حقایق جالب درباره اهرام ثلاثه مصر

حقایق جالب درباره اهرام ثلاثه مصر

بیش از 4 هزار سال است که اهرام ثلاثه مصر در حاشیه غربی رود نیل درست در جنوب قاهره قرار گرفته اند. حقایق جالب درباره اهرام ثلاثه مصر را بخوانید تا با عجایب این سازه عظیم آشنا شوید. اهرام ثلاثه مصر از عجایب مرموز باستانی در جهان به شمار می رود اما چقدر درباره این بنای خیره کننده می دانید. حقایق جالب و خواندنی درباره اهرام ثلاثه مصر را بخوانید تا با اطلاعات بیشتری از این شگفتی ساخت دست انسان لذت ببرید.

 

 

درباره اهرام ثلاثه مصر چه می دانید

سه هرم مشهور در مصر وجود دارد

– سه هرم از اهرام ثلاثه مصر با نام هرم بزرگ جیزه (Cheops)، هرم خفرع (Chephren) و هرم منقرع (Mycerinus) مشهورترین اهرام مصر هستند. این در حالی است که بیش از 130 هرم دیگر در اطراف منطقه کهن مصر یافت شده اند.

– اهرام ثلاثه مصر قدیمی ترین و تنها شگفتی سالم باقی مانده از دنیای کهن است. این اهرام از عجایب هفتگانه باستانی جهان نیز به شمارمی روند.

– گفته می شود هرم بزرگ جیزه با بیش از دو میلیون بلوک سنگی که وزن آنها بین دو تا بیش از 5 تن بوده، ساخته شده است. هنوز کسی به این سوال پاسخ نداده که چگونه این سنگ ها جا به جا شده است.

– تاریخ‌نویسان تخمین زده اند که بیش از 100 هزار نفر فقط در ساخت این هرم مشغول به کار بوده اند و این افراد ممکن است برده نباشند و کارگرانی بودند که دستمزد دریافت می کرده اند.

 

همه اهرام در قسمت غربی رود نیل هستند

– تمام اهرام در مصر، شام آنهایی که در هرم جیزه ساخته شده اند، در قسمت غربی رود نیل قرار دارند، چرا که غروب آفتاب هر روز، نشان از قلمرو مردگان بود.

– اهرام ثلاثه مصر زمانی با یک پوشش سفید از سنگ آهک درخشان پوشانده شده بودند که اشعه خورشید را انعکاس می داد. متاسفانه در طول زمان، این پوشش به دلیل زلزله یا فرو ریختن برای ساختن بناهای دیگر مورد استفاده قرار گرفت.

– با وجود اینکه مصر و اهرام آن مترادف با زبان نوشتاری هیروگلیف هستند، اما جای تعجب است که هیچ نوشته‌ای از آن هرم بزرگ جیزه یافت نشده است.

 

دمای داخلی اهرام 20 درجه سانتی گراد است

– با وجود گرمای شدید در مصر، اما دمای داخلی اهرام به طور مداوم 20 درجه سانتی گراد باقی مانده است.

– یک مثال ایده آل از زمان مصری های باستان، ساخت سنگ بناهای اهرام ثلاثه است.

– نخستین اهرام بین سال های 2560 و 2540 پیش از میلاد ساخته شده است.

– اهرام ثلاثه مصر هزاران سال به عنوان بلندترین سازه ساخت دست بشر در جهان در نظر گرفته می شدند.

پسندیدن :
0 0
بازدید:
130
دسته بندی مقاله ها:
راهنمای سفر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *