حقایق جالب و خواندنی درباره سن پترزبورگ

حقایق جالب و خواندنی درباره سن پترزبورگ

درباره حقایق جالب و خواندنی درباره سن پترزبورگ بیشتر بدانید. سن پترزبورگ مانند دیگر شهرهای روسیه نیست. این شهر یادآور گذشته سطلنتی در روسیه است. سن پترزبورگ مدت ها پایتخت روسیه بود، اما جای خود را به مسکو داد. بسیاری از کسانی که تاریخ این کشور را خلق کردند، در این شهر بزرگ شدند.

با این حال، حقایق جالب و خواندنی درباره سن پترزبورگ روسیه کم نیستند که تعداد کمی از مردم آنها را می دانند. برای نمونه آیا می دانید سن پترزبورگ شمالی ترین شهر جهان با بیش از 1 میلیون نفر جمعیت است؟ یا اینکه پترزبورگ سومین شهر پرجمعیت اروپا است؟ در این مطلب، فقط جالب ترین حقایق درباره سن پترزبورگ ، پایتخت شمال روسیه ، را ارائه می دهیم.

 

با سن پترزبورگ ، ونیز شمال بیشتر آشنا شوید

سن پترزبورگ 3 نام داشت

سن پترزبورگ 3 نام داشت

در واقع این شهر 3 نام داشت. از نظر تاریخی، این شهر همیشه به احترام سیاستمداران بزرگ چندین بار تغییر نام یافته است. تا سال 1914 – سن پترزبورگ، از 1914 تا 1924 – پتروگراد ، از 1924 تا 1992 – لنینگراد ، از 1992 – دوباره سن پترزبورگ نامیده شد.

 

بهترین کلیسای جامع روسیه در سن پتزربورگ

بهترین کلیسای جامع روسیه در سن پتزربورگ

کلیسای جامع Peter & Paul بلندترین کلیسای جامع در روسیه است. ارتفاع برج ناقوس آن 122.5 متر است. به هر حال ، از 1733 تا 2012 ، کلیسای جامع بلندترین ساختمان در سن پترزبورگ بود و تا سال 1952 بلندترین ساختمان در روسیه باقی ماند.

 

چشم انداز زیبای نوسکی در سن پترزبورگ

چشم انداز زیبای نوسکی در سن پترزبورگ

یکی از حقایق جالب درباره سن پترزبورگ Nevsky Prospect ، توریستی ترین قسمت این شهر ، است. جالب است بدانید که اختلاف دمای این شهر با حومه در تابستان 2-3 درجه و در زمستان 10-12 درجه بالاتر است. به هر حال، طبق آمار، روزانه حدود 2 میلیون نفر در امتداد خیابان مرکزی شهر رفت و آمد می کنند.

 

مجموعه بی قیمت آرمیتاژ

 

موزه آرمیتاژ سن پترزبورگ حدود 3 میلیون اثر نمایشی دارد که در 350 اتاق و در پنج ساختمان واقع شده است. جالب است بدانید که باید برای بازدید از کل مجموعه بیش از 20 کیلومتر راه بروید. این موزه فرهنگی هنری واقع در سن پترزبورگ روسیه یکی از شناخته شده ترین موزه های دنیاست.

 

قلعه شگفت انگیز  میخائیلوفسکی

قلعه شگفت انگیز  میخائیلوفسکی

معماری سن پترزبورگ به قدری متفاوت است که در زمان ساخت قلعه میخائیلوفسکی (موزه روسیه فعلی) ، هر چهار نمای ساختمان باید به سبک های مختلف معماری ساخته می شد. قلعه به این شکل ساخته شده است تا با محیط معماری اطراف سازگار باشد.

 

سیستم منحصر به فرد رودخانه نوا

سیستم منحصر به فرد رودخانه نوا

طول رودخانه نوا تنها 74 کیلومتر است، اما با وجود این، کمی کمتر از قلمرو ایتالیا از روسیه عبور می کند. دلتای نوا شامل دریاچه های لادوگا، وونگا، سایماآ، ایلمن و همچنین رودخانه های سویر، وولخوف و ووكسا است. در جهان فقط یک سیستم آبی مشابه وجود دارد که دریاچه های بزرگ در آمریکای شمالی هستند.

 

سن پترزبورگ ونیز شمال است

سن پترزبورگ ونیز شمال است

10 درصد از کل مساحت سن پترزبورگ با آب پوشانده شده است. این شهر در 42 جزیره واقع شده و دارای بیش از 300 پل است. از پل ترویتسکی می توانید 7 پل دیگر و از پل کاشین (از طریق کانال Griboedov) 9 پل دیگر را ببینید.

 

ستون الکساندر ، ستون بدون تکیه گاه

ستون الکساندر ، ستون بدون تکیه گاه

ستون الکساندر در سن پتزربورگ ، 47.5 متر ارتفاع و وزن حدود 700 تن وزن دارد که با یک شکل فرشته با صلیب تاج گذاری می شود. ستون ثابت نیست و توسط گرانش خود نگه داشته می شود. در ابتدا شهروندان از عبور از کنار ستون می ترسیدند و از آن اجتناب می کردند. سپس « اوگوست دو مونفران »  معمار برجسته این اثر، هر روز در نزدیکی ستون شروع به گشت و گذار کرده و شهروندان را نسبت به ایمنی ساختمان متقاعد می کند.

 

سنت پترزبورگ دارای عمیق ترین مترو در جهان

سنت پترزبورگ دارای عمیق ترین مترو در جهان

یکی از جالب ترین حقایق درباره سن پترزبورگ متروی این شهر است. عمیق ترین مترو جهان را در سن پترزبورگ خواهید یافت. این شهر در منطقه ای باتلاقی ساخته شده بود، بنابراین باید تونل های مترو را در زیر این بستر حفاری می کردند. تونل های مترو سن پترزبورگ در عمق حدود 70-80 متری قرار دارند.

 

پل آبی یکی از عریض ترین پل های جهان

 

پل آبی در سن پترزبورگ که بر روی رودخانه مویکا قرار دارد، عریض ترین پل در این شهر و یکی از گسترده ترین پل ها در جهان است. عرض آن 97.3 متر است. عرض ثبت شده این پل ، تقریبا برابر با عرض میدان اسحاق مقدس است.

 

سن پترزبورگ پایتخت تراموا است

سن پترزبورگ پایتخت تراموا است

سن پترزبورگ پایتخت تراموا است. این یک حقیقت جالب و خواندنی درباره شهر سن پترزبورگ روسیه است. طول مسیرهای تراموا در این شهر به بیش از 600 کیلومتر می رسد. این واقعیت جالب درباره سن پترزبورگ حتی در کتاب رکوردهای گینس نیز به ثبت رسیده است.

 

اولین راه آهن روسیه در پترزبورگ آغاز به کار کرد

یک حقیقت جالب دیگر درباره سن پترزبورگ نیز به حمل و نقل در این شهر بازمی گردد. سن پترزبورگ اولین شهر این کشور شد، جایی که در سال 1837 اولین راه آهن روسیه به مقصد سن پترزبورگ – تسارسکو سلو در آن افتتاح گردید.

پسندیدن :
1 0
بازدید:
434
دسته بندی مقاله ها:
گردشگری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *