زیباترین مسیرهای ریلی جهان کجا هستند ؟

زیباترین مسیرهای ریلی جهان کجا هستند ؟

آیا تا به حال درباره زیباترین مسیرهای ریلی جهان شنیده اید ؟ آیا می دانید این مسیرهای زیبای قطار در کجا و کدام کشورها قرار دارند؟ چیزهایی جادویی در مورد سفر با قطار وجود دارد. بعضی اوقات انگار جادویی درون آن است. در قطار می توانید با مردم ملاقات کنید و با صدای چرخیدن چرخ فولادی روی ریل زیر خود بخورید و بخوابید. اما گاهی اوقات این جادو در بیرون آن یعنی در چشم انداز قطار است که یک ماجراجویی، یک تجربه، بینشی در قلب مردم را به نمایش می گذارد. با زیباترین مسیرهای ریلی جهان آشنا شوید.

 

مسیرهای زیبای قطار

The Reunification Express – ویتنام

زیباترین مسیرهای ریلی جهان کجا هستند ؟

شروع: شهر هوشی مین

پایان: هانوی

برخی از خطوط ریلی در شهرهای تاریخی و برخی دیگر در کنار خط ساحلی دیدنی و جذاب جولان می دهند. تعداد کمی از آنها تاریخ حماسی دارند. خط Express Reunification Express که با نام راه آهن شمال به جنوب نیز شناخته می شود، تمام این معیارها را برآورده می کند. یکی از محبوب ترین خطوط راه آهن جنوب شرقی آسیا، با طی مسافت بیش از هزار مایل از شهر هوشی مین در جنوب تا هانوی در شمال است. راهی دیگر برای جابجایی بین کلانشهرهای دوقلوی ویتنام وجود ندارد و هیچ راهی بهتر برای کشف همه افتخارات در این بین به جز استفاده از قطار نیست.

 

Baikal–Amur Mainline – روسیه

زیباترین مسیرهای ریلی جهان کجا هستند ؟

شروع: تایشت

پایان: سووتسکایا گاوان

کدام خط از بیش از 2500 مایل (4320 کیلومتر) از بیابان سیبری عبور می کند، شهرک های دوردست را که در آن دما در 60- درجه سانتیگراد (-76 درجه فارنهایت) در زمستان فرو می رود، را به یکدیگر متصل می کند. این خط اصلی بایکال – آمور است که به آن BAM می گویند. به عنوان یکی از زیباترین مسیرهای ریلی جهان این خط از مناظر بسیار دیدنی عبور می کند و تصاویری به یاد ماندنی را برای مخاطبان خود رقم می زند.

 

Glacier Express سوئیس

Glacier Express – سوئیس

شروع: زرمات

پایان: سنت موریتس

بدون شک قطارهای سوئیس از بهترین قطارهای جهان هستند. Glacier Express با اتصال دو مکان دیدنی و تفریحی کوهستانی سوئیس ، زرمات و سنت موریتس، آرامش بخش ترین روش برای لذت بردن از مناظر خیره کننده کوه های آلپ سوئیس است. این سفر یک روزه که از زرمات به سمت شرق می رود، 91 تونل خیره کننده و 291 پل را در حالی که از چمنزارهای آلپ جنوب سوئیس، دریاچه های کوهستانی بکر و دهکده های کاملا ایده آل عبور می کند، پوشش می دهد. از نکات برجسته این سفر می توان به گذرگاه Oberalp ، بالاترین نقطه در این مسیر با 6706 فوت اشاره کرد. دیگری ویانداود معروف Landwasser است – سازه ای با شکوه شش طاقی که 200 فوت ایستاده و در تونلی فرو رفته که مستقیما در دامنه کوه قرار دارد.

 

The Ghan استرالیا

The Ghan – استرالیا

شروع: داروین

پایان: آدلاید

در Outback Australia (استرالیا) جالب توجه ترین مناظر این سیاره زیست می کند و یکی از زیباترین مسیرهای ریلی جهان از طریق خط آهن Ghan این فرصت را به مسافران می دهد تا چشم انداز وسیع و لوکسی را تجربه کنند. مسیری که مستقیما از طریق مرکز قرمز آتشین استرالیا عبور می کند، از داروین در شمال با مسافتی تقریبا 2000 مایلی به آدلاید می رود. مسافران را از سواحل سرسبز و گرمسیری قلمرو شمالی از طریق سنگ های قرمز رنگ رشته کوه های مک دونل به دشت های حاصلخیز استرالیای جنوبی می برد.

 

The Flåm Railway نروژ

The Flåm Railway – نروژ

شروع: دهکده کوچک Flåm

پایان: کوه میردال

فقط یک ساعت طول می کشد، راه آهن Flåm ممکن است سفری حماسی نباشد، اما در بین مناطق دیدنی است. در واقع، این یکی از مهمترین جاذبه های نروژ است و اغلب به عنوان یکی از زیباترین سفرهای قطار در جهان مورد استقبال قرار می گیرد. این خط آهن یکی از شیب دارترین مسیرهای ریلی اروپا است که 2831 فوت از نقطه شروع خود در دهکده کوچک Flåm در Sognefjord افزایش می یابد. از کنار دره های عمیق، آبشارهای زیبا و قله های سر به فلک کشیده به ایستگاه بالای کوه میردال می رسد. این مسیر در تابستان با شکوه است و در ماه های سردتر وقتی برف همه را جا فراگرفته، حتی جادویی تر است.

 

Rovos Rail’s Namibia Safari – آفریقای جنوبی

Rovos Rail’s Namibia Safari - آفریقای جنوبی

شروع: پرتوریا

پایان: سواکوپموند

Rovos Rail’s Namibia Safari یک سفر قطار لوکس است که مسافتی حدود 2000 مایل را طی می کند و از خیره کننده ترین مناظر منطقه آفریقای جنوبی می گذرد. با عزیمت از پرتوریا در آفریقای جنوبی ، این مسافران مسافران را به کیمبرلی، شهر سابق الماس و خانه بیگ هول، یکی از بزرگترین معادن حفر، می برد. سپس از مناظر کاملا زیبا کیپ شمالی و دره رودخانه ماهی عبور می کند. همانطور که به سمت صحرای کالاهاری حرکت می کند ، قطار قبل از عبور از صحرای نامیب و حرکت به مقصد نهایی خود در سواکوپموند، از پایتخت پر جنب و جوش نامیبیا، ویندهوک عبور می کند.

 

 TranzAlpine  – نیوزیلند

 TranzAlpine  - نیوزیلند

شروع: کریستچرچ

پایان: گریماث

یکی از زیباترین مسیرهای قطار جهان را در نیوزیلند خواهید یافت. یک صندلی در قطار TranzAlpine یکی از چشمگیرترین مناظر نیوزلند – کوه های آلپ جزیره جنوبی را به نمایش می گذارد. TranzAlpine با شروع در کریستچرچ، از مزارع حاصلخیز دشت های کانتربری در کنار رودخانه وایماکاریری به شمال غربی می رود. سپس از میان کوه ها عبور می کند. TranzAlpine با عبور از میان کوه های باشکوه و پوشیده از برف پارک ملی Arthur’s Pass، از جنگل های بارانی نیمه گرمسیری ساحل غربی می گذرد. سرانجام، به مقصد خود یعنی شهر تاریخی گریماث می رسد. سفر با این قطار منحصر به فرد را نباید از دست داد.

پسندیدن :
0 0
بازدید:
331
دسته بندی مقاله ها:
سفرشناسی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *