دلایل شهرت میانمار چیست ؟

باگان – میانمار

درباره میانمار چقدر می دانید؟ می دانید دلایل شهرت میانمار چیست ؟ میانمار کشوری در جنوب شرقی آسیا بین تایلند، لائوس، چین، هند و بنگلادش است. این کشور طی سال های اخیر در میان گردشگران و همچنین کوله گردان به شهرت خاصی دست یافته است. با این وجود، هنوز به اندازه کشورهای همسایه خود مشهور نیست، چراکه بیشتر مردم اطلاعات زیادی درباره میانمار ندارند.

در این مطلب قصد داریم درباره دلایل شهرت میانمار صحبت کنیم. قصد داریم بگوییم در سفر به میانمار چه انتظاراتی داشته باشید یا چه تجربه هایی کسب خواهید کرد. به عبارت دیگر دلایل سفر به میانمار را بیان خواهیم کرد.

 

میانمار یا بورما

پیش از اینکه درباره دلایل شهرت میانمار صحبت کنیم، بهتر است اطلاعاتی درباره نام این کشور داشته باشید. نام این کشور میانمار یا بورما است؟ چرا برخی از مردم از یکی و برخی دیگر از نام دوم آن استفاده می کنند؟ از سال 1989، نام این کشور توسط حکومت نظامی آن از بورما به میانمار تغییر کرد. با این وجود برخی از مردم و حتی کشورها هنوز از نام بورما استفاده می کنند که باعث شده این کشور دارای دو نام باشد.

 

چرا به میانمار سفر کنیم ؟

سرزمین سالاد با برگ های چای

میانمار سرزمین سالاد با برگ های چای

Lahpet Thoke، که با نام سالاد برگ چای نیز شناخته می شود، یکی از محبوب ترین خوراکی ها در میانمار محسوب می شود. در میانمار می توانید انواع سالاهای تازه را پیدا کنید، اما این یکی را باید حتما امتحان کنید. سالاد برگ چای تاریخ طولانی در این کشور دارد، و مردم از آن به عنوان نماد صلح در طول جنگ استفاده می کردند. این سالاد معمولا از برگ چای تخمیر شده و همچنین حبوبات سرخ شده تهیه می شود.

 

بالن سواری در میانمار

باگان ، میانمار

بدون شک بالن سواری یکی از دلایل شهرت میانمار است. حتما تصاویر بالن هایی را که بر فراز میانمار پرواز می کنند، دیده اید. باگان میانمار مکانی است که بیشترین تعداد بالن ها در آن به پرواز درمی آیند. در این منطقه بالن سواری در میانمار بر فرا معابد دویست ساله این منطقه به آسمان می روند. به ویژه در ماه های زمستان، انواع بالن ها را به هنگام صبح در این منطقه خواهید دید.

 

راهبه های میانمار صورت می پوشند

راهبه های میانمار صورت می پوشند

اگر به هر نقطه ای از جنوب شرقی آسیا سفر کنید، به طور معمول راهبه ها را در خیابان های روستا و شهر نمی بینید. اما در میانمار برعکس است و می توانید راهبه ها را ببینید. به طور معمول مردها در میانمار خرقه های قرمز رنگ می پوشند اما راهبه ها لباس های زیبای صورتی به تن دارند. این زن ها معمولا سرهای خود را نیز می تراشند. دیدن این راهبه ها در خیابان ها یکی از جاذبه های گردشگری میانمار است.

 

مغازه های چای فروشی در کنار جاده

مغازه های چای فروشی در کنار جاده

مغازه های چای فروشی یکی از دلایل شهرت میانمار هستند. به هر نقطه ای از این کشور که بروید می توانید از نوشیدن یک چای شیری لذت ببرید که معمولا با دونات و سمبوسه و غیره همراه هستند. به طور معمول بسیاری از محلی ها زمان زیادی را در آخر هفته در این مغازه ها سپری می کنند، به ویژه اگر بازی فوتبال باشد. جالب است بدانید که بسیاری از مردم میانمار طرفدار تیم منچستریونایتد هستند! به هر حال این مغازه ها یک راه ایده آل برای آشنایی با مردم و فرهنگ، همچنین غذا و زندگی مردم میانمار است.

 

فستیوال آب Thingyan

فستیوال آب Thingyan میانمار

این فستیوال هر ساله به هنگام سال نوی میانماری ها در این کشور برگزار می شود. این فستیوال شبیه فستیوال Songkran تایلند است. فستیوال آب Thingyan چهار روز طول می کشد و در یانگون برگزار می شود. اگر می خواهید در قلب این فستیوال باشید به ماندالی ( Mandalay ) بروید. در روز سال نو، مردم در میانمار سعی می کنند کارهای خوب مانند کمک کردن به بزرگسالان، غذا دادن و غیره انجام دهند.

 

نقاشی روی شن در میانمار

نقاشی روی شن در میانمار

اگر اهل هنر باشید، این می توانید مهمترین دلیل برای سفر به میانمار را برای شما ایجاد کند. هم در یانگون و هم در باگان می توانید انواع هنرهای میانمار را پیدا کنید. این هنر از سنت بودایی ها نشات می گیرد و کارهای هنری میانمار به طور معمول فرهنگ این کشور را نشان می دهد. این نقاشی سعی دارند که تفکرات مثبت را به تصویر بکشند. این هنر از نقاشی روی شن و ابریشم شکل می گیرد. این هنر بهترین سوغاتی میانمار برای گردشگران است. نقاشی های این چنینی را می توانید در خارج از معابد کوچک پیدا کنید.

 

معبد Shwedagon Pagoda 

معبد Shwedagon Pagoda میانمار

یکی از مهمترین دلایل سفر به میانمار بازدید از برجسته ترین بنای میانمار است. این بنا Shwedagon Pagoda نام دارد که در یانگون قرار گرفته و حدود 110 متر ارتفاع دارد. این بنا در بیش از 2500 سال ساخته شده و شامل صدها معبد و مجسمه است. پاگودای اصلی این بنا با 4531 الماس ساخته شده و بزرگترین الماس آن 72 قیرات است. همچنین دارای بخش های زیادی از طلاست. گنبد اصلی این بنا از حدود 22 هزار شمش طلا ساخته شده است.

پسندیدن :
1 0
بازدید:
539
دسته بندی مقاله ها:
مسافرت رفتن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *