راهنمای سفر ارزان به ژنو سوئیس

راهنمای سفر ارزان به ژنو سوئیس

چگونه یک سفر ارزان و مقرون به صرفه به ژنو سوئیس داشته باشیم؟ ژنو یک مقصد ارزان نیست، اما تمام مقاصد گردشگری مانند این شهر، بسیاری جاذبه های ارزان قیمت و رایگان دارند که می‌توان تجربه کرد. با نکاتی که در این مقاله مطرح می‌کنیم می‌توانید یک سفر ارزان به ژنو سوئیس را تجربه کنید.

ممکن است تور سوئیس یک تور ارزان قیمت برای شما نباشد، اما امکان سفر مقرون به صرفه به این کشور زیبای اروپایی وجود دارد. هر چند باید اعتراف کرد که سفر به این کشور ارزان نیست ولی با کمی برنامه ریزی و رعایت برخی نکات امکان سفر مقرون به صرفه برایتان در این تور مسافرتی فراهم خواهد شد.

 

چگونه به ژنو ارزان سفر کنیم؟

غذای ارزان

ژنو شهری است که یک غذای به نظر معمولی می‌تواند به طور سوال برانگیزی گران باشد، بنابراین پیدا کردن یک رستوران ارزانقیمت در مرکز شهر به طور حتم چالش برانگیز است. شما در ژنو دو گزینه برای خوردن غذای ارزان پیش رویتان قرار دارد؛ خودتان به اطراف شهر بروید و در نهایت از غذاهای چینی یا خاورمیانه ای که به طور معمول ارزان تر هستند لذت ببرید یا پا را از مرز فراتر گذاشته و غذای فرانسوی را امتحان کنید.

 

غذا خوردن در خارج از مرز سوئیس

از مرکز شهر ژنو سوار تراموا شده و در پایان مسیر پیاده شوید و سپس از مرز عبور کنید و به شهر گیلارد (gaillard) فرانسه بروید. در این منطقه رستوران هایی را پیدا می کنید که بسیار ارزان تر از ژنو هستند.

 

رستوران های ارزان قیمت در ژنو

به طور معمول، در منطقه دانشگاهی Plainpalais در ژنو می‌توانید رستوران هایی با قیمت مناسب تر پیدا کنید.

رستوران لا بووِت د بان (La Buvette des Bains): احتمالا یکی از ارزان ترین رستوران هایی که می‌توانید در ژنو پیدا کنید و با چشم انداز زیبای اسکله دریاچه ژنو  بهترین مکان برای صرف ناهار است.

شه ما کوزین لیسینیول (Chez ma Cousine Lissignol): در این رستوران می‌توانید از طعم عالی مرغ و سیب زمینی سرخ کرده لذت ببرید. تراس بیرون این رستوران یک مکان ایده آل برای تماشای مردمی است که در شهرقدیمی رفت و آمد می‌کنند.

کاروسلو (Carosello): اگر اهل خوردن پیتزا و سالاد هستید حتما سری به رستوران در ژنو سوئیس بزنید و یک وعده غذای ارزان را سفارش دهید.

مانورا (Manora): یک کافه تریای سلف سرویس در طبقه بالای فروشگاه مانور قرار دارد که انواع غذاها را سرو می‌کند و چشم اندازی پانورامیک از شهر ارائه می‌دهد.

بوکی فوشون (Boky-FuShun): بعضی ها از منوی غذاهای چینی متنوع این رستوران راضی هستند، برخی دیگر آن را دوست ندارند. اما اگر به دنبال صرف یک شام ارزان قیمت در ژنو و در مرکز شهر هستید، بهترین گزینه همین است.

پارفیومز دِ بیروت (Parfums de Beyrouth): حجم غذاهای این رستوران زیاد است بنابراین با سفارش یک غذا، دو نفر به راحتی سیر خواهند شد. غذاهای این رستوران طعم خوبی دارند و بیشتر مشتریان از آن رضایت دارند.

 

حمل و نقل رایگان در ژنو

در ژنو بی خیال اتومبیل اجاره ای شوید. ترافیک کنار دریاچه ژنو به این معناست که اتومبیل دردسرساز خواهد شد. همچنین رفتن به این طرف و آن طرف ژنو با اتومبیل ارزش ندارد. در واقع می‌توانید اطراف ژنو را رایگان بگردید.

 

استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی

هر شخصی که در هتل، هاستل یا محل های برپایی کمپ در ژنو می‌ماند، می‌تواند از کارت حمل و نقل ژنو (​Geneva Transport Card) استفاده کند. با استفاده از این کارت امکان سفرهای نامحدود به اطراف این شهر و جاهای نزدیک در تمام طول دوره سفر در ژنو را خواهند داشت. می‌توانید این کارت را از هتل یا هاستل محل اقامت خود در ژنو بگیرید. حتما به همراه این کارت، پاسپورت خود را نیز به همراه داشته باشید.

 

ترانسفر رایگان از فرودگاه

پیش از اینکه چمدان هایتان را به مکان مورد نظر ببرید، به دنبال یک دستگاه باشید که نوشته «بلیط رایگان» و درست در مقابل خروجی قرار دارد. این کلاهبرداری نیست. دکمه را فشار دهید و بلیط خود را دریافت کنید. با استفاده از این بلیط می‌توانید 80 دقیقه از قطار، اتوبوس، تراموا به طور رایگان استفاده کنید و ارزش آن برای اینکه شما را رایگان به هتل یا هاستل محل اقامت تان برساند، کافی است.

 

دوچرخه رایگان در ژنو

اجاره کردن یک دوچرخه می‌تواند هزینه بر باشد، اما یک جایگزین رایگان برای آن وجود دارد. شرکت ژنو رول (​Geneve Roule) در طول تابستان دوچرخه رایگان را به مدت چهار ساعت در یک زمان در اختیار شما قرار خواهد داد.

 

وای فای رایگان

در سرتاسر ژنو وای فای رایگان در اختیارتان قرار دارد. این یک خبر خوب برای کسانی است که به گوشی تلفن همراه خود اعتیاد دارند. شبکه ((o)) ville-geneve را جست و جو کنید. پوشش آن ممکن است خیلی کافی نباشد، اما کاملا رایگان است.

همچنین کتابخانه عمومی وایرلس رایگان پرسرعت دارد. همچنین وای فای رایگان را می‌توانید در فرودگاه ژنو نیز تجربه کنید، اما به شماره تلفن نیاز دارید. ابتدا آنلاین شوید، سپس دستورالعمل را دنبال کنید و شماره تلفن خود را وارد کنید. یک کد دسترسی رایگان برای شما پیامک خواهد شد. به این ترتیب به وای فای رایگان دسترسی خواهید داشت.

توجه داشته باشید که بسیاری از هتل ها، رستوران ها و کافه های اطراف ژنو نیز وای فای رایگان در اختیارتان قرار می‌دهند. بنابراین پیش از اینکه به هر یک از این مکان ها بروید مطمئن شوید که وای فای رایگان دارند.

 

موزه های رایگان ژنو سوئیس

موزه علوم طبیعی (Museum of History of Science): یک موزه فوق العاده درباره نجوم، زمین شناسی، هواشناسی و غیره

موزه تاریخ طبیعی (Natural History Museum): انواع دایوراما یا ژرفانما – ماکت‌هایی سه بعدی هستند که در اندازه‌های واقعی یا به صورت نمونه‌های مینیاتوری ساخته می‌شوند- را در این موزه مشاهده خواهید کرد.

اسپیس لولین (Espace Lullin): دستنوشته هایی از قرن دهجدهم در این کتابخانه عمومی به نمایش گذاشته شده است.

موزه وُلتر ژنو (Institut et Musée Voltaire): ولتر از نویسندگان و فیلسوفان مشهور فرانسوی بود که برخی از درخشان ترین سال های زندگی خود را در ژنو سپری کرد. املاک او در حال حاضر به عنوان موزه وقف کارهای او شده است.

 

سرگرمی های رایگان در ژنو

دریاچه ژنو

در ژنو هیچ وقت از دریاچه این شهر دور نخواهید بود. حدود 29 نقطه در این منطقه وجود دارد که مشهورترین آنها Bains des Paquis نام دارد، جایی که مردم رقابت های شنا را تماشا می‌کنند. همچنین قایق های عمومی نیز در کنار دریاچه یافت می‌شوند که اگر کارت حمل و نقل ژنو را داشته باشید، می‌توانید به طور رایگان از آنها استفاده کنید.

 

پارک های ژنو

ژنو شهری سرسبز است، حدود 20 درصد از این شهر را پارک ها تشکیل داده اند. در تابستان، این شهر مملو از صندلی هایی می‌شود که در فضای سبز قرار دارن و مردم از این فضا لذت می‌برند.

Parc des Bastions: یک منطقه بازی بزرگ با شش صفحه شطرنج غول پیکیر، باغ گیاهشناسی و نیمکت های زیبا در ژنو ک ساعاتی مفرح را برای خواهد ساخت.

Parc des Cropettes: درست در پشت ایستگاه قطار، این پارک زیبا قرار دارد. این پارک یکی از جاذبه های زیبای شهر ژنو است.

Jardin Anglais: یک پارک مشهور در ژنو سوئیس با یک ساعت گل که درست در کنار دریاچه قرار گرفته است.

Parc des Eaux-Vives: این پارک که روی یک تپه قرار گرفته است دارای مناظر بی نظیر و زیبایی است. این پارک همچنین ساحل مخصوص به خود و اسکله قایق نیز دارد.

 

خرید ارزان در ژنو

Marché de Plainpalais: می توانید بسیاری از کالاهای قدیمی سوئیسی را در این مکان پیدا کنید.

Manore: مغازه های شکلات فروشی شهر را که در شهر قدیمی برای توریست ها ساخته شده است، فراموش کنید. به مانور بروید و از انواع شکلات ها با قیمت مناسب خرید کنید.

Boulevard Helvétique: از بازار کشاورزان در ژنو سوئیس بازدید کنید.

Place de la Madeleine: اگر به دنبال خرید لباس و کتاب هستید، حتما سری به این منطقه بزنید.

پسندیدن :
0 0
بازدید:
24
دسته بندی مقاله ها:
راهنمای سفر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *