بهترین غذاهای ترکیه کدام هستند؟

بهترین غذاهای ترکیه کدام هستند؟

غذاهای ترکیه ای بسیار به ذائقه ما ایرانی ها نزدیک هستند. بهترین و خوشمزه ترین غذاهای ترکیه ای را در سفر به این کشور زیبا امتحان کنید. غذاهای ترکیه ای را می توانید در بسیاری از شهرهای بزرگ ترکیه پیدا کنید. در این مطلب قصد داریم 5 تا از بهترین غذاهای ترکیه ای را به شما معرفی کنیم.

 

بهترین و خوشمزه ترین غذاهای ترکیه ای

پیده ترکیه ای

پیده ترکیه ای

بدون شک پیده یکی از خوشمزه ترین غذاهای ترکیه ای است. عاشقان پیتزا در سرتاسر جهان می توانند این پیتزای ترکیه ای را امتحان کنند. پیده از نان فانتزی که با گوشت، پنیر، تخم مرغ و سبزیجات و ادویه جات تند پر شده است، تهیه می شود. این غذا را با دست میل کنید. می توانید آن را در بسیاری از رستوران های محلی ترکیه پیدا کنید.

 

گوزلمه

گوزلمه

یکی دیگر از غذاهای خوشمزه ترکیه ای ، گوزلمه نام دارد که بی شباهت به سمبوسه های ما ایرانی ها نیست. این غذا با مواد خوشمزه ای ماند پنیر، اسفناج، گوشت چرخ کرده و سبزیجات تهیه می شود. بهترین مکان برای امتحان کردن این غذا، رستوران یاووز است که در نزدیکی کوش آداسی قرار دارد. در این رستوران از سال 1984 این غذا سرو می شود. این رستوران در یک منطقه روستایی با درختان بزرگ قرار گرفته است.

 

کوفته ترکیه ای

کوفته ترکیه ای

کوفته یکی از غذاهای مشترک بین ما ایرانی ها و ترکیه ای هاست. گوشت چرخ کرده گرد شده که پخته یا سرخ می شود با آب گوشت، پیاز و همچنین نان یک غذای ایده آل برای لذت بردن طعم این غذای مشترک است. کوفته ترکیه ای را می توان در کوچک ترین تا بهترین رستوران ترکیه امتحان کنید. این غذا همه جا در ترکیه پیدا می شود. البته کوفته ترکیه ای می تواند کمی متفاوت هم تهیه شود و مواد متفاوتی مانند پنیر نیز در خود داشته باشد.

 

لوکوم

لوکوم

لوکوم یک غذا نیست اما یک شیرینی بسیار خوشمزه ترکیه ای است. در سفر به ترکیه حتما این خوراکی خوشمزه را امتحان کنید. دو نوع متفاوت از لوکوم را می توانید در ترکیه پیدا کنید. نوعی از آن با شکر و نوعی دیگر با عسل خالص تهیه می شود.

لوکومی که با عسل تهیه می شود، سنتی تر است و یکی از بهترین انواع شیرینی در ترکیه به شمار می رود. این شیرینی خوشمزه ترکیه ای را می توانید در تمام نقاط ترکیه پیدا کنید، اما بهترین مکان برای خریدن لوکوم بازار ادویه در استانبول ترکیه است. یک مغازه با نام «هازار بابا» وجود دارد که انواع لوکوم را با طعم های مختلف از جمله زعفرانی، آجیلی و میوه ای می فروشد.

 

مانتی

مانتی ترکیه ای

مانتی یکی از بهترین غذاهای ترکیه ای است که طرفداران زیادی دارد. مانتی ترکیه از خمیرهای کوچک پر شده با گوشت تهیه می شود که با انواع سس های کره ای، گوجه و ماست سیری طعم دار می شود. مانتی نسخه ترکیه ای از غذای ایتالیایی است. این غذای ترکیه ای در هند نیز از محبوبیت زیادی برخوردار است.

 

اسکندر کباب

اسکندر کباب

شاید بسیاری از شما نام اسکندر کباب ترکیه ای را شنیده باشید. نام این غذای خوشمزه از مخترع آن یعنی اسکندر افندی گرفته شده است. اسکندر کباب در واقع شباهت زیادی به دنر کباب دارد، اما سس غلیظ گوجه فرنگی به همراه کره و نان پیتا طعم آن را خوشمزه تر می کند.

 

دلمه ترکیه ای

دلمه ترکیه ای

دلمه یکی از محبوب ترین غذاهای ما ایرانی هاست. جالب است بدانید که این غذا در ترکیه نیز به همین اندازه محبوبیت دارد. هر چند شکل ظاهری آن کمی متفاوت است. برگ درخت انگور که با برنج، پیاز و گوشت و مویز پر شده و با فلفل و دارچین طعم دار می شود. دلمه یک غذای سنتی در ترکیه است. این غذا از زمان امپراتوری عثمانی در این کشور تهیه می شد و از خاورمیانه تا جنوب شرقی اروپا شهرت دارد. غذایی زمانبر اما بسیار خوشمزه، دلمه را در ترکیه فراموش نکنید.

 

بورک

بورک

بورک یکی از خوشمزه ترین غذاهای ترکیه ای است که با روش های مختلف تهیه می شود. این غذای خوشمزه از خمیر یوفکا که با گوشت چرخ کرده یا اسفناج و پنیر پر شده است، تهیه می شود. بورک یک غذای مشهور در منطقه بالکانز، لوانت و همچنین مدیترانه است. تاریخ این غذا به اروپای دوران کلاسیک بازمی گردد. بورک یک غذای محبوب در ترکیه است که طرفداران بسیاری هم در ایران دارد.

 

چای یا قهوه ترک و باقلوا

چای یا قهوه ترک و باقلوا

در کنار تمام غذاهای خوشمزه ترکیه ای چای یا قهوه ترک را فراموش نکنید. طعم فوق العاده این نوشیدنی ها را با انواع شیرینی های خوشمزه ترکی به ویژه باقلوا ترکیه ای تکمیل کنید. قهوه ترک غلیظ و تلخ است که در فنجان های کوچک سرو می شود. ترکیه ای ها نیز مانند ما ایرانی ها، چای بخش مهمی از زندگی شان را تشکیل می دهد، بنابراین این نوشیدنی سنتی را در کشوری دیگر و به سبک و سیاقی دیگر تجربه کنید.

پسندیدن :
0 0
بازدید:
806
دسته بندی مقاله ها:
شکم گردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *