روستای مورن سوئیس ، دنیای هیجان انگیز جیمز باند

روستای مورن سوئیس ، دنیای هیجان انگیز جیمز باند

روستای مورن سوئیس (Murren Switzerland) در ارتفاعات شیلتورن (Schilthorn) قرار دارد. این روستای زیبا را که لوکیشن فیلم جیمز باند هم بوده است، بیشتر بشناسید.

 

هر آنچه باید درباره روستای مورن در سوئیس بدانید

هر آنچه باید درباره روستای مورن در سوئیس بدانید

چگونه به روستای مورن سوئیس برویم؟

تنها با استفاده از قطار و و تله کابین می توانید خود را به این روستای زیبا در سوئیس برسانید. دو راه برای رسیدن به مورن وجود دارد. از لاوتربرونن (Lauterbrunnen) در کانتون برن می توانید با تله کابین به Grütschalp بروید. سپس با استفاده از قطار به روستای مورن بروید. ایستگاه قطار در قسمت شمالی این روستا قرار دارد.

 

چگونه از زوریخ به روستای مورن برویم؟

چگونه از زوریخ به روستای مورن برویم؟

بهترین راه برای رسیدن به مورن از زوریخ این است که سوار قطار شوید. این سفر سه ساعت و 26 دقیقه طول می کشد و هزینه آن 45 تا 90 فرانک سوئیس است. همچنین می توانید از اتوبوس استفاده کنید که مدت زمان 4 ساعت و 40 دقیقه طول می کشد.

 

 روستای مورن لوکیشن کدام قسمت فیلم جیمز باند بوده است؟

 روستای مورن لوکیشن کدام قسمت فیلم جیمز باند بوده است؟

جالب است بدانید که در پایان دهه 1960، سازندگان فیلم محبوب جیمز باند با نام «در خدمت سرویس مخفی ملکه» یک رستوران گردان در ارتفاعات شیلتورن را به عنوان لوکیشن خود انتخاب کردند. پس از موفقیت چشمگیر این فیلم، مسیر تله کابین و همچنین این رستوران به شهرت قابل توجهی دست یافتند.

 

آیا مورن ارزش سفر کردن دارد؟

آیا مورن ارزش سفر کردن دارد؟

بدون شک روستاهای سوئیس ارزش سفر کردن دارند. در مورن نیز علاوه بر طبیعت منحصر به فرد و خیره کننده آن می توانید از تفریحات مختلف لذت ببرید. فضای این روستا آنچنان آرامش بخش است و محیط آن اطراف آن به قدری زیباست، که شاید دلتان بخواهد هفته ها را در آن سپری کنید.

 

مورن در چه ارتفاعی قرار دارد؟

مورن در چه ارتفاعی قرار دارد؟

روستای مورن سوئیس در ارتفاع 1650 متری قرار دارد. این روستای زیبا، مرتفع ترین روستای مسکونی در کانتون برن است.

 

فاصله روستای مورن تا روستای مشهور اینترلاکن چقدر است؟

7 دلیل برای سفر به اینترلاکن سوئیس

فاصله این دو روستا تنها 14 کیلومترمربع است. بنابراین می توانید از اینترلاکن نیز خودتان را به این روستا برسانید.

 

چه کارهایی در روستای مورن سوئیس انجام دهیم؟

چه کارهایی در روستای مورن سوئیس انجام دهیم؟

از جمله جاذبه های گردشگری روستای مورن می توان به ارتفاعات شیلتورن اشاره کرد. از این ارتفاعات می توانید می توانید چشم اندازی 360 درجه و پانورامیک به ایگر، مونش و همچنین یونگفراو یکی از قله های اصلی رشته کوه آلپ و همچنین میراث یونسکو و 200 نقطه مرتفع دیگر داشته باشید.

 

آبشار تروملباخ

آبشار تروملباخ

حتما در سفر به روستای مورن سوئیس سری به آبشار تروملباخ در بخش انترلکان بزنید. آبشار زیبایی که از دل کوه جریان دارد و این آبشارها به عنوان بزرگترین آبشارهای اروپا با آب قنات هستند. به این آبشارها که در دره لاوتربرونن قرار گرفته، 72 آبشار نیز گفته می شود.

 

زمستان در مورن

زمستان در مورن

اسکی کردن بسیار در مورن سوئیس مشهور است. دلیل آن هم این است که این روستا نه تنها یک جواهر در دل کوه است، بلکه در یکی از شیب های صخره ای با چشم اندازی خیره کننده در سوئیس قرار گرفته است.

یک مسیر 50 کیلومتری اسکی در این منطقه وجود دارد که ایده آل برای این ورزش مهیج است. همچنین مسیرهای پیاده روی مناسبی نیز برای علاقه مندان در نظر گرفته شده است. تله کابین ها شما را به نقاط مرتفع این منطقه می رسانند.

 

تابستان در مورن

تابستان در مورن

اگر در زمستان به مورن سفر نکردید و از سرما گریزان هستید، تابستان نیز فصل ایده آلی برای سفر به این روستای زیباست. چشم اندازهای تاثیرگذار از ارتفاعات که از این روستا قابل مشهده است در کنار اقامتگاه های تابستانی با مسیرهای پیاده روی، سفر به یادماندنی برای گردشگران رقم می زند. یک مسیر پیاده روی منحصر به فرد در اطراف این روستا با نام North Face Trail وجود دارد. در طول این مسیر تمام زیبایی های این منطقه را مشاهده خواهید کرد. یک مسیر پیاده روی 7.4 کیلومتری آسان که حدود 2.5 ساعت طول می کشد.

پسندیدن :
0 0
بازدید:
93
دسته بندی مقاله ها:
راهنمای سفر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *