حقایق جالب درباره تایلند

حقایق جالب درباره تایلند

تایلند کشوری در جنوب شرقی آسیاست که با جاذبه های گردشگری بی‌نظیری مانند کاخ‌های سطنتی، بقایای آثار تاریخی، سواحل گرمسیری و همچنین معابد بودایی در کنار طبیعت بسیار زیبای آن شناخته می‌شود. بانکوک پایتخت تایلند نیز یک شهر مدرن است که با جاذبه های گردشگری متعددی مانند وات آرون، وات فو و فرا کائو، معابد بودایی بسیار شناخته شده است. در کنار تمام اینها، جزایر تایلند یکی از مقاصد محبوب گردشگران در این کشور است. جزایر پوکت، کو ساموئی، پاتایا و بسیاری جزایر دیگر، در میان گردشگران بسیار به شهرت رسیده است. از این رو، پیش از خرید تور تایلند یا رزرو بلیط هواپیما خود به مقصد تایلند بهتر است حقایق جالب درباره تایلند را بخوانید تا بیشتر با این کشور زیبای آسیایی آشنا شوید.

 

درباره تایلند بیشتر بدانیم

حقایق جالب تایلند

– آزادی مهمترین مسئله برای مردم تایلند است. معنای دقیق کلمه تایلند «سرزمین آزادی» است. یکی از حقایق جالب درباره تایلند این است که این کشور هرگز به عنوان یک مستعمره نبوده است.

– مهم نیست که زن باشید یا مرد یا چه سن و سالی داشته باشید، تایلندی‌ها با لبخند از شما استقبال می‌کنند.

– تلفظ کردن نام رسمی بانکوک کار سختی است. با وجود اینکه ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا نام رسمی بانکوک را بیاموزید اما این شهر به طور حتم ارزش سفر کردن دارد.

– کوچکترین و بزرگترین پستانداران در تایلند زندگی می‌کنند. یکی از حقایق جالب درباره تایلند این است که خفاش خوک‌بینی کیتی را می‌توان در این کشور یافت. وزن این خفاش کوچک فقط دو گرم است! همچنین آب‌های این کشور خانه بزرگترین پستاندار آبی یعنی کوسه‌نهنگ هستند.

– صورت در تایلند بسیار اهمیت دارد. مورد احترام دیگران قرار گرفتن در این کشور آسیایی بسیار مهم است.  بهترین راه برای نشان دادن احترام در این کشور این است که دوستانه رفتار کنید، لبخند بزنید، هرگز فریاد نزنید و به مردم تایلند توهین نکنید.

 

تایلند سرزمین لبخندهاست

حقایق جالب تایلند

– تایلند یکی از دوستانه‌ترین مردمان جهان را دارد. همه می‌دانند که تایلند سرزمین لبخندهاست. محققان این کشور را در فهرست دوستانه‌ترین کشورهای جهان قرار دارند. در این فهرست نام کشورهایی مانند ایسلند، کانادا و فیلیپین نیز به چشم می‌خورد.

– بیش از 4 هزار معبد در تایلند وجود دارد. معابد کوچک، بزرگ، کمتر شناخته شده و بسیار مشهوری در تایلند وجود دارند.

– یکی دیگر از حقایق جالب درباره تایلند این است که در این کشور به افتخار میمون‌ها جشنواره سالانه برگزار می‌شود!

– نهمین مجسمه بلند جهان در کشور تایلند قرار دارد. بودای بزرگ در صومعه وات موآنگ در استان آنگ تونگ، نهمین مجسمه بزرگ جهان است که 127 متر ارتفاع دارد.

 

بانکوک در گذشته ونیز آسیا بود

حقایق جالب درباره تایلند

– زمانی بانکوک به عنوان ونیز در منطقه شرق آسیا در نظر گرفته می‌شد. در گذشته در این شه کانال‌های بزرگی جریان داشته است. با افزایش جمعیت این منطقه این کانال‌ها از بین رفتند و بیشتر منطقه را خشکی فراگرفت.

– علاوه بر جاذبه های گردشگری و تفریحی، یکی از دلایلی که مردم به تایلند سفر می‌کنند، توریسم درمانی است.

– توهین به سلطنت برخلاف قوانین تایلند است، چرا که مردم تایلند پادشاه خود را دوست دارند و نسبت به او احترام زیادی قائل هستند.

– احترام به سر دیگران در میان تایلندی‌ها حائز اهمیت است! سر به عنوان مهمترین بخش از بدن در تایلند در نظر گرفته می‌شود. بنابراین در فرهنگ تایلندی دست زدن به سر هر کسی حتی اگر کودک باشد، ممنوع است.

– ارکیده گل ملی تایلندی‌هاست. تایلند خانه بیش از 15 نوع گل ارکیده است که در جنگل‌های این کشور رشد می‌کنند. به همین دلیل است که یکی از بزرگترین کشورهای صادرکننده گل ارکیده است.

– یکی دیگر از حقایق جالب درباره تایلند این است که زمانی در این کشور بیش از 100 هزار فیل زندگی می‌کردند. امروزه 5 هزار فیل در تایلند زندگی می‌کند.

– بانکوک به عنوان گرم‌ترین شهر جهان لقب گرفت. بهترین زمان سفر به بانکوک در ماه های دسامبر و نوامبر است.

– یک نوع ماهی در تایلند می‌تواند روی زمین راه برود! یکی از جالب ترین حقایق درباره تایلند نوعی ماهی است که می‌تواند روی زمین راه رفته و از درخت بالا برود. این ماهی بیشتر طول عمر خود را در آب سپری می‌کند.

– سگ‌ها در تایلند مانند گربه‌ها رفتار می‌کنند. یکی از حقایق عجیب تایلند این است.سگ‌ها تنبل و آرام هستند، تمام طول روز را می‌خوابند و کارهایی را انجام می‌دهند که معمولا از گربه‌ها سر می‌زند!

– وقتی وارد خانه، معابد و مغازه‌های تایلندی‌ها می‌شوید باید کفش‌هایتان را دربیاورید. در سفر به تایلند باید مانند محلی‌ها رفتار کنید.

پسندیدن :
0 0
بازدید:
952
دسته بندی مقاله ها:
راهنمای سفر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *