نخستین ماسک هوشمند جهان که به 8 زبان ترجمه می کند

نخستین ماسک هوشمند جهان که به 8 زبان ترجمه می کند

یک استارتاپ روباتیک در ژاپن « نخستین ماسک هوشمند جهان » را ابداع کرده که هم از افراد در مقابل ویروس کرونا محافظت کرده و هم زبان ژاپنی را به 8 زبان دنیا ترجمه می کند. به این ترتیب وقتی ماسک می زنید و بخشی از صورت تان پوشیده است، برقراری ارتباط به مراتب آسان تر خواهد شد.

این ماسک که «C-FACE» نام دارد، یک ماسک هوشمند پلاستیکی است. این ماسک کمی بزرگتر از ماسک های معمولی است و به وسیله بلوتوث به تلفن همراه شخص متصل می شود و به این ترتیب گفت و گوی افراد را از طریق یک اپلیکیشن رونویسی می کند. با اتصال به تلفن همراه این ماسک می تواند زبان ژاپنی را به زبان های چینی، انگلیسی، فرانسوی، اندونزیایی، کره ای، اسپانیایی، تایلندی و ویتنامی ترجمه می کند. این ماسک همچنین این قابلیت را دارد تا کیفیت صدای کاربر را از طریق تلفن همراه تقویت کند.

 

ماسک هوشمند ژاپنی ها به دنبال تحول در جهان

کرونا راه شرکت ژاپنی Donut Robotics را تغییر داد

کرونا راه شرکت ژاپنی Donut Robotics را تغییر داد

درست پیش از شیوع گسترده ویروس کرونا در بسیاری از نقاط جهان، این شرکت ژاپنی که Donut Robotics نام دارد، توافقی را با فرودگاه «هانِدا» (Haneda) در توکیو به امضا رساند تا از روبات ها برای ذخیره اطلاعات گردشگران و ترجمه استفاده کنند، اما با توجه به اینکه مسافرت های هوایی هنوز به طور قطع آغاز نشده است و در این باره تردیدهایی وجود دارد، این شرکت از مزایای این تکنولوژی برای فاصله گذاری اجتماعی و همچنین استفاده از ماسک در سرتاسر جهان استفاده خواهد کرد.

 

ترجمه از روی تصاویر در آینده ای نزدیک

کرونا راه شرکت ژاپنی Donut Robotics را تغییر داد

ماسک های هوشمند در حال حاضر توجه بسیاری را به خود جلب کرده اند و تنها در 37 دقیقه، روی این پروژه بیش از 260 هزار دلار آمریکا سرمایه گذاری شد. این شرکت ژاپنی در فکر اضافه کردن اجزای واقعیت افزوده (واقعیت افزوده یک نمای فیزیکی زنده، مستقیم یا غیرمستقیم است، که عناصری را پیرامون دنیای واقعی افراد اضافه می‌کند) و واقعیت مجازی در نسخه های بعدی است تا ترجمه از روی تصاویر را نیز آسان تر کند.

 

40 دلار، قیمت نخستین ماسک هوشمند جهان

40 دلار، قیمت نخستین ماسک هوشمند جهان

قیمت نخستین ماسک هوشمند جهان 40 دلار است و سرویس اپلیکیشن ترجمه با اشتراک ماهانه در دسترس قرار دارد. نخستین ماسک های هوشمند در ماه سپتامبر در ژاپن در دسترس مردم قرار خواهند گرفت و بقیه این ماسک ها به کشورهای اروپایی و همچنین آمریکا و چین صادر خواهند شد.

مدیر اجرایی استارتاپ Donut Robotics در این باره اعلام کرد، که سال‌ها برای توسعه ربات راهنما که Cinnamon نام دارد و قرار بود در فرودگاه به کار گرفته شود، زمان صرف کرده‌ اند و در حال حاضر و با توجه به شرایط کنونی، با تکنولوژی به کار رفته در این ربات، محصولی ساخته شده است که در زمان شیوع ویروس کرونا و با توجه به تغییر سبک زندگی مردم، می تواند بسیار کارآمد باشد.

 

در این ویدئوی کوتاه مشاهده می کنید که نخستین ماسک هوشمند جهان که توسط ژاپنی ها ابداع شده است، چگونه کار می کند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *