حقایق جالب و خواندنی درباره دیزنی لند

حقایق جالب و خواندنی درباره دیزنی لند

 دیزنی لند یک پارک تفریحی و شهربازی متعلق به شرکت سازنده فیلم والت دیزنی است. جالب است بدانید نخستین دیزنی لند در سال 1955 در آمریکا راه‌اندازی شد. ابتدا دیزنی لند تنها در آمریکا بود اما در حال حاضر دیگری نیاز نیست، مسافتی طولانی تا این کشور را پرواز کنید.

در حال حاضر می‌توانید در حومه شرقی پاریس نسخه کوچک شده دیزنی لند را بیابید، یا به هنگ کنگ سفر کرده و بهترین کپی‌ها را از دیزنی لند آمریکا در این منطقه پیدا کنید. ژاپن نیز در این میان عقب نمانده است و دیزنی لند توکیو که حتی از دیزنی لند آمریکا بزرگتر است، با قیمت های مقرون به صرفه‌تری در خدمات بازدیدکنندگان قرار دارد.

با حقایق جالب و خواندنی درباره دیزنی لند آشنا شوید.

 

نکات جالب و خواندنی درباره دیزنی لند

نکات جالب و خواندنی درباره دیزنی لند

– دیزنی لند در ابتدا در تاریخ 17 ژوئن 1955 با 18 جاذبه تفریحی افتتاح شد. این پارک در حال حاضر 51 جاذبه دارد.

– براساس آمار سال 2014، این پارک از زمان افتتاح تقریبا از 700 میلیون مهمان استقبال کرده است!

– تخمین زده شده است که روزانه به طور متوسط 500 هزار نفر از این پارک بازدید می‌کنند!

– شاید باورتان نشود اما دیزنی از شش پارک خود روزانه 13 میلیارد دلار درآمد دارد!

– سالانه بین بین 16 تا 18 میلیون نفر از Resort Disneyland دیدن می‌کنند.

– بیش از 84 میلیون کلاه با گوش میکی موس از زمان افتتاح دیزنی لند به فروش رسیده است، و این گوش‌ها به محبوب ترین سوغات دیزنی لند در تمام دوران تبدیل شده است.

– به گفته Justdisney.com ، تنها یک سال طول کشید تا این پارک احداث شود.

– مونوریل دیزنی لند برای اولین بار در 14 ژوئن سال 1959 افتتاح شد. به گفته ارین گلور، مدیر رسانه‌های اجتماعی دیزنی لند، در آن زمان ، این اولین سیستم مونوریل در نیمکره غربی بود.

– حدود 200 گربه وحشی وجود دارد که در پارک پرسه می زند – بیشتر در شب – که به خلاص شدن از شر جوندگان کمک می‌کند.

– باشگاه 33 دیزنی لند – که قبلا مکانی مخفی بود که والت دیزنی از افراد مهم میزبانی می‌کرد – امروز به مکانی در پارک تبدیل شده است که نوشیدنی سرو می‌کند.

 

دیزنی لند از ماه جولای باز است

والت دیزنی در فلوریدا به تازگی برنامه‌های خود را برای بازگشایی دوباره پس از شیوع ویروس کرونا اعلام کرده است. این در حالی است که کالیفرنیا نیز چنین مسیری را دنبال خواهد کرد. دیزنی لند به تازگی اعلام کرده است که پس از بسته شدن درهای این مجموعه تفریحی به روی بازدیدکنندگان از ماه ماه مارچ به دلیل همه گیری ویروس کوید 19، طرحی را را برای بازگشایی مجدد اعلام کرده است.

قرار است بازدید کنندگان به صورت مرحله‌ای از دیزنی لند بازدید کنند. در حالی که مرکز شهر دیزنی در 9 جولای درهای خود را به روی بازدیدکنندگان باز خواهد کرد، دیزنی لند پارک و پارک ماجراجویی دیزنی در کالیفرنیا در سالگرد 65 سالگی این مجموعه عظیم یعنی در تاریخ  17 ژوئیه، بازگشایی می‌شوند.

هتل بزرگ کالیفرنیای دیزنی و اسپا و هتل Paradise Pier دیزنی از 23 ژوئیه به روی عموم مردم گشوده خواهد شد. مانند دنیای والت دیزنی، دیزنی لند نیز اقدامات ایمنی جدیدی را اجرا خواهد کرد که شامل کاهش پذیرش بازدیدکننده در پارک‌ها، آتش بازی ها و سایر رویدادهای محبوب که جمعیت زیادی را جذب می‌کنند، می‌شود.

 

امکان ملاقات با شخصیت‌های دیزنی وجود ندارد

دیزنی در حالی آغاز به کار خواهد کرد که در حال حاضر امکان ملاقات با شخصیت‌های معروف دیزنی و خوش‌آمدگویی وجود نخواهد داشت، با این وجود این شخصیت‌ها در پارک ها حضور خواهند داشت. یک سیستم رزرواسیون جدید برای ورود به این مرحله اجرا خواهد شد، بنابراین بازدیدکنندگان دیگر قادر نخواهند بود به پارک‌ها رفته و بلیط خریداری کنند. همه بازدیدکنندگان داخلی و خارجی باید قبل از بازدید خود، از طریق این سیستم ورودی پارک را رزرو کنند. اگرچه این مسئله هنوز تایید نشده است، اما پیش بینی می شود، مانند دنیای والت دیزنی، کارمندان و بازدیدکنندگان پیش از ورود به پارک ها درجه حرارت بدن‌شان اندازه‌گیری شود.

اگر دنیای والت دیزنی از همان پروتکل‌های مشابه در کالیفرنیا پیروی کند، برخی از زمین های بازی به طور موقت در دسترس بازدیدکنندگان قرار نخواهد گرفت. پیش بینی می‌شود تعداد ایستگاه‌های ضدعفونی‌کننده دستی نیز در این مجموعه‌ها افزایش یابد و همچنین امکان پرداخت پول نقد وجود نخواهد داشت و همه از طریق سیستم باید ورودی را بپردازند.

 

پسندیدن :
3 0
بازدید:
1879
دسته بندی مقاله ها:
گردشگری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *