راهنمای سفر به لوکزامبورگ

راهنمای سفر به لوکزامبورگ

راهنمای سفر به لوکزامبورگ را بخوانید و به این کشور کوچک اما زیبا سفر کنید. لوکزامبورگ کشوری اروپایی است که می تواند توجه هر گردشگری را به خود جلب کند. از طبیعت زیبا گرفته تا جاذبه های گردشگری متنوع و امنیت و فرهنگ متنوع، این کشور همه چیز برای یک تور مسافرتی ایده آل دارد. در این مطلب قصد داریم هر آنچه را که باید برای سفر به لوکزامبورگ بدانید، در اختیارتان قرار دهیم.

 

مطالب عمومی درباره لوکزامبورگ

مطالب عمومی درباره لوکزامبورگ

لوکزامبورگ کجاست ؟ پایتخت لوکزامبورگ کدام شهر است؟

لوکزامبورگ کشوری کوچک است که در اروپای مرکزی بین فرانسه (از غرب و جنوب) آلمان (شرق) و بلژیک (شمال) قرار دارد. لوکزامبورگ کوچکترین کشوری نام گرفته که با سه کشور هم مرز است. پایتخت لوکزامبورگ شهر لوکزامبورگ است.

 

لوکزامبورگ تنها کشور دوک نشین جهان

لوکزامبورگ یک کشور دموکراسی نمایندگی با سلطنت مشروطه است. جالب است بدانید که لوکزامبورگ یک کشور دوک ‌نشین است، چراکه بالاترین مقام آن یک پادشاه نیست، بلکه یک دوک است. جالب تر اینکه لوکزامبورگ تنها کشور دوک نشین در جهان است.

 

لوکزامبورگ کشوری کوچک با جمعیتی متنوع

جمعیت لوکزامبورگ کمی بیش از 600 هزار نفر است و تقریبا نیمی از جمعیت آن مهاجر هستند. این مهاجران از کشورهای همسایه لوکزامبورگ یعنی آلمان، فرانسه و بلژیک و همچنین پرتغال و ایتالیا به این کشور سفر کرده اند. در حقیقت، پرتغالی ها بزرگترین جمعیت خارجی زبان لوکزامبورگ هستند. از کشورهای آسیایی و آفریقایی نیز افرادی در این کشور زندگی می کنند.

 

بهترین زمان سفر به لوکزامبورگ چه زمانی است ؟

بهترین زمان سفر به لوکزامبورگ چه زمانی است ؟

آب و هوای لوکزامبورگ قاره ای معتدل با زمستان های سرد و تابستان های معتدل است. ماه های می تا آگوست هوا گرمتر است، بنابراین بهترین زمان سفر به لوکزامبورگ محسوب می شوند. با این وجود سعی کنید لباس گرم و چتر به همراه داشته باشید. در تابستان به هنگام شب هوا خنک است.

 

لوکزامبورگ از ثروتمندترین کشورهای جهان

لوکزامبورگ یکی از ثروتمندترین و توسعه یافته ترین کشورهای جهان است. این کشور در تولید ناخالص داخلی پیش از قطر و در رتبه دوم قرار دارد. این ثروت از سیستم بانکداری و مالیات پایین شرکت های هلدینگ به دست آمده است. مالیات پایین در لوکزامبورگ باعث شده تا بزرگترین شرکت های جهان دفاتر مرکزی اروپایی خود را در این کشور قرار دهند.

 

زبان لوکزامبورگ چیست ؟

لوکزامبورگ سه زبان اصلی دارد که شامل فرانسوی، آلمانی و لوکزامبورگی می شود. جالب است بدانید که بیشتر مردم این کشور تقریبا به هر سه زبان صحبت می کنند. ممکن است زبان لوکزامبورگی را شنیده باشید اما خیلی شبیه آلمانی نیست، در حقیقت در گذشته به عنوان یک لهجه آلمانی شناخته می شد.

یک حقیقت جالب در لوکزامبورگ این است که در مغازه ها و خیابان های لوکزامبورگ می بینید که مردم به هر سه زبان حرف می زدند.

 

لوکزامبورگی ها به زبان انگلیسی هم صحبت می کنند

یکی از حقایق جالب لوکزامبورگ این است که بیشتر مردم این کشور به زبان انگلیسی نیز مسلط هستند. در لوکزامبورگ کسانی را مشاهده می کنید که به 4 یا 5 زبان مختلف صحبت می کنند! بنابراین نگران نباشید، در سفر به لوکزامبورگ می توانید در هر صورتی ارتباط برقرار کنید.

 

لوکزامبورگ کوه ندارد !

درست مانند بلژیک ، لوکزامبورگ نیز در واقع کوه ندارد. مرتفع ترین نقطه این کشور 600 متر است. با این وجود فکر نکنید که این کشور یک دشت است، در حقیقت تپه های زیاد با شیب های کم و زیاد دارد.

 

لوکزامبورگ کشوری با روستاهای فراوان

لوکزامبورگ کشوری با روستاهای فراوان

وقتی درباره لوکزامبورگ فکر می کنید، شاید تصورتان شرکت های بزرگ و بانک هایی باشد که این کشور را بسیار ثروتمند کرده اند. با این وجود شگفت زده خواهید شد اگر بدانید به جز شهر لوکزامبورگ که پایتخت این کشور است، بقیه شهرهای آن تقریبا کوچک و روستایی و پوشیده با جنگل ها، مزارع و بخش های دامداری هستند.

 

لوکزامبورگ ، پاکیزه ترین جایی که می توان به آن سفر کرد

وقتی بلیط هواپیما به سمت لوکزامبورگ را خریده اید و آماده پرواز به این کشور کوچک می شوید، یادتان باشد که به یکی از پاکیزه ترین کشورهای جهان سفر می کنید. بازیافت در لوکزامبورگ بسیار اهمیت دارد. در حقیقت، اگ پلاستیک و به خصوص شیشه را بازیافت نکنید، جریمه خواهید شد!

 

آیا سفر به لوکزامبورگ امن است ؟

لوکزامبورگ یکی از امن ترین کشورهای جهان است. با این وجود مانند هر مقصد گردشگری دیگری در جهان ، گردشگران باید مراقب جرایمی مانند جیب برها و کیف قاپ ها باشند، اما خیلی به ندرت در این کشور اتفاق می افتد.

 

جاهای دیدنی لوکزامبورگ

جاهای دیدنی لوکزامبورگ

ربع چهارم لوکزامبورگ

لوکزامبورگ فقط یک اثر ثبت شده در یونسکو دارد. ربع چهارم ( Old Quarters ) و استحکامات شهر لوکزامبورگ در این فهرست به ثبت رسیده اند. این استحکامات برخی از اثرگذارترین آثار به جای مانده در اروپاست.

 

شهر لوکزامبورگ

دیدنی ترین جای لوکزامبورگ ، پایتخت این کشور است. از یک طرف لوکزامبورگ شهری با بانک ها و دفاتر مرکزی شرکت های بزرگ است و از سوی دیگر، شهری کوچک با 120 هزار نفر جمعیت است که تصویری قرون وسطایی و دنج با ساختمان های قدیمی، غارها و برج و باورها ارائه می دهد.

 

شهر قدیمی لوکزامبورگ

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری لوکزامبورگ شهر قدیمی پایتخت این کشور است. شهر قدیمی لوکزامبورگ خیلی بزرگ نیست، بنابراین به راحتی می توانید هر نقطه از آن را کشف کنید. حتما به Palais Grand-Ducal سر بزنید، که یکی از زیباترین ساختمان های لوکزامبورگ است. کلیسای نوتردام و ربع چهارم را نیز از دست ندهید.

 

شهر کوچک وایندن

از شهر لوکزامبورگ که خارج شوید، شهر زیبا، کوچک و سنگفرش شده وایندن ( Vianden ) را با خانه های قدیمی، یک قلعه و فضایی قرون وسطایی مشاهده خواهید کرد. این شهر یکی از مکان های دیدنی لوکزامبورگ است. با تله کابین به نقاط مرتفع آن بروید و چشم اندازی حیرت انگیز به قلعه و همچنین جنگل های اطراف داشته باشید.

 

در لوکزامبورگ چی بخوریم ؟

در لوکزامبورگ چی بخوریم ؟

غذاهای سنتی لوکزامبورگ بیشتر تحت تاثیر همسایه های آن قرار دارد. مانند آلمان، غذاهای سنتی روزانه لوکزامبورگ دارای منشا روستایی هستند. همچنین غذاهای این کشور تحت تاثیر مهاجران پرتغالی و ایتالیایی نیز قرار گرفته است.

برای خوردن غذا در لوکزامبورگ گزینه های زیادی پیش رویتان قرار دارد. از میان خوشمزه ترین غذاهای لوکزامبورگ می توان به گارابونن (گوشت دودی با لوبیا)، ترایپن (پودینگ سیاه)، بونشلوپ (سوپ لوبیای سبز با سیب زمینی، بیکن و پیاز) اشاره کرد.

در لوکزامبورگ می توانید انواع رستوران های ایتالیایی، پترغالی و فرانسوی را پیدا کنید.

سوپرمارکت های لوکزامبورگ پر از محصولات مختلف از سرتاسر اروپا هستند. محصولات بسیاری از کشورها مانند پرتغال، ایتالیا، فرانسه، آلمان، اسپانیا، هند و چین را می توانید در اینجا پیدا کنید. لوکزامبورگ بهشت غذاهاست.

 

هزینه سفر به لوکزامبورگ چقدر است ؟

هزینه سفر به لوکزامبورگ چقدر است ؟

لوکزامبورگ عضو اتحادیه اروپاست و واحد پول این کشور یورو است. قیمت هتل در لوکزامبورگ بالای 60 دلار آمریکاست و هزینه یک وعده غذا در رستوران های لوکزامبورگ بین 15 تا 20 دلار برای هر نفر است. در سفر به لوکزامبورگ برای هر نفر حدود 80 تا 100 دلار در روز هزینه خواهد داشت.

 

هزینه بلیط جاذبه های گردشگری لوکزامبورگ

هزینه های بلیط جاذبه های گردشگری لوکزامبورگ گران نیست. شاید هزینه اقامت و غذا در لوکزامبورگ چندان ارزان نباشد و تجربه سفر ارزان قیمت به لوکزامبورگ را کمی سخت کند، اما هزینه های بلیط ارزان است.

 

سفر در لوکزامبورگ

سیستم حمل و نقل لوکزامبورگ

سیستم حمل و نقل لوکزامبورگ

همانطور که انتظار می رود سیستم حمل و نقل عمومی در لوکزامبورگ بسیار توسعه یافته است. اگر به شهر لوکزامبورگ پایتخت این کشور سفر کردید، حتی به اجاره کردن اتومبیل هم فکر نکنید. اصلا لازم نیست.

بسیاری از مردم از کشورهای اطراف با قطار به لوکزامبورگ سفر می کنند. در غیر این صورت، فرودگاه لوکزامبورگ چندین پرواز با قیمت های ارزان تر هم دارد.

جالب است بدانید که فرودگاه لوکزامبورگ پنجمین فرودگاه شلوغ جهان است!

رانندگی کردن برای رسیدن دیگر شهرهای لوکزامبورگ و مناطق روستایی ایده آل است، چرا که سیستم جاده ای خوب، ترافیک کم و همچنین مناطق زیبا آن را هیجان انگیز می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *