جاذبه های گردشگری بالی اندونزی

جاذبه های گردشگری بالی اندونزی

بهترین جاذبه های گردشگری بالی اندونزی که نباید در سفر به این جزیره زیبا آن را از دست داد، علاوه بر طبیعت منحصر به فرد این منطقه، جاذبه های فرهنگی و برخی آثار شناخته شده آن است. معابد متعدد، آثار تاریخی، طبیعی خیره‌کننده و بسیاری تفریحات دیگر، سفر به بالی اندونزی را به یکی از بهترین مقاصد گردشگران تبدیل کرده است. اگر می‌خواهید با جاذبه های گردشگری بالی پیش از خرید تور مسافرتی به مقصد این جزیره زیبا آشنا شوید، این مطلب را مطالعه کنید.

 

بهترین جاهای دیدنی بالی را بشناسید

معبد تانا لات (Tanah Lot Temple)

معبد تانا لات بالی اندونزی

معبد تانا لات در میان یکی از شناخته شده ترین معابد بالی اندونزی قرار دارد. این معبد که در بالای یک صخره قرار گرفته، توسط امواج زیبای آب احاطه شده است.  چشم‌انداز این معبد در طول روز به سوی دریا و آسمان آبی، صحنه‌ای بسیار تماشایی است، اما زیباترین تصاویر را هنگام غروب آفتاب در این منطقه خواهید دید. تانا لات، یکی از مهم‌ترین معابد دریایی بالی اندونزی است. این جاذبه گردشگری شناخته شده بالی با معابد کوچکتر و همچنین امکاناتی که برای بازدیدکنندگان مانند چندین مغازه، پارک فرهنگی که به طور معمول نمایش‌های رقص در آن اجرا می‌شود و رستورا‌ن‌ فراهم آورده است را نباید در این منطقه زیبا از دست داد.

موقعیت: Jalan Raya Tanah Lot, Beraban, Kediri, Tabanan, Bali 82121, Indonesia

ساعات بازدید: همه روزه از ساعت 7 صبح تا 7 شب

 

معبد اولوواتو (Uluwatu Temple)

معبد اولوواتو بالی اندونزی

معبد اولوواتو بالی اندونزی یکی از مهمترین معابد دریایی این منطقه به شمار می‌رود. این معبد زیبا در لبه یک صخره بلند در جزیره بوکیت در بخش جنوب غربی بالی ساخته شده است. در طول روز می‌توانید تصویر زیبای دریا را از بالای دیوارهای این معبد که در لبه این صخره کنار آب قرار دارند، تماشا کنید و همچنین از تصاویر زیبای جنگلی اطراف این معبد لذت ببرید. بعدازظهر منتظر غروب زیبای آفتاب در این منطقه باشید یا برای خودتان جایی در آمفی‌تئاتر روباز آن رزرو کنید و از رقص آتش که به هنگام غروب برگزار می‌شود، لذت ببرید. این مکان یکی و امواج پایین این صخره، این منطقه را به یکی از بهترین مکان ها برای موج سواری در بالی اندونزی تبدیل کرده است.

موقعیت:  Jalan Raya Uluwatu, Pecatu, Badung, Bali 80361, Indonesia

ساعات بازدید: همه روزه از ساعت 9 صبح تا 6 بعدازظهر

 

معبد بساکیه (Besakih Temple)

معبد بساکیه بالی اندونزی

معبد بساکیه یا معبد مادر در بخش جنوب غربی کوه آگونگ، بلندترین نقطه بالی، قرار گرفته است. معبد بساکیه بلندترین مجموعه معابد در بالی اندونزی به شمار می‌رود که از 18 محراب تشکیل شده است که هر کدام به گروه‌های مختلف مردم اختصاص دارد این محراب‌ها با یک مجموعه مرکزی که از سه معبد اصلی تشکیل شده، احاطه شده‌اند و به مذاهب مختلف هندو تعلق دارند. معبد بساکیه در سال 1995 نامزد فهرست آثار جهانی یونسکو شد، اما هنوز این اتفاق رخ نداده است. حداقل 70 جشن یا مراسم مذهبی هر ساله در این معبد برگزار می‌شود. بهترین زمان بازدید از این معابد هنگام صبح و غروب آفتاب است، در این زمان‌ها معبد بسیار آرام است.

موقعیت: Besakih, Rendang, Karangasem, Bali 80863, Indonesia

ساعات بازدید: از ساعت 8 صبح تا 5 بعدازظهر

 

شالیزارهای برنج تگالالانگ (Tegallalang Rice Terraces)

شالیزارهای برنج تگالالانگ بالی اندونزی

بالی هر آنچه از یک تور مسافرتی انتظار دارید به شما می‌دهد. شالیزارهای پلکانی تگالالانگ یکی از زیباترین چشم‌اندازهایی است که با رفتن به منطقه یوبود در بالی اندونزی می‌توانید تماشا کنید. روستای تگالالانگ درست درشمال مرکز یوبود قرار دارد. در امتداد خیابان اصلی جالان رایا تگالالانگ غرفه‌ها و مغازه‌های هنری وجود دارند که همه چیز در آنها یافت می‌شود. همچنین رستوران‌های کوچکی که ناهار یا شام به بازدیدکنندگان ارائه می‌دهند و چشم‌اندازی رو به دره زیبا و سرسبز دارند. شالیزارهای پلکانی تگالالانگ یوبود در بالی درست در مقابل این دره قرار گرفته‌اند با پیاده‌روی در میان این شالیزارهای زیبا، تصاویر به یادماندنی در تور بالی اندونزی ثبت کنید.

موقعیت: Jalan Raya Tegallalang, Tegallalang, Gianyar, Bali 80561, Indonesia

 

جنگل میمون یوبود (Ubud Monkey Forest)

جنگل میمون یوبود

بلیط هواپیما به مقصد بالی اندونزی را بخرید و از جاذبه های گردشگری بی‌نظیر این منطقه لذت ببرید. جنگل میمون یوبود یکی دیگر از جاذبه های گردشگری بالی اندونزی است که نباید از دست داد. این جنگل خانه تعداد زیادی از مکاک دم‌دراز (نوعی میمون) است. در واقع جنگل میمون مقدس در پادانتگتال یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری یوبود به شمار می‌رود. با یک مسیر پیاده‌روی ساده از مرکز شهر یوبود به راحتی می‌توان به این جنگل دسترسی داشت و از آن بازدید کرد. علاوه بر تماشای میمون‌ها در طبیعت واقعی خودشان که در حال تاب بازی در میان سایه‌بان‌ها هستند یا در مسیرتان دراز کشیده‌اند یا در حال خوردن موز هستند، می‌توانید از پیاده‌روی در میان این جنگل زیبا نیز لذت ببرید. معابد تاریخی زیبا با مجسمه‌های عجیب و غریب، هیجان بازدید از جنگل میمون ها در یوبود را بیشتر می‌کنند.

موقعیت: Jalan Monkey Forest, Ubud, Gianyar, Bali 80571, Indonesia

ساعات بازدید: همه روزه از ساعت 8:30 صبح تا 5:30 بعدازظهر

 

بازار هنری یوبود (Ubud Art Market)

بازار هنری یوبود

اگر به دنبال خرید کارهای هنری یا سوغاتی در بالی اندونزی هستید، حتما سری به بازار هنری یوبود بزنید که در مرکز این شهر قرار دارد. تعداد زیادی مغازه‌های کوچک در این بازار وجود دارد که توسط فروشندگان محلی اداره می‌شود و انواع روسری‌های ابریشمی، کیف‌های چوبی، کلاه و سبد دست‌ساز، مجسمه و بسیاری دست‌ساز‌ه‌های دیگر در این بازار یافت می‌شوند. جالب است بدانید تصاویری کوتاه از بازار یوبود در فیلم هالیوودی «بخور، عبادت کن، عشق بورز» (Eat Pray Love) به نمایش گذاشته شده است.

موقعیت: Jalan Raya Ubud, Ubud, Gianyar, Bali 80571, Indonesia

ساعات بازدید: همه روزه از ساعت 8 صبح تا 5 بعدازظهر

 

کینتامانی (Kintamani)

کینتامانی بالی اندونزی

کینتامانی یک روستای کوهستانی در مرکز بالی است که کوه باتور نیز، دومین نقطه بلند در بالی و همچنین دریاچه کالدرا در این منطقه قرار دارد. روستای کینتامانی به عنوان یکی از بهترین جاهای دیدنی در بالی اندونزی است. این روستای زیبا که در منطقه کارانگاسم قرار دارد، یکی از زیباترین چشم‌اندازها به این منطقه را ارائه می‌دهد. کوه آتشفشانی باتور که هنوز هم فعال است، از سال 1800 حدود 24 بار فوران کرده و هر بار شکل زمین‌های اطراف را تغییر داده است. باتور در میان کوهنوردان مشهور است و برای تماشای طلوع آفتاب به این کوه می‌روند.

موقعیت: Songan, Kintamani, Bangli, Bali 80652, Indonesia

 

سافاری بالی و پارک دریایی (Bali Safari and Marine Park)

سافاری بالی و پارک دریایی

سافاری بالی و پارک دریایی بالی اندونزی یکی از بزرگترین پارک های موضوعی حیوانات است که در آن بیش از 60 گونه جانوری در مکانی درست مانند سکونتگاه طبیعی خود زندگی می‌کنند. در این پارک نمایش‌هایی نیز با حیوانات به اجرا گذاشته می‌شود. بخش‌های مختلفی مانند حیوانات آبزی، که انواع گونه‌های ماهی مانند پیرانیا در آن زندگی می‌کنند، بخشی از پارک دریایی را تشکیل می‌دهد. پس از لذت بردن از اتوبوس سافاری، خانواده‌ها یا دوستان می‌توانند از پارک آبی و همچنین شهربازی این منطقه استفاده کنند. تئاتر بالی نیز در این پارک قرار دارد، که انواع نمایش‌های مدرن را به نمایش می‌گذارد.

موقعیت:  Jalan Prof. Dr. Ida Bagus Mantra Km. 19.8, Serongga, Gianyar, Bali 80551, Indonesia

ساعات بازدید: همه روزه از ساعت 9 صبح تا 5 بعدازظهر

 

غار گوآ گاجه (Goa Gajah)

غار گوآ گاجه بالی اندونزی

غار گوآ گاجه یا غار فیل یکی دیگر از بهترین جاذبه های گردشگری بالی اندونزی است. غار فیل بالی در واقع یک اثر باستان شناسی مشهور در این منطقه به شمار می‌رود. غار فیل های بالی در بخش غربی دهکده بدولو و در فاصله 6 کیلومتری یوبود مرکزی قرار گرفته است. در این مکان خبری از فیل نیست و این غار از دالان های بسیار قدیمی تشکیل شده است که آثار هنری و مجسمه‌های بسیاری در آن به چشم می‌خورد. در بخش جنوبی این مجموعه شالیزارهای زیبای برنج وجود دارند که به رود پتونا منتهی می‌شود. در تور بالی اندونزی حتما سری به این اثر باستانی زیبا بزنید و از تماشای آن و همچنین جاذبه های اطراف این غار لذت ببرید.

موقعیت: Jalan Raya Goa Gajah, Pejeng Kawan, Tampaksiring, Gianyar, Bali 80582, Indonesia

ساعات بازدید: همه روزه از ساعت 8 صبح تا 4 بعدازظهر

 

سواحل زیبای بالی (Bali’s beaches)

سواحل زیبای بالی اندونزی

به سواحل زیبای بالی بروید. سواحل زیاد و زیبایی در بالی اندونزی وجود دارد که در نهایت می‌توانید مقصد ایده‌آل خود در میان این سواحل را پیدا کنید. زیباترین سواحل بالی اندونزی با شن‌های سفید مانند ساحل کوتا، نوسا دوآ و سنور در جنوب این جزیره تا سواحل صخره‌ای و پنهان آن مانند اولوواتو، پاندانگ پاندانگ، دریملند و بینگین در انتظار شماست. با توجه به تعداد بسیار زیاد گردشگران که برای موج‌سواری به این بالی اندونزی می‌آیند، در حال حاضر این منطقه به بهشتی از هتل‌های فوق‌العاده و لوکس با بهترین امکانات تبدیل شده است. اگر به دنبال یک ساحل بکر در بالی هستید، تعدادی ساحل مخفی در اطراف جزیره بوکیت جنوبی قرار دارد که در انتظار شماست.

 

پسندیدن :
0 1
بازدید:
1609
دسته بندی مقاله ها:
جاذبه های گردشگری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *