بهترین مکان های بالن‌ سواری در دنیا کجا قرار دارند ؟

بهترین مکان های بالن‌ سواری در دنیا کجا قرار دارند ؟

آیا می دانید بهترین مکان های بالن‌ سواری در دنیا کجا قرار دارند ؟ پرواز بر فراز آسمان‌ ها از دیرباز آرزوی بشر بوده و برای دستیابی به این رویا نیز اختراعات بی‌نظیری داشته که یکی از آن ها بالن‌ ها هستند. در میان آسمان با بالن‌ هایی که یک سفر اکتشافی را برای ‌تان به همراه خواهد داشت، به پرواز درآیید و تجربه‌ ای به یادماندنی برای خودتان و همراهان‌ تان رقم بزنید.

لذت بردن از طبیعت و فضایی که در آن بالن‌ سواری صورت می‌ گیرد و در عین حال میل به ماجراجویی بسیاری از مردم را به سوی این تفریح مهیج می‌ کشاند. در واقع بیش از دو قرن است که انسان از بالن‌های هوای گرم برای سفر به نقاط مختلف و تماشای زیبایی‌ های طبیعت از منظری متفاوت استفاده می‌ کند.

تجربه بالن‌ سواری در شرایطی امن و راحت، بسیار هیجان ‌انگیز است و این سرگرمی مهیج هنوز هم برای بسیاری از مردم برای تماشای زمین از ارتفاع مورد توجه قرار می‌ گیرد. کسانی که به دنبال ماجراجویی هستند در هر نقطه‌ از دنیا می‌ توانند زیباترین مناظر و آثار را از دیدگاهی دیگر به تماشا بنشینند.

یکی از ویژگی‌های منحصر به ‌فرد بالن‌ سواری این است که هیچ‌ پرواز دیگری شبیه اش نخواهد بود، زیرا شرایط پرواز کاملا بستگی به وزش باد دارد و جهت حرکت بالن نیز این‌گونه مشخص می‌ شود، اما آنچه که اهمیت دارد تماشای زیبایی‌ های متفاوت از قبیل تپه‌ها، دشت‌ها، درختان و… است که بدون‌شک تا مدت‌ ها در یادتان خواهد ماند و عکس‌های یادگاری ‌تان را تماشا خواهید کرد.

 

تاریخچه ای کوتاه درباره بالن‌ سواری

تاریخچه ای کوتاه درباره بالن‌ سواری

جوزف مونگولفیه یک مرد فرانسوی و سازنده کاغذ در آنونی بود. او به همراه برادر کوچکتر خود اتین آرزوی پرواز را در سر داشت. در واقع اولین تلاش‌های انسان برای پرواز به زمانی بازمی‌گردد که برادران  مونگولفیه سعی داشتند نشان دهند که پرواز برای انسان امری غیرممکن نخواهد بود.

این دو برادر بر این باور بودند که با استفاده از پارچه و کاغذ می‌ توان وسیله‌ای برای پرواز ساخت. بعد ها آنان تصمیم گرفتند که اگر بتوانند یک کیسه بزرگ تولید کنند که بتواند به اندازه کافی هوای گرم وارد آن کنند، می‌ توانند در آسمان بدون توجه به وزن پرواز کنند.

با توجه به ایده‌ هایی که در سر داشتند آزمایش‌های متفاوتی انجام دادند و اینگونه بود که اولین پرواز با بالن توسط برادران مونگولفیه در منطقه آنونانی فرانسه در دسامبر 1783 صورت گرفت. اولین مسافران این بالن حیواناتی مثل اردک، خروس و گوسفند بودند. این پرواز 8 دقیقه طول کشید، حدود سه کیلومتر را نیز طی کرد و چیزی حدود 460متر ارتفاع گرفت.

 

اولین پرواز با بالن در سال 1783 اتفاق افتاد

اولین پرواز با بالن در سال 1783 اتفاق افتاد

اما اولین پروازی که مسافر آن انسان‌ ها بودند نیز توسط این دو برادر و در همین منطقه اتفاق افتاد. برادران مونتگولفیه در چهارم ژوئن 1783 برای اولین بار اختراع‌شان را پیش چشم عموم به نمایش گذاشتند. پس از آزمایش پرواز بالن با حیوانات، این بار برای اولین بار مسافران این بالن را انسان‌ ها تشکیل دادند، البته بالن آزاد نبود و به طنابی متصل شده بود.

این پرواز در 19 اکتبر 1783 صورت گرفت. در نهایت اولین پرواز با بالن انسانی و بدون استفاده از طناب در تاریخ 21 نوامبر 1783 اتفاق افتاد و این روز وارد تاریخ شد. این پرواز 28دقیقه‌ای بر فراز پاریس صورت گرفت و تا ارتفاع سه هزار پایی نیز بالا رفت.

 

بهترین مکان  ها برای بالون سواری در جهان

بهترین مکان  ها برای بالون سواری در جهان

امروزه بالن‌ سواری به عنوان یک تفریح طرفداران بسیاری در سرتاسر دنیا دارد، اما شهر هایی در دنیا هستند که بالن‌ سواری در آن ها مشهورتر شده و بسیاری از گردشگرانی که به این نقاط سفر می‌ کنند، حتما بالن‌ سواری را در برنامه‌ سفرشان قرار می‌ دهند. عوامل متفاوتی از جمله زیبایی و بکر بودن طبیعت، مزارع، آثار تاریخی شناخته‌شده، حیات‌وحش و… باعث می‌ شود که یک منطقه برای بالن‌ سواری هم مناسب و هم ایده‌آل باشد.

 

کاپادوکیا ، ترکیه

کاپادوکیا ، ترکیه

کاپادوکیا یکی از مکان‌های شناخته‌ شده در دنیا برای بالن‌ سواری به شمار می‌ رود. فلات‌های بلند این منطقه سنگ‌ هایی دارد که با فوران‌های آتش‌فشانی شکل گرفته و هزاران سال باد و باران تصویر کنونی از این منطقه را به وجود آورده است.

در واقع می‌ توان بالن‌ سواری را سرگرمی محبوب گردشگران در این منطقه دانست؛ سرگرمی که نمی‌توان به سادگی از کنار آن گذشت و لذت تماشای این زیبایی‌ ها از ارتفاعات کنجکاوی هرکسی را برای یک بار امتحان آن برمی‌انگیزد. پرواز‌ بر فراز این منطقه بیشتر به عمق دره ‌ ها هدایت می‌ شود تا به بازدیدکنندگان فرصت تماشای فلات‌ ها را از نزدیک بدهند.

 

سرنجتی ، کنیا

سرنجتی ، کنیا

سرنجتی را می‌ توان خانه بزرگ‌ترین پستانداران مهاجر در جهان نامید که از شمال تانزانیا تا جنوب‌غربی کنیا ادامه دارد. با وجود حیات‌وحشی که این منطقه دارد، بدون‌شک یکی از مکان‌های ایده‌آل برای بالن‌ سواری در دنیا خواهد بود.

سفر با بالن بر فراز این منطقه امکان تماشای انواع حیوانات از جمله زرافه، بوفالو، شیر، گوره‌خر، غزال، فیل و… را در هر فصلی از سال فراهم می‌ کند. تماشای گله‌های این حیوانات در حالی که سوار بر بالن هستند، تجربه‌ ای استثنایی خواهد بود و هیجان دوچندانی به همراه خواهد داشت.

 

کویینزتاون ، نیوزیلند

کویینزتاون ، نیوزیلند

این منطقه زیبا در نیوزیلند کوه‌ ها و دریاچه‌های بکر و تماشایی دارد که فقط به وسیله بالن می‌ توان از تماشای تمام آن ها لذت برد. دریاچه‌ها، کوه‌ها، درختان، آسمانی آبی و تصاویری که از آن بالا مشاهده می‌ کنید شما را به یاد فیلم ارباب‌حلقه‌ ها خواهند انداخت، زیرا این فیلم در این منطقه فیلمبرداری شده است.

تماشای این تصاویر از ارتفاعات و به وسیله بالن از سرگرمی‌های محبوب گردشگران در این منطقه است. تماشای کویینز تاون در حالی که بر بالن سوار شده‌اید و به خصوص هنگام غروب آفتاب تجربه‌ ای به یادماندنی خواهد بود.

 

پاریس ، فرانسه

پاریس ، فرانسه

از دیگر نقاط موردتوجه در جهان برای بالن‌ سواری پاریس پایتخت فرانسه است. این شهر به دلیل داشتن آثاری چون برج شناخته‌شده ایفل مکانی زیبا برای گردشگرانی است که به بالن‌ سواری علاقه‌ دارند.

یک سفر رمانتیک به شهر پاریس با سوار شدن بر بالن و تماشای شهر از درون آن و گرفتن عکس‌های یادگاری در حالی که بر فراز آسمان هستید، تجربه‌ ای  خاطره‌انگیز خواهد بود. این بالن‌ ها امکان تماشای نقاط مختلف شهر را برای علاقه‌ مندان فراهم آورده‌اند.

 

اورلاندو ، فلوریدا

اورلاندو ، فلوریدا

کسانی که به اورلاندو می‌ روند یکی از تفریحات‌شان بالن‌ سواری و تماشای این منطقه از ارتفاعات است. کسانی که در این منطقه بالن‌ سواری می‌ کنند، می‌ توانند تمام شهربازی‌ ها و منظره‌های دیزنی‌لند را تماشا کنند.

پارک‌های بی‌شمار در کنار مزارع و مناظر اورلاندو آن را برای بالن‌ سواری بسیار مناسب کرده‌ است. البته به دلیل گرمای هوا و توفان‌ هایی که در اورلاندو اتفاق می‌ افتد، بالن‌ ها فقط در طلوع خورشید پرواز می‌ کنند.

 

منطقه حفاظت شده صحرای دبی ، دبی

منطقه حفاظت شده صحرای دبی ، دبی

دبی در کنار تمام جاذبه های گردشگری و خدمات لوکسی به گردشگران ارائه می دهد، بالن سواری را نیز از قلم نینداخته است. بالن سواری در دبی یکی از تفریحات مهیج است که در منطقه حفاظت شده صحرایی این منطقه انجام می شود.

هنگام طلوع صبح از نزدیکی برج خلیفه سوار بالون شوید تا از پرواز بر فراز تپه‌ هایی این صحرای شنی و زیبایی های این منطقه لذت ببرید. بالن های مختلفی در دسترس قرار دارند که شامل بالن های چندین نفره و بالن های دو نفره می شوند.

 

باگان ، میانمار

باگان ، میانمار

باگان را به عنوان نخستین امپراتوری برمه می شناسند که امروزه به محبوب ترین مقصد گردشگری در میانمار تبدیل شده است. در این منطقه بیش از 13 هزار معبد بودایی در قرن یازدهم ساخته شده است. این منطقه زمانی در اوج  بوده و امروزه نیز گردشگران بسیاری برای بازدید به این منطقه سفر می کنند.

در کنار جاذبه های هیجان انگیز این منطقه، بالن سواری بر فراز معابد این منطقه و تماشای این آثار تاریخی از ارتفاع یکی از تفریحات محبوب گردشگران است. زمانی که میزان ورزش باد بیش از 25 کیلومتر در ساعت نباشد، می توانید بالن سواری در این منطقه را تجربه کنید.

 

ملبورن ، استرالیا

ملبورن ، استرالیا

در شهر ملبورن استرالیا می توانید تجربه بالون سواری داشته باشید که چیزی متفاوت از اکثر مکان های ذکر شده در اینجا است. تماشای آثار تاریخی و مناظر دیدنی آسمان خراش ها و نمادهای شهر از ارتفاعات بسیار لذت بخش است. با طلوع خورشید بر فراز بالای جاهای دیدنی ملبورن مانند باغ گیاه شناسی سلطنتی، رودخانه یارا و حتی استادیوم کریکت پرواز کرده و از این تصاویر به یادماندنی تصاویر فوق العاده ثبت کنید.

پسندیدن :
0 0
بازدید:
654
دسته بندی مقاله ها:
گردشگری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *