تست کرونا در هتل ها

تست کرونا در هتل ها

شیوع گسترده کرونا به طور قابل توجهی بر بسیاری از بخش های سفر و همچنین عملکرد هتل ها اثرگذار بوده است. از خدمات بدون تماس فیزیکی گرفته تا کاهش ظرفیت هتل ها و دفعات بیشتر تمیز کردن اتاق ها، تغییراتی است که با شیوع گسترده این ویروس در هتل های مختلف مشاهده می شود. در این میان اما برخی از آنها تصمیم گرفته اند تا با انجام تست کرونا در هتل ها به هنگام تسویه حساب و خروج، مسافر نسبت به سلامت آنها اطمینان پیدا کند.

با توجه به قوانینی که کشورها در حال حاضر در نظر گرفته اند و براساس آن تمام مسافران باید عاری از ابتلا به ویروس کرونا باشد و به همین منظور برخی مکان ها را برای تست کرونا در مقصد و هنگام برگشت در نظر گرفته اند.

 

تست کرونا در هتل های دبی و مالدیو

حقایق جالب درباره مالدیو

برخی هتل ها در دبی و مالدیو در حال حاضر گزینه هایی را برای تست ویروس کرونا پیش از عزیمت در نظر گرفته اند. این در حالی است که در دبی سگ های تربیت شده مسافران را بو می کشند تا کسانی را مبتلا به ویروس کوید 19 هستند در فرودگاه دبی شناسایی کنند. به این ترتیب، تمام مسافرانی که به امارات متحده عربی وارد می شوند، باید نتیجه آزمایش کوید 19 آنها منفی باشد و از این نتیجه نباید بش از 96 ساعت گذشته باشد. اما مسافرانی که از کشورهای پرریسک به این مقصد سفر می کنند و علائم ابتلا به این ویروس را داشته باشند، باید دوباره تست بدهند.

همانطور که گفته شد در حال حاضر گزینه های تست کرونا در هتل های دبی و مالدیو در دسترس مسافران قرار دارد. علاوه بر این، هتل های اسپانیا و سوئیس نیز تست آنتی بادی در طول اقامت مسافران از آنها می گیرند. این تست ها در بیشتر هتل ها شامل هزینه های اضافی است و تنها برخی از آنها تست رایگان کرونا از مسافران می گیرند. این اقدامات در این جهت انجام می شوند تا مسافران را ترغیب کنند دوباره به این هتل ها بازگردند.

 

اقدامات هتل ها در زمان شیوع ویروس کرونا

اقدامات هتل ها در زمان شیوع ویروس کرونا

در حال حاضر در نقاط مختلف جهان، هتل ها به عنوان محلی برای قرنطینه برای مسافرانی که به یک کشور ورود می کنند، در نظر گرفته می شود. در این هتل ها مسافران می توانند دوران قرنطینه را سپری کنند و تحت نظارت نیز قرار بگیرند.

شیوع ویروس کرونا باعث شده است تا هتل ها تقریبا تمام جنبه های خدماتی خود را تغییر دهند. این تغییرات شامل تعلیق خدماتی مانند پیشخدمت، تمیزکاری و ضدعفونی سختگیرانه محل، نصب اسکنر در لابی هتل، حذف بوفه های صبحانه، ارتباط کمتر در بخش ورود و خروج هتل، استفاده از تکنولوژی و خدمات الکسا برای کنترل اتاق و همچنین استفاده کمتر از وسایل تزئینی در اتاق، زیرا تمیز کردن آنها سخت تر می شود، است.

مسافران با دیدن شفافیت در به کارگیری اقدامات مربوط به ضدعفونی کردن در یک هتل نسبت به آن اطمینان بیشتری پیدا می کنند. این مسئله برای هتل ها بسیار حائز اهمیت است تا اطلاعاتی را ارائه دهند که به شفافیت و همچنین برآورده کردن انتظارات مسافران می انجامد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *