تست کرونا از مسافران پرواز امارات

تست کرونا از مسافران پرواز امارات

با شیوع گسترده کرونا در نقاط مختلف جهان ، شرکت های هواپیمایی با لغو شدن پروازها و کنسلی بلیط هواپیما با چالش بزرگی مواجه شدند. در شرایط کنونی شرکت هواپیمایی امارات در همکاری با متخصصان پزشکی حرفه‌ای تصمیم گرفت تا پیش از سوار شدن به هواپیما از مسافران پرواز امارات تست کرونا بگیرد. نتیجه تست کرونا از مسافران پرواز امارات تنها در 10 دقیقه مشخص می‌شود.

اولین تست کوید 19 از مسافران پرواز امارات در روز چهارشنبه و از مسافرانی که با این شرکت هواپیمایی از دوبی به مقصد تونس می‌رفتند، گرفته شد. تست خون توسط پزشکان اداره بهداشت دبی (Dubai Health Authority) در محل check-in  ترمینال 3 فرودگاه بین المللی دبی انجام می‌شود و نتیجه تست 10 دقیقه بعد به اطلاع مسافر می‌رسد.

شرکت هواپیمایی امارات اعلام کرده که نخستین ایرلانی است که چنین آزمایشی را مسافران خود می‌گیرد. این شرکت هواپیمایی همچنین امیدوار است دیگر شرکت های هواپیمایی نیز چنین روشی را در پیش بگیرند.

اگر نتیجه تست کرونا از هر یک از مسافران پرواز کرونا مثبت باشد، اجازه سوار شدن شخص موردنظر به هواپیما داده نمی‌شود. با این وجود، امارات تایید کرده است که نتیجه تست کوید 19 که از مسافران پرواز امارات گرفته می‌شود، می‌تواند به کشورهای دیگر به عنوان مدرک سلامت نیز ارائه شود.

 

تلاش برای بازگشت مسافران به پرواز

فاصله گذاری اجتماعی در کنار تست کرونا در پرواز امارات

فاصله گذاری اجتماعی در کنار تست کرونا در پرواز امارات

در کنار تست کوید 19 که شرکت هواپیمایی امارات از مسافران پروازهای خود می‌گیرد تا سلامت آنها را تایید کند، این ایرلاین همچنین تمام مسائل مربوط به سلامت و بهداشت عمومی را با نصب کردن موانع و ایجاد خطوط برای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی رعایت کرده است. مسافران در کنار کارکنان باید از ماسک در فرودگاه و پرواز استفاده کنند.

خدماتی که در طول پرواز ارائه می‌شود نیز با در نظر گرفتن نکات ضروری برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و به حداقل رساندن ریسک ابتلا ارائه می‌شود. برای نمونه، در طول پرواز دیگر مجله ای در اختیار مسافران و کابین پرواز قرار نمی‌گیرد و آنها اجازه استفاده از مجلات را ندارند. تحت قوانین جدید، مسافران تنها می‌توانند یک لپ تاپ، کیف دستی، ساک دستی کوچک یا لوازم کودک را به کابین هواپیما وارد کنند.

 

به کارگیری متخصصان برای انجام تست کرونا

به کارگیری متخصصان برای انجام تست کرونا

مدیرکل اداره سلامت دبی درباره طرح تست کرونا از مسافران پرواز امارات گفت: «خوشحالم که در همکاری با شرکت هواپیمایی امارات در اجرای موفق تست سریع ویروس کرونا از مسافران در فرودگاه مشارکت می‌کنیم.»

او همچنین افزود: «برای ردگیری میزان شیوع کوید 19 ما به طور فعال با سازمان های مختلف دولتی و بخش های خصوصی درمانی و سلامت در همکاری هستیم. ما تمام معیارهای ضروری و لازم حمایت از سلامت عمومی را به کار می‌گیریم تا خدماتی با کیفیت بسیار بالا در راستا آخرین دستورات بین المللی در ارتباط با شیوع ویروس کرونا را به اجرا دربیاوریم.»

در عین حال شرکت هواپیمایی امارات اعلام کرده است که تمام هواپیماها به طور کامل و پس از هر پرواز تمیز و ضدعفونی می‌شوند.

با شعار «در خانه بمانیم» مسافران پروازها در قرنطینه خانگی به سر می‌برند. در شرایطی که شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت های سفر باعث لغو شدن بسیاری از سفرها، تور مسافرتی ، بلیط هواپیما ، هتل ها و غیره شده است و خسارت قابل توجهی به صنعت گردشگری و هواپیمایی زده است، شرکت های بزرگ هواپیمایی درصدد برآمده‌اند تا با اجرای چنین طرح هایی مسافران را برای بازگشت دوباره به پروازها ترغیب کنند. اگر مسافران احساس امنیت بیشتری کنند احتمال بازگشت آنها به پروازهاوجود دارد. انتظار می‌رود که صنعت هواپیمایی در پی شیوع کرونا با خسارت 300 میلیارد دلاری در طول امسال مواجه شود که خسارت بسیار زیادی است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *