واضح تر به مسافران ارائه دهند.

برخی از قوانین به سرعت در حال ظهور است و استفاده اجباری از ماسک بخشی از تلاش ایرلاین ها برای ایمن نگه داشتن مسافران پروازها، به عنوان دومین عامل افزایش سطح این بیماری همه گیر در بسیاری از نقاط جهان است.

 

استفاده از ماسک بخشی از شرایط خرید بلیط

خطوط هوایی در این باره چه می گویند؟

خطوط هوایی در این باره چه می گویند؟

برای نمونه خطوط هوایی یونایتد و آلاسکا اکنون از مسافران به عنوان بخشی از یک بررسی بهداشتی مربوط به کوید 19 می پرسند که آیا موافقت استفاده از ماسک به عنوان بخشی از شرایط خرید بلیط هستند.

Aer Lingus، بخشی از گروه AIG که شامل بریتیش ایرویز (British Airways) نیز هست، به مسافران خود (با برخی استثنائات برای کودکان و کسانی که دارای برخی شرایط پزشکی هستند) در پروازهای خود تا 31 آگوست اعلام کرده است که آنها باید از زمان سوار شدن به هواپیما تازمانی که داخل ترمینال هستند، از ماسک استفاده کنند.

شرکت هواپیمایی ایبریا اسپانیا تاکید دارد همه مسافران بالای شش سال باید از ماسک استفاده کنند و در ادامه اعلام کرده است: «مسافران باید ماسک خود را در زمان تعیین شده توسط شرکت سازنده عوض دهند. مکان هایی برای انداختن یا دفع ماسک های استفاده شده فراهم می شود.»

 

مسافران برخی ایرلاین ها از قوانین استقبال کردند

مسافران برخی ایرلاین ها از قوانین استقبال کردند

رایان‌ایر، شرکت هواپیمایی ایرلند (Ryanair) همچنین اعلام کرده است که مسافران باید از ماسک استفاده کنند، اما می توانند ماسک شان را برای خوردن و آشامیدن پایین بیاورند. گزارش های مسافران در تاریخ یک ژوئن – اولین روزی که پروازها آغاز به کار کردند- نشان می دهد که در پرواز رایان ایر از دوبلین به جنوب فرانسه این قوانین توسط مسافران به طور کامل رعایت شده است.

نه تنها همه افرادی که در هواپیما بودند از ماسک استفاده کردند، بلکه در طول دو ساعت پرواز با هواپیمایی که دو سوم آن کاملا پر بودهاست، به هیچ وجه ماسک خود را درنیاورده اند. با توجه به اینکه استفاده از ماسک در فضاهای عمومی در ایرلند بسیار کم اتفاق می افتد – اگرچه در وسایل حمل و نقل عمومی اجباری است.

هنوز معلوم نیست اگر مسافر از استفاده از ماسک خودداری کند – به غیر از درخواست های مکرر خدمه هواپیما، چه اتفاقی می افتد. در رسانه های آمریکایی اخباری در مورد مسافرانی که ماسک ندارند و کارمندان شرکت هواپیمایی، تمایلی به مقابله با آنها ندارند، شنیده می شود.

 

سرویس دهی به شرط استفاده از ماسک در خطوط هوایی

سرویس دهی به شرط استفاده از ماسک در خطوط هوایی

کشورها می توانند قوانینی را پیرامون چنین مواردی وضع کنند. به عنوان مثال، در مراکش عدم رعایت دستورالعمل استفاده از ماسک در اماکن عمومی، مجازات حبس تا سه ماه و جریمه 1300 درهمی را در پی دارد. خطوط هوایی می توانند سرویس دهی به شرط استفاده از ماسک را به اجرا دربیاورند.

شرکت های هواپیمایی آمریكا به اعضای خود گفته اند كه باید از مسافران بخواهند «با خود ماسک بیاورند و از آن در فرودگاه، روی جت بریج (Jet Bridge) یا پل اتصال به هواپیما و داخل هواپیما استفاده کنند.»

آژانس ایمنی حمل و نقل هوایی اتحادیه اروپا (EASA) یک راهنمای طولانی در این باره منتشر کرده است که بر «آداب تنفس» و پوشیدن ماسک تاکید دارد. استفاده از ماسک و به کارگیری این دستورالعمل در بسیاری از فرودگاه های جهان در حال گسترش است.

 

اعتراضات به استفاده از ماسک

اعتراضات به استفاده از ماسک

با این حال مسافرها تعصبات خود را در امنیت فرودگاه رها نمی كنند و عده ای نیز به استفاده از ماسک اعتراض دارند و آن را از جمله موضوعات مربوط به آزادی مدنی می‌دانند و از این رو فقط اعتقاد به علم ندارند.

پیام های گیج کننده زیادی از سوی جامعه جهانی علم و دانش در ابتدای این همه گیری وجود داشته است. اظهار نظر اولیه مبنی بر اینکه افراد ماسک ها ناکارآمد می کنند و برای نمونه مردم آنها را همیشه لمس می کند و خطر بیشتری برای انتقال ایجاد می کند و اختلاف نظرهای دانشگاهی در این زمینه وجود داشت. فراموش نکنیم در ابتدای همه گیری، کمبود جهانی تجهیزات حفاظتی شخصی وجود داشته است.

 

ایرلاین ها می توانند مقررات مخصوص به خود را وضع کنند

کدام ایرلاین ها پروازهای بین المللی را از سر می گیرند؟

با توجه به همه اینها، مهم است که مسافران دقیقا به یاد داشته باشند که در حال حاضر کجا هستند. ایرلاین ها شرکت های خصوصی هستند و می توانند – در برخی از چارچوب های قانونی – قوانین خود را تنظیم کنند. به رستوران هایی که در ریزورت های تعطیل تان با آنها برخورد کرده اید که روی آنها علائم «بدون پیراهن ، بدون خدمات» نوشته شده است، فکر کنید. بنابراین شرایط و ضوابط در مورد محدودیت های بهداشتی و ایمنی در زمینه ویروس کوید 19 در علائم این شرکت ها و به صورت آنلاین بسیار زیاد است.

با شیوع گسترده ویروس کرونا در بسیاری از نقاط جهان و قرنطینه اجباری خانگی که چندین ماه مردم نقاط مختلف را درگیر خود کرد، حالا و با کاهش رفع محدودیت ها، دولت ها درصدد برآمده اند تا با وضع برخی قوانین و مقررات سعی کنند تا مردم را به نوعی به زندگی عادی خود بازگردانند.

پسندیدن :
0 0
بازدید:
595
دسته بندی مقاله ها:
دانستنی های سفر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *