راهنمای سفر به قبرس

کاکوپتریا و کوچه های سنگی  (Kakopetria)  قبرس

راهنمای سفر به قبرس را بخوانید تا پیش از سفر به این منطقه زیبا اطلاعات کاملی درباره آن داشته باشید. قبرس یک جزیره بزرگ در منطقه اژه شرقی دریای مدیترانه است. پایتخت قبرس شهر نیکوزیا در قلب این جزیره است که تنها شهر غیرساحلی آن به شمار می رود.

قبرس در جنوب ترکیه و غرب سوریه و لبنان قرار گرفته است. به دلیل موقعیت استراتژیکی که دارد و ارتباطش با بسیاری از ملیت های خاورمیانه، قبرس به عنوان یک چهارراه در منطقه در نظر گرفته می شود.

قبرس سومین جزیره بزرگ مدیترانه پس از سیسیلی و ساردینیا به شمار می رود. قبرس یک کشور جزیره‌ای است که فرهنگ و تاریخی غنی دارد. این کشور با جاذبه های گردشگری طبیعی، تاریخی، رویدادها، آداب و رسوم و غیره به یک تور مسافرتی محبوب در میان گردشگران تبدیل شده است.

 

 

هر آنچه باید درباره قبرس بدانید

راهنمای سفر به لارناکا قبرس

قبرس چه نوع دولتی دارد؟

قبرس یک جزیره تقسیم بندی شده است که بخش شمالی آن تحت کنترل ترک ها قرار دارد. این منطقه از قبرس را «جمهوری ترک قبرس شمالی» می نامند. بخش جنوبی این جزیره یک جمهوری مستقل است که جمهوری قبرس نامیده می شود و گاهی آن را «قبرس یونانی» می نامند. البته ممکن است این مسئله باعث گمراهی شود، چرا که بخش جنوبی، فرهنگ یونانی را با خود به یدک می کشد اما بخشی از یونان نیست.

تمام این جزیره و جمهوری قبرس بخشی از اتحادیه اروپا هستند، البته در بخش شمالی که تحت کنترل دولت ترکیه قرار دارد، به طور کامل اعمال نمی شود.

 

پایتخت قبرس کجاست؟

نیکوزیا پایتخت قبرس است که توسط «خط سبز» به دو قسمت تقسیم شده است، درست مانند برلین که زمانی تقسیم بندی شده بود. دستریس به دو بخش قبرس با سختگیری هایی مواجه بوده است، البته در سال های اخیر به طور کلی برخی از مشکلات حل شده است.

بسیاری از گردشگران قبرس به لارناکا، بزرگترین بندر این جزیره که در ساحل جنوب شرقی قرار دارد، می رود. لارناکا منطقه ای مدرن، با جاذبه های گردشگری متنوع و انواع کافه هاست. این شهر را با ساحل زیبای فینیكودس (Finikoudes) می شناسند. یک ساحل شنی در مرکز شهر با درختان نخلی که در کنار آن قرار گرفته است. این منطقه یک مرکز تفریحی شناخته شده ساحلی در لارناکا محسوب می شود.

ساحل زیبای لارناکا با درختان نخل پوشیده شده که مانند یک دژ مستحکم است، چهره ای زیبا و منحصر به فرد به این شهر محبوب در جزیره قبرس بخشیده است. لارناکا خانه آثار زیبایی مانند کلیسای سنت لازاروس و همچنین بخش جذاب و پرهیاهوی ترکی است که در آن انواع هنر سرامیک را می توان یافت.

 

آیا قبرس بخشی از یونان است؟

قبرس فرهنگ ویژه ای دارد که با فرهنگ یونان گره خورده است اما این جزیره تحت کنترل یونانی ها نیست. این جزیره بین سال های 1925 تا 1960 مستعمره بریتانیا بوده است. پیش از آن نیز، تحت حکومت بریتانیایی از سال 1878 و صدها سال تحت کنترل امپراتوری عثمانی بوده است.

قبرس در 16 آگوست سال 1960 به استقلال رسید. با این وجود، هر ساله در روز اول اکتبر، روز استقلال را جشن می‌گیرند.

 

مهمترین شهرهای قبرس کدام هستند؟

مهمترین شهرهای قبرس عبارتند از:

– نیکوزیا

– لارناکا

– پافوس

– لیماسول

– کایرنیا

 

واحد پول قبرس چیست؟

از اول ژانویه 2008، یورو به واحد رسمی پول قبرس تبدیل شده است. البته در عمل بسیاری از تجار از انواع مختلف واحدهای پول استفاده میکنند. پوند قبرس به تدریج در طی سال های اخیر متوقف شده است. در قبرس شمالی همچنان از لیر ترکیه استفاده می شود و واحد رسمی پول این منطقه است. می توانید در صرافی های این منطقه پول خود را تبدیل کنید. در حالی که در قبرس شمالی به طور رسمی از لیر استفاده می کند، اما در عمل بسیاری از تجار و هتلداران انواع واحدهای پولی را قبول می کنند.

 

سفر به قبرس

قبرس ایرلاین های بین المللی متعددی دارد و همچنین خدمات چارتری، به طور عمده از بریتانیا، در طول تابستان ارائه می دهد. برترین ایرلاین این منطقه شرکت هواپیمایی قبرس است. پروازهای زیادی بین یونان و قبرس انجام می شود.

در قبرس همچنین تعداد کشتی های کروز زیادی وجود دار. کشتی های کروز لوئیس یکی از بهترین ها در میان یونان، قبرس، مصر و دیگر مسیرهای مسافرتی به شمار می رود.

 

پسندیدن :
0 0
بازدید:
135
دسته بندی مقاله ها:
راهنمای سفر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *