بلندترین نخل های جهان در دره کوکورا کلمبیا

بلندترین نخل های جهان در دره کوکورا کلمبیا

بلندترین نخل های جهان را در دره کوکورا کلمبیا تماشا کنید. نخل هایی که در دامنه های کوه های سرسبز رشد کرده اند و باعث شهرت این منطقه در میان گردشگران شده است. درختان نخل به عنوان درختان ملی کلمبیا در نظر گرفته می شوند. دره کوکورا در زبان اسپانیایی با نام «Valle Del Cocora» شناخته می شود. در این مطلب قصد داریم اطلاعات و حقایق جالبی را درباره دره کوکورا کلمبیا مطرح کنیم.

 

درباره دره کوکورا کلمبیا بیشتر بدانید

کوکورا کجاست؟

کوکورا کجاست؟

دره کوکورا در شهرستان کیندیو در کلمبیا واقع شده است. کیندیو به منطقه قهوه در این کشور مشهور است. این دره در کوردیلرای مرکزی در کوه های آند که بلندترین رشته کوه جهان محسوب می شوند، قرار دارد.

 

ارتفاع درختان کوکورا چقدر است؟

ارتفاع درختان کوکورا چقدر است؟

جالب است بدانید که ارتفاع درختان نخل دره کوکورا به 60 متر نیز می رسد و آنها به طور شگفت انگیزی در فاصله بین 1500 تا 3000 متری از سطح دریا قرار دارند. این درختان در کوکورا و در میان سرسبزی این دره، چشم انداز خیره کننده ای را به منطقه بخشیده است.

 

چگونه می توان به دره کوکورا رسید؟

چگونه می توان به دره کوکورا رسید؟

بهترین راه برای رفتن به دره کوکورا از طریق شهر زیبای سالنتو است. نزدیک ترین شهرها به سالنتو آرمنیا در جنوب (25 کیلومتر) و پرییِرا در شمال (37 کیلومتر) است که می توان با هواپیما به آنها دسترسی پیدا کرد. اتوبوس ارزانترین راه از آرمنیا یا پرییرا برای رسیدن به سالنتو است. « buseta» نام کلمبیایی اتوبوس است.

زمانی که به سالنتو رسیدید، به پلازا دِ بلیوار (Plaza de Bolívar) میدان اصلی شهر بروید و از مشهورترین وسیله نقلیه یعنی جیپ ویلیس استفاده کنید. بلیت این وسایل نقلیه را می توانید از کیوسک های کوچکی تهیه کنید که درست در کنار جایی که ماشین ها پارک کرده اند، قرار دارند. با این جیپ ها و با پرداخت یک و نیم دلار حدود 20 تا 30 دقیقه طول می کشد تا به پارک طبیعی ملی لُس نوادوس برسید. این جیپ ها هر نیم ساعت و تقریبا در تمام طول روز به سمت کوکورا و برعکس در رفت و آمد هستند.

 

بهترین زمان برای سفر به کوکورا کلمبیا

بهترین زمان برای سفر به کوکورا کلمبیا

جالب است بدانید که می توانید در تمام طول سال به دره کوکورا سفر کنید. البته فصل بهار با داشتن آب و هوایی ایده آل بهترین زمان برای سفر به کوکوراست. میانگین دمای هوا در این فصل 15 درجه سانتی گراد است. بیشترین دمای هوا 25 درجه و کمترین آن 12 درجه سانتی گراد است.

با توجه به بادهایی که از اقیانوس آرام می وزد و با قرار گرفتن در رشته کوه های آند، این منطقه آب و هوایی مرطوب دارد و تقریبا بارندگی روزانه را تجربه می کند. مه در میان درختان نخل تصویر رویایی را در دره کوکورا پدید می آورد.

 

در سفر به دره کوکورا چه چیزهایی باید به همراه داشته باشید؟

در سفر به دره کوکورا چه چیزهایی باید به همراه داشته باشید؟

در سفر به دره کوکورا حتما باید برخی تجهیزات مشخص را به همراه داشته باشید. از لوازم عبارتند از:

– کفش مناسب پیاده روی: از آنجایی که رطوبت هوا در این منطقه بالاست و باران زیاد می بارد، سعی کنید که کفش مناسب همراه داشته باشید.

– بارانی: همانطور که اشاره شد با توجه به آب و هوای بارانی و مرطوب دره کوکورا، احتمال اینکه خیس شوید، بسیار زیاد است. بنابراین حتما یک بارانی به همراه داشته باشید.

– آب: حتما آب به همراه داشته باشید که چرا که در طول مسیر پیاده روی مکانی برای تهیه آب بر سر راه تان قرار ندارد.

– غذا: به شدت توصیه می کنیم که غذا به همراه داشته باشید. اول به دلیل اینکه مکانی برای تهیه غذا در مسیر پیاده روی در دره کوکورا وجود ندارد و دوم به دلیل اینکه چشم اندازهای زیبایی برای پیک نیک بر سر راهتان قرار دارد.

پول نقد: ورود به دره کوکورا رایگان نیست. جنگل نخل در دو منطقه خصوصی جداگانه قرار دارد، بنابراین باید هنگام ورود به اولین منطقه (0.95 دلار) و هنگام خروج از دومین منطقه باید (1.60) دلار بپردازید.

 

جاذبه های گردشگری دره کوکورا

جاذبه های گردشگری دره کوکورا

دره کوکورا شامل 15 کیلومتر مسیر پیاده روی است. سفر به این منطقه می تواند طی 4 تا 6 ساعت تمام شود، البته این بستگی به سرعت شما دارد.

مهمترین جاذبه های گردشگری دره کوکورا درختان نخل بسیار بلندی هستند که تا 120 سال هم عمر می کنند. زمین های کشاورزی روی کوه ها، پل های زیبا، تماشای پرنده ها و غیره در این منطقه در انتظارتان هستند. بدون شک آنچه که این منطقه را در میان گردشگران محبوب کرده، طبیعت منحصر به فرد آن است. اگر اهل طبیعت گردی باشید، سفر به این منطقه منحصر به فرد را از دست نخواهید داد.

پسندیدن :
0 0
بازدید:
82
دسته بندی مقاله ها:
راهنمای سفر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *