شلوغ ترین فرودگاه های جهان

شلوغ ترین فرودگاه های جهان

شلوغ ترین فرودگاه های جهان کدام هستند و در کجا قرار دارند؟ برخی فرودگاه های جهان بیشترین جمعیت را در طول روز جا به جا می کنند و پروازهای متعددی به این مکان ها در رفت و آمد هستند. در این مطلب قصد داریم شلوغ ترین فرودگاه های جهان را براساس تعداد مسافری که سالانه جا به جا می کنند معرفی کنیم.

 

شلوغ ترین فرودگاه جهان کجا هستند؟

1- فرودگاه بين المللي هارتسفيلد-جكسون آتلانتا

1- فرودگاه بين المللي هارتسفيلد-جكسون آتلانتا

107.4 میلیون مسافر

این فرودگاه در سال 1980 تاسیس شد و از سال 1998 هر ساله به عنوان شلوغ ترین فرودگاه جهان انتخاب شد. به لحاظ تعداد هواپیماهایی که در این فرودگاه پرواز می کنند یا فرود می آیند، آتلانتا دومین فرودگاه شلوغ جهان است. با وجود اینکه بیشتر ترافیک هوایی آتلانتا مربوط به پروازهای داخلی است، اما این فرودگاه همچنان در فهرست 20 فرودگاه برتر در ترافیک تردد مسافران بین المللی نیز قرار دارد.

 

2- فرودگاه بین‌المللی پکن

101 میلیون مسافر

فرودگاه بین المللی پکن به سادگی شلوغ ترین فرودگاه آسیاست که 14 میلیون مسافر را از بیشتر از فرودگاه بین المللی توکیو در سال 2018 جا به جا کرده است و به تعداد بیش از 100 میلیون در سال رسیده است. برای آمادگی المپیک تابستانی 2008، پایتخت پکن ترمینال بزرگ 3 را به این مجموعه اضافه کرد که به یکی از بزرگترین ساختمانهای جهان تبدیل شد. این فرودگاه به عنوان هاب اصلی شرکت هواپیمایی ایر چایناست که از پکن به بیش از 120 مقصد پرواز دارد.

 

3-  فرودگاه بین المللی دبی

89.1 میلیون مسافر

به عنوان برترین فرودگاه امارات متحده عربی ، فرودگاه بینالمللی دبی شلوغ ترین فرودگاه جهان براساس جا به جایی تعداد مسافر است. در سال 2018 این فرودگاه تقریبا به 89 میلیون مسافر خدمات ارائه داده است. زمانی که ترمینال 3 در سال 2008 کامل شد، بزرگترین ساختمان جهان لقب گرفت و این عنوان را تا سال 2013 با خود به همراه داشت.

 

فرودگاه بین المللی لس آنجلس

87.5 میلیون مسافر

فرودگاه بین المللی لس آنجلس یکی از شلوغ ترین فرودگاه های جهان است به این معنا که بسیاری از مسافران سفرشان را از این نقطه آغاز می کنند یا در این فرودگاه به پایان می رسانند، به جای اینکه از این فرودگاه به عنوان یک مسیر ارتباطی استفاده کنند. در این فرودگاه باشگاهی با نام «سوئیت خصوصی» وجود دارد که اعضای آن به ازای پرداخ 4 هزار 500 دلار در سال به اضافه 2 هزار و 700 دلار برای هر پرواز، از ترمینال وی آی پی جداگانه بهره مندمی شوند. بیش از نیمی از اعضای آن را مدیران اجرایی سرشناس و نیمی دیگر را سلبریتی ها تشکیل می دهند.

 

فرودگاه بین‌المللی اوهر شیکاگو

83.4 میلیون مسافر

این فرودگاه از زمان تاسیس در سال 1955، به یکی از شلوغ ترین فرودگاه های جهان تبدیل شده است. این فرودگاه بیشتر به دلیل تعداد پروازهایی که در آن فرود می آیند و پرواز می کنند نسبت به تعداد مسافر، به عنوان یکی از شلوغ ترین فرودگاه های جهان شناخته شده است این فرودگاه به حدود 40 ایرلاین مختلف خدمات ارائه می دهد و به بیش از 60 مقصد بین المللی پرواز دارد.

 

فرودگاه هیترو لندن

80.1 میلیون نفر

فرودگاه هیترو لندن سال ها به عنوان شلوغ ترین فرودگاه جهان با توجه به ترافیک مسافران بین المللی در نظر گرفته می شد. با پرواز به 185 مقصد مختلف در 84 کشور، این فرودگاه بریتانیایی در زمینه جا به جایی مسافران خارجی آمار قابل توجهی دارد. ای فرودگاه 6 ترمینال دارد، اما تنها 5ترمینال آن به روی عموم باز هستند. ششمین ترمینال این فرودگاه بسیار کوچک است و تنها برای سران دولت و برخی از سلبریتی ها مورد استفاده قرار می گیرد.

 

فرودگاه بین المللی هنگ کنگ

75.5 میلیون مسافر

فرودگاه بین المللی هنگ کنک بزرگترین مرکز باربری هوایی در جهان است که بیش از 5 میلیون متریک بار را در سال 2018 جا به جا کرده است. هنگ کنگ یک مقصد گردشگری جهان است. با توجه به اعتراضاتی که در این منطقه صورت گرفت و حتی به فرودگاه آن نیز کشیده شد، بسیاری از پروازها کنسل یا وقفه مواجه شدند. از این رو تعداد مسافران این فرودگاه بین المللی کاهش یافت.

 

فرودگاه بین‌المللی شانگهای پودنگ

74 میلیون مسافر

فرودگاه بین‌المللی شانگهای پودنگ یکی از دو فرودگاه این شهر بزرگ چین است. فروگاه پودنگ بیشتر روی پروازهای بین المللی تمرکز دارد، در حالی که فرودگاه بین‌المللی شانگهای هونگچیائو بیشتر پروازهای داخلی و منطقه ای انجام می دهد. پودنگ یک هاب با سرعت رشد بالاست و ظرفیت آن در سال 5.7 درصد افزایش یافته است.

 

فرودگاه شارل دوگل پاریس

72.2 میلیون مسافر

فرودگاه شارل دوگل پاریس در سال 1974 تکمیل شد و سال ها به عنوان دومین فرودگاه شلوغ اروپا مشغول به فعالیت بوده است. ترمینال یک این فرودگاه را به دلیل طراحی زیبا و منحصر به فرد آن می شناسند. این فرودگاه هاب مرکزی شرکت هواپیمایی ایر فرانس است و یکی از هاب های مهم اروپایی شرکت دلتا ایر لاینز به شمار می رود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *