حقایق جالب درباره کوالالامپور

حقایق جالب درباره کوالالامپور

اگر اولین بار است که تور مالزی را خریداری کرده‌اید یا بلیط هواپیما به مقصد کوالالامپور را رزرو کرده‌اید، بهتر است پیش از سفر به این منطقه زیبا، حقایق جالب درباره کوالالامپور را بخوانید.

 

پیش از سفر به کوالالامپور بخوانید:

– کوالالامپور بزرگترین شهر مالزی و در واقع پایتخت این کشور است.

– این شهر در سال 1857 توسط معدنچیان چینی ساخته شد.

– نام کوالالامپور از یک کلمه مالایی به معنای «تلاقی گل‌آلود» گرفته شده است. این شهر در تلاقی رود گومبک و رود کلانگ قرار دارد.

– کوالالامپور با حروف اختصار KL شناخته می‌‌شود و شهروندان آن را نیز KLites می‌نامند.

– یانگ دی پرتوان آگونگ پادشاه کشور مالزی است. این مقام در سال ۱۹۵۷ میلادی و پس از استقلال مالزی ایجاد شد.

– کوالالامپور شهری است که در آن باران‌های سهمگینی می‌بارد.

– یک معمار آرژانتینی به نام سزار پلی برج های دوقلوی پتروناس را در این شهر طراحی کرده است. بین سال‌های 1998 تا 2004، این برج‌های دوقلو بلندترین برج‌های جهان شناخته می‌شدند و هنوز هم به عنوان بلندترین برج‌های دوقلوی جهان مشهور هستند.

– یکی از برج‌های دوقلوی پتروناس توسط یک شرکت ژاپنی و دیگری توسط یک شرکت کره‌ای ساخته شده است.

– کوالالامپور مرکز خرده‌فروشی و مد مالزی نیز به شمار می‌رود و بیش از 65 مرکز خرید، شامل چهارمین مرکز خرید بزرگ دنیا در این شهر قرار دارد. مرکز خرید سان‌وی پیرامید که از معماری مصر باستان الهام گرفته، این مرکز خرید بزرگ و شناخته شده در کوالالامپور است.

– در طول جنگ جهانی دوم، در سال 1942 کوالالامپور توسط ارتش ژاپن به تصرف درآمد که تا سال 1945 که توسط بریتانیا محاصره شد، ادامه داشت.

– در سال 1957، فدراسیون مالایا استقلال خود را از بریتانیا اعلام کرد و پس از شکل‌گیری مالزی کنونی در سال 1963، کوالالامپور پایتخت این کشور باقی ماند.

– یکی از مشهورترین معابد هندو با نام غارهای باتو که مجموعه‌ای از غارهای معبدی هستند در فاصله هشت مایلی شمال کوالالامپور در منطقه گومباک قرار دارد.

پسندیدن :
0 0
بازدید:
798
دسته بندی مقاله ها:
راهنمای سفر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *