قوانین کشورهای اروپایی پس از کرونا چگونه تغییر می‌کند؟

قوانین کشورهای اروپایی پس از کرونا چگونه تغییر می‌کند؟

برخی از کشورهای اروپایی به تدریج در حال باز کردن مرزهای خود هستند و سعی دارند دوباره صنعت گردشگری را فعال کنند، اما در این میان قوانین جدیدی وضع خواهد شد. در این مطلب قصد داریم هر آنچه باید درباره قوانین کشورهای اروپایی پس از کرونا بدانید، را مطرح خواهیم کرد.

فرانسه، آلمان، سوئیس، بلژیک، یونان و هلند در حال آسان کردن محدودیت های مسافرتی خود هستند و مرزهایشان را به روی گردشگران بسیاری از ملیت‌ها در اتحادیه اروپا از تاریخ پانزدهم ژوئن خواهند گشود. این کشورها به کشورهایی مانند ایتالیا، قبرس و کرواسی پیوسته‌اند که پیش از این شروع به پذیرش گردشگران خارجی پس از همه گیری گسترده ویروس کرونا کردند.

با این وجود محدودیت های مسافرتی به اروپا همچنان در کشورهای دیگر برقرار است. برای نمونه، اسپانیا تمام مرزهای خود را تا تاریخ 21 ژوئن بسته نگه خواهد داشت و دانمارک حداقل تا ماه سپتامبر گردشگری را نخواهد پذیرفت. اگر می‌خواهید بدانید قوانین کشورها پس از شیوع ویروس کرونا چه تغییراتی کرده است، این مطلب را مطالعه کنید.

 

سفر به کشورهای اروپایی پس از کرونا

اتریش

اتریش مرزهای خود را به روی مسافران 31 کشور اروپایی از تاریخ 16 ژوئن باز کرده است، اما محدودیت های قرنطینه‌ای همچنان برای کشورهایی مانند پرتغال، سوئد، اسپانیا یا بریتانیا که تست کوید 19 را ثبت نکرده‌اند، اجباری خواهد بود.

 

بلژیک

از تاریخ 15 ژوئن، بلژیک مرزهای خود را به روی تمام اعضای اتحادیه اروپا، نروژ، سوئیس، ایسلند و بریتانیا باز کرد. همچنین شهروندان این کشورها نیازی به محدودیت های قرنطینه ای نخواهند داشت.

 

بلغارستان

مرزهای بلغارستان در حال حاضر به روی مسافران از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، همچنین بریتانیا، بوسنی، صربستان و مونته‌نگرو باز است. کسانی که از بلژیک، پرتغال، سوئد، هلند و بریتانیا با قرنطینه ای دو هفته ای در این کشور مواجه خواهند شد.

 

کرواسی

مسافران از اتریش، جمهوری چک، استونی، آلمان، مجارستان، لتونی، لیتوانی، لهستان، اسلواکی، اسلوونی اجازه ورود به این کشور را دارند. شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا که باید دلایل خوبی مانند رزرو محل اقامت خود را نشان دهند. مرزهای کرواسی همچنان به روی کشورهای خارج از اروپا بسته است.

 

قبرس

قبرس کشورها را به دو بخش A و B براساس میزان آلودگی به ویروس کرونا تقسیم کرده است. سفر به قبرس در کرونا برای کشورهایی که در بخش A قرار دارند از تاریخ 8 ژوئن امکان پذیر شده است. از تاریخ 20 ژوئن نیز، کشورهایی که در گروه B قرار داشتند اجازه سفر به این کشور را پیدا کردند. ممنوعیت ورود از کشورهای بریتانیا، ایرلند، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا همچنان تا تاریخ یکم جولای برپاست.

 

جمهوری چک

از تاریخ 15 ژوئن، جمهروی چک یک سیستم چراغ راهنما برای مردمی که از کشورهای با ریسک کمتر به چک سفر می‌کنند در نظر گرفت و اجازه ورود بدون هیچ مشکلی را به این افراد داد. افرادی هم که از کشورهایی با ریسک نه چندان بالا و یا کشورهایی با ریسک بالا بودند، اجازه ورود به این کشور نیافتند. بریتانیا جزو کشورهایی است که ریسک متوسطی دارد در حالی که پرتغال و سوئد جزو کشورهای پرریسک محسوب می‌شوند.

 

دانمارک

دانمارک مرزهای زمینی خود را به روی مسافران از کشورهای آلمان و نروژ باز کرده است و اجازه می‌دهد گردشگران از ایسلند وارد این کشور شوند، اما تنها در صورتی که ثابت کنند آنها حداقل به مدت 6 ش در این کشور خواهند ماند. مرزهای این کشور اما همچنان به روی کشورهای دیگر حداقل تا ماه سپتامبر بسته خواهد ماند.

 

استونی

استونی مرزهای خود را به روی مسافران 24 کشور که دارای ریسک کمتری در شیوع ویروس کرونا هستند از ابتدای ماه ژوئن بدون هیچ محدودیتی آغاز کرده است. گردشگرانی که از دیگر کشورهای اروپایی وارد استونی می‌شوند، باید دوران قرنطینه را سپری کنند تا مدرک معتبر تست ویروس کوید 19 را ارائه دهند.

 

فنلاند

فنلاند یکی دیگر از کشورهایی است که محدودیت های سفر را برای برخی از کشورها مانند نروژ، دانمارک، ایسلند، استونی، لتونی و لیتوانی آسان‌تر کرده است اما مرزهای این کشور همچنان به روی شهروندان دیگر کشورها  تا تاریخ 14 جولای بسته باقی خواهد ماند.

 

فرانسه

مرزهای کشور فرانسه در حال حاضر به روی بیشتر کشورهای اروپای باز است. در این میان فقط شهروندانی که از بریتانیا به این کشور سفر می‌کنند، باید خودشان را به مدت 14 روز قرنطینه کنند.

 

آلمان

آلمان تمام مرزهای خود را تا تاریخ 15 ژوئن به روی مسافران باز کرده است. در حال حاضر تنها محدودیتی که آلمان قائل شده است برای مسافرانی است که از خارج از کشورهای اروپایی هستند.

 

یونان

پرواز به بیشتر کشورها از یونان از چند روز گذشته آغاز شده است، به جز کشورهایی که آمار ابتلا به بیماری در آنها توسط آژانس ایمنی حمل و نقل هوایی اتحادیه اروپا بالا اعلام شده است. مسافران از فرانسه، بریتانیا، آمریکا و بلژیک با تست های اجباری و قرنطینه مواجه خواهند شد. مسافران از کشورهایی که ریسک کمتری در خارج از اروپا دارند، مانند استرالیا، نیوزیلند، ژاپن، کره جنوبی، چین و لبنان اجازه سفر به یونان را دارند.

 

مجارستان

مجارستان تا حدودی مرزهای خود را به روی شهروندان کشورهای اتریش، کرواسی، جمهوری چک، آلمان، اسلواکی، صربستان و اسلوونی باز کرده است. مسافران از کشورهای دیگر تا اطلاع ثانوی نمی‌توانند وارد این کشور شوند.

 

ایسلند

ایسلند مرزهای خود را از تاریخ 15 ژوئن به روی مسافران  باز کرده است اما کسانی که وارد این کشور می‌شوند باید تست کوید 19 را پشت سر بگذارند و همچنین یک اپلیکیشن ارتباطی مخصوص دانلود کنند. این کشور نیز در حال حاضر اجازه ورود مسافران از کشورهای غیراروپایی را صادر نکرده است.

 

ایرلند

ایرلند مرزهای خود را کم و بیش در طول قرنطینه باز کرده است اما قرنطینه 14 روزه برای مسافران بسیاری از کشورها، به جز کسانی که از ایرلند شمالی به این منطقه سفر می‌کنند، به قوت خود باقی مانده است.

 

ایتالیا

مرزهای ایتالیا از تاریخ سوم ژوئن به روی تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشورهای عضو شینگن و همچنین بریتانیا باز شده است. الزامات قرنطینه ای برای این کشورها وجود ندارد، مگر اینکه مسافران از یک کشور سوم خارج از اتحادیه اروپا وارد ایتالیا شوند.

 

لتونی

لتونی محدودیت های قرنطینه ای را برای مسافرانی که از کشورهای با ریسک کمتر به این کشور سفر می‌کنند، برداشته است. کسانی که حداقل 14 روز را در لتونی یا لیتوانی سپری کنند نیز از قرنطینه معاف هستند.

 

لیتوانی

لیتوانی مرزهای خود را به مسافرانی که از 24 کشور اروپایی وارد این کشور شوند، بدون گذراندن 14 روز قرنطینه باز کرده است. شهروندان کشورهای اتریش، بلغارستان، استونی، هلند، کرواسی، ایسلند، ایتالیا، یونان، قبرس، لیختن اشتاین، لوکزامبورگ، لتونی، نروژ، لهستان، فرانسه، رومانی، آلمان، اسلواکی، اسلوونی، سوئیس، فنلاند، دانمارک، جمهوری چک و مجارستان می‌توانند به لیتوانی سفر کنند.

 

لوکزامبورگ

لوکزامبورگ یکی از کشورهایی است که در حال حاضر مرزهای خود را به روی مسافرانی که از اروپا وارد این کشور شوند، باز کرده است.

 

مالتا

گردشگران از بیشتر کشورهای اتحادیه اروپا و شینگن می‌توانند از تاریخ یکم جولای با استثنائاتی وارد این کشور شوند. شهروندان کشورهای سوئد، بریتانیا و کشورهای پرریسک مانند ایتالیا، لهستان، اسپانیا و فرانسه تا اطلاع ثانوی اجازه ورود به این کشور را نخواهند داشت.

 

هلند

هلند محدودیت های قرنطینه ای و ورود را برای مسافران کشورهای عضو اتحادیه اروپا و همچنین عضو اتحادیه شینگن برداشته است که البته تنها شامل سوئد و بریتانیا نمی‌شود.

 

نروژ

نروژ از مسافرانی که کشورهای نوردیک (کشورهای اروپای شمالی و اقیانوس اطلس شمالی شامل دانمارک، فنلاند، ایسلند، نروژ و سوئد و همچنین قلمروهای خودمختار الند، گرینلند، سوالبار و فاروئه) به جز سوئد استقبال می‌کند و محدودیت های مسافرتی را دوباره در تاریخ 20 جولای بررسی خواهد کرد.

 

لهستان

مرزهای لهستان به روی گردشگران از کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون نیاز به الزامات قرنطینه ای باز خواهد بود.

 

پرتغال

پرتغال مسافرت بین المللی هوایی از این ماه با کشورهای اروپایی و همچنین آمریکا آغاز کرد. مسافرانی که از این کشورها وارد پرتغال شوند نیازی به گذراندن الزامات قرنطینه‌ای نخواهند داشت.

 

رومانی

مسافران از کشورهای عضو اتحادیه اروپا همچنین سوئیس، لیختن اشتاین، ایسلند و نروژ  اجازه سفر به رومانی را خواهند داشت.

 

اسلواکی

مرزهای اسلواکی به روی شهروندان بسیاری از کشورهای اروپایی باز شده است. اسلواکی تنها به کشورهای پرریسک مانند سوئد و بریتانیا اجازه ورود به این کشور را نخواهد داد.

 

اسلوونی

مرزهای اسلوونی به روی شهروندان بیشتر کشورهای اروپایی باز شده است، اما قرنطینه دو هفته‌ای برای کسانی که از کشورهای سوئد، بریتانیا و کشورهای غیر عوض اتحادیه اروپا مانند روسیه الزامی است.

 

اسپانیا

از تاریخ 21 ژوئن، اسپانیا به مسافران عضو اتحادیه شینگن اجازه ورود به این کشور را صادر کرده است. مسافران از دیگر کشورهای اروپایی از تاریخ یکم جلوی وارد این کشور می‌شوند.

 

سوئد

سوئد محدودیت های سفر را از کشورهای بلژیک، کرواسی، فرانسه، یونان، لوکزامبورگ، پرتغال، اسلوونی، اسپانیا و سوئیس تا تاریخ 30 ژوئن می‌دارد. هشدارهای سفرهای غیرضروری همچنان برای دیگر کشورهای اروپایی در نظر گرفته می‌شود.

 

سوئیس

تمام محدودیت ها و الزامات قرنطینه ای برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا همچنان نروژ، ایسلند، لیختن اشتاین و بریتانیا برداشته شده است.

 

بریتانیا

مرزهای بریتانیا هرگز بسته باقی نماند، اما از ابتدای ماه ژوئن قرنطینه دو هفته ای برای تمام کسانی که وارد این کشور می‌شوند، اجباری شده است. تنها شهروندان کشورهای ایرلند، جزیره‌های مانش و گرنزی از قرنطینه معاف هستند.

پسندیدن :
0 0
بازدید:
633
دسته بندی مقاله ها:
دانستنی های سفر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *