راه‌های پیشگیری از ویروس کرونا در پرواز

راه‌های پیشگیری از ویروس کرونا در پرواز

به گفته یک کارشناس پزشکی در انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی، رعایت بهداشت دست‌ها بهترین روش برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا در طول پروازهای مسافرتی است.

به گزارش بلومبرگ، خطر ابتلا به هرگونه عفونت ویروسی جدی در طول پرواز «بسیار کم» است، چرا که هوای داخل هواپیما با فیلترهای مخصوص (surgical-grade filters) تهویه شده است. با این وجود، مسافران باید نسبت به نزدیک شدن به افرادی که در طول سفر وضعیت سلامت مناسبی ندارند، هوشیار باشند.

این کارشناس پزشکی احتمال انتقال ویروس کرونا در پروازهای مسافرتی را به دلیل سیستم تصفیه هوا در ایرلاین‌های مدرن نسبت به سالن‌های سینما یا ساختمان‌های اداری کمتر دانست. او همچنین دست دادن را خطر بزرگی برای انتقال این ویروس معرفی کرد. با این حال، با توجه به اینکه این ویروس در سطح وسیعی و از طریق ارتباط با فرد مبتلا گسترش یافته است، خطر ابتلا به آن وجود دارد. اما با انجام اقدامات ساده می‌توان خطر ابتلا به ویروس کرونا را کاهش داد.

ماسک و دستکش چندان موثر نیست

ماسک و دستکش را فراموش کنید، بهترین راه برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا شستن مداوم دست‌هاست. این کارشناس پزشکی درباره پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا در پروازهای مسافرتی گفت که رعایت بهداشت دست‌ها بسیار حائز اهمیت است چراکه احتمال ابتلا و گسترش ویروس از این قسمت‌ها بسیار زیاد است. از این رو، شستن دست‌ها و ضدعفونی کردن آنها و همچنین پرهیز از دست زدن به صورت، روش‌های پیشگیری از ابتلا به کروناست. شستن دست‌ها و خشک کردن آنها بهترین راه برای مقابله با ویروس کروناست. اگر امکان شستن دست‌ها وجود نداشت، استفاده از ضدعفونی‌کننده‌ها بر پایه الکل توصیه می‌شود.

او همچنین درباره استفاده از ماسک و دستکش برای پیشگیری از ابتلا به کرونا نیز اظهار داشت، شواهد بسیاری در این باره در دسترس نیست. ماسک برای کسانی که در وضعیت سلامتی مناسبی قرار ندارند و برای حفاظت دیگران از ابتلا به بیماری مناسب است. اما استفاده تمام مدت از ماسک نه تنها غیرموثر است، بلکه با مرطوب کردن محیط باعث رشد ویروس و باکتری خواهد شد. استفاده از دستکش هم می‌تواند اوضاع را وخیم‌تر کند، چرا که مردم دستکش‌ها را می‌پوشند و همه چیز را لمس می‌کنند و این به راهی برای انتقال میکروارگانیسم‌ها تبدیل می‌شود. همچنین دست‌ها در دستکش گرم می‌شوند و عرق می‌کنند که بهترین محیط برای رشد میکروب‌هاست.

 

احتمال ابتلای یک فرد به کرونا در پرواز

در تصویر زیر احتمال ارتباط مستقیم افراد با فردی که به ویروس کرونا مبتلا شده است و همچنین احتمال ابتلای دیگر مسافران به این ویروس مشخص شده است.

پیشگیری از ابتلا به کرونا

احتمال ارتباط مستقیم افراد با فرد مبتلا

تصویر اول نشان می‌دهد اگر یک فرد مبتلا به ویروس کرونا در یک پرواز مسافرتی باشد، احتمال ارتباط مستقیم دیگر افراد با این فرد چقدر است. بر همین اساس احتمال ارتباط افرادی که کنار پنجره نشسته‌اند، صفر درصد است و به ترتیب و با رنگ‌های مشخص شده در تصویر احتمال ارتباط افراد با فرد مبتلا افزایش می‌یابد. رنگ سرخابی نشان می‌دهد که کدام افراد بیشترین احتمال برخورد مستقیم با فرد مبتلا به به ویروس در یک پرواز مسافرتی را دارند.

 

احتمال ابتلا به ویروس کرونا

تصویر دوم نشان می‌دهد، اگر یک فرد مبتلا به ویروس کرونا در یک پرواز مسافرتی باشد، احتمال انتقال ویروس تنها به مسافرانی که با او در یک ردیف قرار دارند، وجود دارند. بر این اساس، خانه‌هایی که به رنگ سرخابی نشان داده شده است، به احتمال بسیار زیاد به این ویروس مبتلا می‌شوند.

پسندیدن :
0 0
بازدید:
889
دسته بندی مقاله ها:
دانستنی های سفر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *