بهترین توصیه های سفر را به خاطر بسپارید

بهترین توصیه های سفر

هر سفری ملزوماتی دارد که با درک درست از آن می‌توانید مسافرت خود را بسیار آسان‌تر کرده و از برخی اتفاقات اجتناب کنید. در این مقاله قصد داریم برخی از بهترین توصیه های سفر را با شما در میان بگذاریم. در سفر ممکن است از برخی از اتفاقات بتوان اجتناب کرد اما در عین حال برخی دیگر از آنها اجتناب‌ناپذیر هستند. به راحتی نمی‌توان برای همه چیز برنامه‌ریزی کرد. با این وجود، رعایت برخی توصیه های مهم برای سفری آسان‌تر برایتان به همراه خواهد داشت. بهترین توصیه های سفر به شما کمک می‌کند تا صرفه‌جویی کنید، از اشتباه بپرهیزید و مانند یک آدم حرفه‌ای سفر کنید و در نهایت یک سفر خاطره‌انگیز برای خود بسازید.

آژانس مسافرتی و گردشگری ستاره زمرد با تمام خدمات مرتبط با خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، تور مسافرتی ، ویزا  و بیمه همراه شماست.

انعطاف‌پذیر باشید

همیشه در سفر برای تاخیر نداشتن برنامه‌ریزی می‌کنیم و سعی داریم که از اشتباهات خودداری کنیم. آرام و صبور بودن، مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که در سفر به آن نیاز دارید. این ویژگی‌ها به شما کمک می‌کنند تا در موارد غیرقابل پیش‌بینی بهترین تصمیم را بگیرد.

یک فهرست تهیه کنید

یک هفته پیش از سفر، یک فهرست از آیتم‌هایی که نمی‌خواهید آنها را فراموش کنید و اگر آنها را یادداشت نکنید از یادتان خواهد رفت، بنویسید. این فهرست به شما کمک می‌کند تا چیزی از قلم نیفتد و سفرتان را با فکرهای آشفته آغاز نکنید.

تهیه لیست برای سفر

کلمات متداول زبان‌ کشور مقصد را یاد بگیرید

کلماتی ساده مانند «لطفا»، «مچکرم» و «ببخشید» را به زبان کشوری که به آن سفر می‌کنید، یاد بگیرید. اگر کلمه دیگری وجود دارد که فکر می‌کنید در سفر به کارتان خواهد آمد آن را هم در فهرست یادگیری قرار دهید. این کلمات به ظاهر ساده باعث می‌شود تا ارتباط بهتری با محلی‌ها برقرار کنید.

باتری اضافه برای دوربین فراموش نکنید

تا به حال شده قصد عکاسی از یک غروب بی‌نظیر آفتاب را داشته باشید و ناگها باتری  دوربین شما تمام شود و باتری دیگری نیز همراه‌تان نباشد؟ سعی کنید یک یا حتی دو باتری اضافی در سفر به همراه‌تان باشد.

همیشه یک سارونگ به همراه داشته باشید

سارونگ (پارچه رنگارنگی که مانند لنگ دور کمر می‌بندند) را می‌توانید زمانی که احساس سرما می‌کنید، همچنین به عنوان یک حوله، پرده یا حتی بخشی از لباس که به اشکال مختلف می‌توان آن را مورد استفاده قرار داد.

بهترین توصیه های سفر

 

همیشه بیمه مسافرتی داشته باشید

یک مورد اورژانسی پزشکی می‌تواند بخش زیادی از پولی که در سفر به همراه دارید را خرج کند. به همین دلیل حتما از به همراه داشتن بیمه مسافرتی در سفر غافل نشوید.

از مدارک مهم خود کپی بگیرید

یکی دیگر از بهترین توصیه های سفر ، به همراه داشتن کپی از مدارک مهمی است که در سفر به همراه دارید. از مدارک‌تان کپی بگیرید و به همراه داشته باشید تا در مواقع ضروری از آن استفاده کنید.

لباس‌های سفرتان را از قبل آماده کنید

برخی افراد تنبل هستند و چمدان خود را در لحظات آخر پیش از سفر جمع می‌کنند. جزو این دسته از افراد نباشید، چمدان خود را شب قبل از سفرتان جمع کنید تا چیزی از قلم نیفتد و بتوانید با لباس‌های زیبا عکس‌های به یادماندنی بگیرید.

بهترین توصیه های سفر

وسایل الکترونیکی، دارو و مسواک در کیف‌دستی

برخی وسایل کوچک اما مهم را نباید در سفر فراموش کرد و باید همیشه در کیف دستی‌تان باشند. حتی لباس شنا هم می‌تواند در میان این وسایل قرار بگیرد. البته اینها را در مقصد موردنظرتان نیز می‌توانید تهیه کنید، اما به همراه داشتن آنها در کیف دستی اگر چمدان‌تان را گم کنید، باعث صرفه‌جویی بیشتر در پول می‌شود.

پیش از سوار شدن، قیمت را بپرسید

اگر می‌خواهید از وسایط نقلیه عمومی مانند اتوبوس استفاده کنید، پیش از سوار شدن قیمت بلیط را بپرسید. دانستن قیمت انواع وسایط عمومی به شما کمک می‌کند تا وسیله موردنظر خود را در طول سفر راحت‌تر پیدا کنید.

بدن‌تان را هیدراته نگه دارید

ممکن است برایتان جالب به نظر برسد اما یکی از توصیه های سفر ما به شما این است که سعی کنید به اندازه کافی آب بنوشید. هیدراته ماندن بدن به ویژه در پروازهای طولانی مدت برای غلبه بر جت لَگ (بی خوابی و ناراحتی ناشی از مسافرت طولانی با هواپیما) مناسب است.

شماره اتاق و آدرس هتل را در تلفن همراه خود نگه دارید

شاید شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که شماره اتاق خود در هتل را فراموش می‌کنند. اگر از این دسته از افراد هستید، شماره اتاق و آدرس هتل را در تلفن همراه خود یادداشت کنید.

بهترین توصیه های سفر

از محلی‌ها سوال کنید

همیشه از محلی‌ها برای پیدا کردن بهترین رستوران، جاذبه های گردشگری بکر، بهترین مکان‌ها برای تماشای غروب آفتاب، بهترین کافی‌شاپ‌ها و غیره سوال کنید. محلی‌ها مکان‌هایی را به شما معرفی می‌کنند که حتی فکرش را هم نمی‌کنید.

هشدار درباره وای‌فای عمومی رایگان

سعی کنید زمانی که از وای‌فای عمومی رایگان استفاده می‌کنید، اطلاعات مربوط به حساب بانکی یا کارت‌های عابربانک و رمز عبور خود را وارد نکنید. البته درباره مکان‌هایی مانند هتل که وای‌فای آنها رمز عبور دارید می‌توان سختگیری کمتری کرد.

ضدآفتاب بزنید

توصیه‌ای که همواره پزشکان پوست به افراد می‌کنند استفاده از ضدآفتاب است. استفاده از ضدآفتاب اما در سفر ضرورت بیشتری پیدا می‌کند. پس از این گزینه ساده اما مهم غافل نشوید.

برای پروازهای ارزان قیمت زودتر اقدام کنید

خرید بلیط هواپیما یکی از بخش‌های ضروری برنامه ریزی برای هر سفری است. یکی از بهترین توصیه های سفر این است که تا جایی که می‌توانید بلیط خود را زودتر رزرو کنید تا با قیمت بهتری خریداری کنید.

بهترین توصیه های سفر

روشنفکر باشید!

میلیون‌ها انسان در دنیا با فرهنگ و آداب و رسوم متفاوت زندگی می‌کنند. هنگام سفر روشنفکر باشید. مردم را با لباس یا رسومی که دارند قضاوت نکنید. شما یک بازدیدکننده هستید. به فرهنگ مردم منطقه احترام بگذارید.

برای لحظه لحظه خود برنامه‌ریزی نکنید!

سفر سرشار از ناشناخته‌ها و اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی است. برای لحظه لحظه سفر خود برنامه‌ریزی نکنید. حتی گاهی اتفاقا ناخوشایندی که در سفر می‌افتند، می‌توانند به بهترین خاطرات سفر تبدیل شوند.

یکی از اعضای خانواده یا دوستان خود را در جریان سفر بگذارید

یکی از توصیه های مهم سفر این است که وقتی تنها به مسافرت می‌روید، یکی از نزدیکان خود را در جریان برنامه سفرتان قرار دهید. نه فقط زمانی که به تنهایی سفر می‌کنید، بلکه در سفرهای گروهی هم اجازه دهید یک نفر در جریان برنامه سفر شما باشد.

وسایل شخصی خود را جدا کنید

زمانی که به صورت گروهی  سفر می‌کنید، وسایل شخصی خود را از وسایل دیگران جدا کنید. برای نمونه اگر چمدان یا کیف یکی از این افراد گم شود، شما نیز وسایل خود را از دست خواهید داد.

یک جعبه کوچک کمک‌های اولیه به همراه داشته باشید

سعی کنید یک جعبه کوچک کمک‌های اولیه شامل آسپرین، قرص سرما‌خوردگی، باند، قرص آلرژی و غیره به همراه داشته باشید. این داروهای به ظاهر ساده در سفر می‌توانند بسیار ضروری باشند.

پسندیدن :
15 0
بازدید:
4393
دسته بندی مقاله ها:
دانستنی های سفر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *