سفر به اروپا از اول جولای

سفر به اروپا از اول جولای

مسافران می‌توانند سفر به اروپا را از اول ماه جولای تجربه کنند. اروپا توانست منطقه آزاد سفر را تا اواسط ماه ژوئن ایجاد کند و به این ترتیب فرآیند برداشت محدودیت های مسافرتی برای کشورهای خارج از اتحادیه اروپا در حال فراهم شدن است تا مسافران از ابتدای ماه جولای تجربه سفر دوباره به قاره سبز را به دست آورند.

از ماه مارچ و با همه گیری گسترده کرونا، تقریبا در تمام کشورهای اروپایی، کنترل های سخت مرزی اعمال شد. اما با کاهش سرعت پیشروی ویروس کوید 19، محدودیت ها کاهش یافت و کشورها به تدریج و با رعایت پروتکل های بهداشتی آغاز به پذیرش دوباره گردشگران بین المللی کردند.

در حالی که یک رویکرد یک‌جانبه در این زمینه وجود ندارد و در نهایت کشورهای عضو حرف آخر را درباره اقدامات مرزی خود خواهند گرفت، اتحادیه اروپا امیدوار است تا 15 جولای به طور کلی آزادی رفت و آمد را به این بلوک بازگرداند و به تدریج دوباره مرزهای خود را به روی کشورهای دورتر تا ابتدای ماه جولای باز کند.

 

بازگشایی اروپا با تصمیم‌گیری اعضای اتحادیه

جوزپ بورل، معاون رییس کمیسیون اروپا در این باره گفت: «برای بازگشایی مرزها از ماه ژوئن برخی از اصول و معیارها باید در نظر گرفته شود که براساس یک رویکرد مشترک و هماهنگ کشورهای عضو انجام خواهد شد. این بدان معنی است که کشورهای عضو باید موافقت کرده و به طور مرتب فهرستی از کشورهای منتخب غیر اتحادیه اروپا را که اجازه ورود دارند، بررسی کنند.»

هنوز مشخص نیست که شهروندان آمریکایی چه موقع مجاز به سفر به اتحادیه اروپا هستند. برخی از کشورها مانند دانمارک اعلام کرده‌اند که ممنوعیت سفر خود را برای چند هفته حتی برای کشورهای درون بلوک تمدید می‌کنند.

این در حالی است که کشورهایی مانند اسپانیا که تحت فشار همه‌گیری ویروس کرونا هستند، فقط قصد دارند اجازه ورود به بازدیدکنندگان کشورهایی را بدهند که ویروس در آنها تحت کنترل است.

با این حال پرتغال اعلام کرده از زمانی که محدودیت‌های‌ مرزی خود را در 22 ژوئن برداشته است، اجازه ورود مسافران بین المللی از کشورهای آمریکا، کانادا و برزیل را صادر می‌کند.

 

کشورهای اروپا با مقررات متفاوت گردشگر می‌پذیرند

مقررات قرنطینه‌ای در انگلیس

مقررات قرنطینه‌ای در انگلیس

از تاریخ 8 ژوئن، هرکسی که از کشور دیگری وارد انگلیس شود، باید 14 روز را در قرنطینه سپری کند. این امر در مورد هرکسی که با هواپیما، کشتی، قطار یا اتومبیل وارد شود، شامل می‌شود. مسافران باید تا 48 ساعت قبل از ورود به کشور، یک فرم آنلاین مربوط به مسافر را که شامل اطلاعات تماس و آدرس افراد و شرایط سلامت آنهاست، پر کنند. عدم تکمیل فرم می‌تواند به جریمه 100 پوندی (113 دلار) منجر شود. افرادی که قرنطینه را نقض کنند، جریمه 1000 پوندی (1130 دلاری) و جریمه 3200 پوندی (3615 دلار) برای کسانی که اطلاعات نادرست می‌دهند.

 

سفر به پرتغال

سفر به پرتغال

در حالی که بسیاری از کشورهای اروپایی برنامه های خود را برای بازگشایی مرزها و اجرای راه های امن برای گشایش مرزهای خود به روی گردشگران خارجی تشریح کرده‌اند، پرتغال به جدیدترین کشوری تبدیل شده است که اطلاعاتش را در مورد استراتژی‌های آینده خود به اشتراک می‌گذارد. این در حالی است که این مقصد محبوب اروپایی این موضوع را روشن کرده است که در مرحله اول بررسی برای انتخاب کشورها برای صدور اجازه ورود گردشگران قرار دارد.

پرتغال قوانینی را برای مسافرانی تعیین می‌کند که بتوانند از سرزمین‌های دیگر وارد این کشور شوند. در حالی که دیگر کشورهای اروپایی تصمیماتی را در مورد اینکه چه کسی می‌تواند براساس موقعیت اپیدمیولوژیک در کشورش به این منطقه سفر کند، اما به نظر می‌رسد رویکرد پرتغال متفاوت است. این به روزرسانی شامل دسترسی به کشورهای منطقه شینگن به استثنای اسپانیا و ایتالیا است، اما جالب اینجاست که فرودگاه های پرتغال برای ایالات متحده آمریکا، کانادا، برزیل و سایر کشورهای پرتغالی زبان باز است.

 

سفر به ایسلند از ابتدای 15 ژوئن

سفر به ایسلند از ابتدای 15 ژوئن

ایسلند از 15 ژوئن پذیرای گردشگران خواهد بود، اما ساکنان برخی از کشورها ممکن است برای بازدید از این کشور منتظر بمانند. ماه گذشته، نخست وزیر ایسلند برنامه هایی را برای بازگشایی این کشور تا 15 ژوئن اعلام کرد. وی همچنین خاطرنشان کرد که سیستم‌هایی برای تلاش برای جلوگیری از قرنطینه دو هفته‌ای به اجرا درخواهد آمد تا با تست کرونا در فرودگاه افراد بتوانند به راحتی به این کشور سفر کنند.

ولت ایسلند توصیه های خود را در 5 ژوئن به روز کرد. به این ترتیب، تمام مسافرانی که از تاریخ 15 ژوئن وارد ایسلند می‌شوند، می‌توانند بین دو هفته در قرنطینه یا تست کرونا در فرودگاه یکی را انتخاب کنند. این آزمایشات برای دو هفته اول اقامت در ایسلند رایگان خواهد بود، اما از تاریخ یکم جولای، مسافران برای یک تست کرونا باید 112 دلار یا 99 یورو پرداخت کنند. کودکانی که در سال 2005 یا بعد از آن متولد شده‌اند، از هم از تست کرونا و هم قرنطینه معاف هستند. گردشگران خارجی نمی‌توانند مدرک سلامت و عدم ابتلا به ویروس کرونا را از کشور خود وارد ایسلند کنند.

پسندیدن :
0 0
بازدید:
643
دسته بندی مقاله ها:
دانستنی های سفر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *