حقایق جالب و خواندنی درباره اسپانیا

حقایق جالب و خواندنی درباره اسپانیا

آیا تا به حال سعی کرده اید اطلاعات بیشتری درباره اسپانیا به دست آورید؟ اصلا سفر به اسپانیا را دوست دارید؟ یا به این فکر کرده اید که چه حقایق جالب و خواندنی درباره اسپانیا وجود دارد ؟ اسپانیا دومین کشور پربازدید در جهان است.

این مقصد محبوب گردشگری هر آنچه می خواهید از ساحل، آفتاب، آثار تاریخی و هیجان برای گردشگران به همراه دارد. اما چقدر درباره اسپانیا می دانید. حقایق جالب و خواندنی درباره اسپانیا را بخوانید تا اطلاعات بیشتری درباره این مقصد مهیج کسب کنید.

 

با حقایق جالب و خواندنی درباره اسپانیا بیشتر آشنا شوید

به مادرید پایتخت اسپانیا سفر کنید

اسپانیا دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا

اسپانیا دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا پس از فرانسه است. مساحت این کشور 506 هزار کیلومترمربع شامل جزایر قناری و مناطق تحت سیطره اسپانیا در خط ساحلی آفریقای شمالی است.

 

اسپانیا خانه دومین زبان پراستفاده در جهان

زبان مادری حدود 440 میلیون نفر در سرتاسر جهان اسپانیایی است. در حالی که اسپانیایی زبان رسمی این کشور است، زبان های کاتالان، زبان باسکی و گالیسی هر کدام خصوصیات منحصر به فرد خود را دارند. اسپانیا کشوری پر از تنوع و با فرهنگی غنی است.

 

اسپانیا پنجمین کشور پرجمعیت اروپاست

اسپانیا کشوری شلوغ و پرجمعیت است. در اسپانیا 47 میلیون نفر زندگی می کنند و یک سوم از جمعیت این کشور در مناطق شهری زندگی می کنند. حدود 6.5 میلیون نفر در مادرید و 5.5 میلیون نفر در بارسلونا زندگی می کنند.

 

 

اسپانیایی ها عاشق استراحت و تفریح هستند

جاذبه گردشگری اسپانیا

جای تعجب نیست که اسپانیایی ها نسبت به دیگر کشورها، همه چیز را ساده تر می گیرند. در حقیقت به گزارش OECD در سال 2013، به طور متوسط اسپانیایی ها 16 ساعت از 24 ساعت روز را به تفریحات و سرگرمی هایی مانند خوردن و نوشیدن و خوابیدن اختصاص می دهند.

 

مردم اسپانیا عمر طولانی دارند

براساس آمار، اسپانیا دومین جمعیت در میان کشورهای OECD هستند که طول زندگی آنها 83 سال است. تنها ژاپنی ها از مردم این کشور بیشتر عمر می کنند. زنان در اسپانیا نسبت به مردان بیشتر عمر می کنند. عمر مردان 79 سال است در حالی که عمر زنان به 85 سال می رسد. بیشترین دلیل این امر سبک زندگی اسپانیایی هاست.

 

اسپانیایی ها پیرترین جمعیت جهان را خواهند داشت

با توجه به اینکه اسپانیایی ها عمر طولانی دارند، پیش بینی شده است که تا سال 2050، اسپانیا یکی از پیرترین جمعیت های جهان را خواهد داشت. از حالا تا سی سال آینده بیش از 30 درصد از جمعیت این کشور بالای 60 سال خواهند بود.

 

اسپانیا یک کشور خوب برای زنان کارآفرین است

در طول 5 سال از زمان آغاز بحران اقتصادی جهان در سال 2008، کارآفرینان زن در اسپانیا 40 درصد کسب و کارهای جدید را راه اندازی کرده اند. راه اندازی این کسب و کارها تاثیر قابل توجهی بر اقتصاد اسپانیا گذاشته است.

 

47 اثر یونسکو در اسپانیا وجود دارد

کاخ الحمرا

تا جولای 2019، اسپانیا 47 اثر ثبت شده در فهرست آثار جهانی یونسکو دارد. اسپانیا سومین کشور با بیشترین تعداد آثار ثبت شده در یونسکو است. شهرهای تاریخی، کلیساهای قدیمی و بسیاری آثار دیگر در این فهرست قرار دارند. ایتالیا و چین دو کشوری هستند که با 55 اثر بیشترین آثار را در فهرست یونسکو دارند.

 

اولین رمان در اسپانیا نوشته شد

حتما نام دن کیشوت را شنیده اید، کتابش را خوانده یا فیلم آن را دیده اید. در سال 1605، میگل د سروانتس کتاب دن کیشوت را نوشت که به عنوان اولین رمان مدرن در جهان در نظر گرفته شد. این کتاب به عنوان مهمترین بخش ادبیات اسپانیا در نظر گرفته می شود.

 

منگنه اختراع اسپانیایی هاست

ممکن است این اولین چیزی نباشد که وقتی درباره اسپانیا فکر می کنید، به ذهن تا برسد اما حتما یکی از جالب ترین حقایق درباره اسپانیاست. منگنه اختراع اسپانیایی هاست. این وسیله کاربردی در قرن هجدهم در سرزمین باسک اختراع شد.

 

قدیمی ترین رستوران جهان در اسپانیا قرار دارد

تارت سانتیاگو- اسپانیا

یکی از جالب ترین حقایق درباره اسپانیا همین است. رستوران بوتین مادرید توانسته عنوان قدیمی ترین رستوران جهان را به خود اختصاص دهد که این عنوان در کتاب رکوردهای گینس نیز به ثبت رسیده است.

 

اسپانیا یک مکان ایده آل برای عاشقان روغن زیتون است

اگر تا به امروز فکر می کردید که ایتالیا و یونان تولیدکنندگان اصلی روغن زیتون در جهان هستید، در اشتباه بودید. در حقیقت رتبه تولیدکننده برتر به اسپانیا تعلقدارد. در شبه‌جزیره ایبری 1.5 میلیون تن تولید می شود.

 

پرتاب 150 هزار گوجه در جشنواره ای در اسپانیا

در جشنواره La Tomatina که هر سال در ماه آگوست برگزار می شود، مردم 150 هزار گوجه به یگدیگر پرتاب می کنند. این جشنواره در شهر کوچکی در بونال در نزدیکی والنسیا برگزار می شود.

 

اسپانیا یکی از پربازدیدترین کشورهای جهان است

قناری در تنریف اسپانیا

آثار تاریخی، سواحل زیبا، مسیرهای پیاده روی کوهستانی در سطح جهانی، غذاهای خوشمزه و فستیوال های مهیج ، هرچه بخواهید در سفر به اسپانیا خواهید یافت. همین مسئله این کشور را به دومین کشور پربازدید در جهان پس از فرانسه با 82.2 میلیون گردشگر تبدیل کرده است.

 

جشنواره مهیج در اسپانیا

شاید گاوبازی یکی از اولین چیزهایی باشد که وقتی نام اسپانیا را می شنوید، به ذهن تان خطور می کند. یکی از حقایق و خواندنی درباره اسپانیا فستیوال های زیاد آن است. در فستیوال La Tomatina از چشیدن انواع کوکی لذت ببرید. همچنین در فستیوال مهیج San Fermin، گاوها در خیابان مردم را دنبال می کنند و مجسمه های بزرگ را در فستیوال Las Fallas تماشا کنید. این کشور آفتابی هیچ وقت خسته کننده نیست.

 

اسپانیا یکی از غول های فوتبال جهان است

طرفداران فوتبال حتما با دو تیم رئال مادرید و بارسلونا به اندازه کافی آشنایی دارند و این تیم ها در سرتاسر جهان حتی در ایران طرفداران خود را دارد. همچنین تیم ملی اسپانیا قهرمان جام جهانی 2010 و قهرمان جام اروپا در سال های 2008 و 2012 شده است.

 

اسپانیا یک کشور هنری است

موزه ملی مرکز هنر رینا سوفیا – اسپانیا

اگر اهل هنر باشید، عاشق اسپانیا خواهید شد. در طول قرن ها، برخی از مشهورترین هنرمندان جهانی اهل اسپانیا بوه اند. از دیه‌گو ولاسکس گرفته در قرن هفدهم تا پابلو پیکاسو و سالوادور دالی در قرن بیستم، این کشور به طور حتم برترین هنرمندان جهان را دارد.

پسندیدن :
1 0
بازدید:
666
دسته بندی مقاله ها:
راهنمای سفر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *