چرا به جیپور شهر صورتی می گویند؟

چرا به جیپور شهر صورتی می گویند؟

آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا به جیپور شهر صورتی می گویند ؟ جیپور هند را شهر صورتی می نامند و گردشگران زمانی که به این شهر می رسند، خیلی سریع متوجه دلیل آن می شوند. مرکز تاریخی این شهر که در میان دیوارها احاطه شده است به رنگ صورتی درآمده است و شاید ساختمان های بسیار کمی باشند که چنین طرح و رنگی را ندارند.

این رنگ همچنین یک رنگ برجسته در آثار تاریخی این شهر است که براساس قوانین محلی به اجرا درمی آید. با توجه به مشکلات و زیرساخت های ناکافی جیپور، ممکن است گردشگران گمراه شوند که چرا چنین رنگ و طرحی در سرتاسر این شهر به اجرا در آمده است. این مطلب را بخوانید تا بدانید که چرا جیپور هند به شهر صورتی معروف شده است.

 

هر آنچه باید درباره جیپور ، شهر صورتی هند بدانید

هر آنچه باید درباره جیپور ، شهر صورتی هند بدانید

تاریخچه شهر صورتی جیپور هند

دلیل تاریخی اینکه چرا جیپور در بسیاری از نقاط به رنگ صورتی درآمده قدرت مطلق مهاراجه ساوای رام سینگ دوم  (Sawai Ram Singh) در پایتخت خود بوده است. همچنین او می خواست که پرنس آلبرت را در توری که در سال 1876 به هند داشت، تحت تاثیر قرار دهد.

پرنس آلبرت حدود 17 هفته را در برای به انجام رساندن وظایف سلطنتی اش در سرتاسر هند سپری کرد اما از درگیری های رسمی و کاری خود در این منطقه خسته شده بود. برای رهبران هند این بهترین فرصت بود تا روابط خود را با بریتانیایی ها مستحکم کنند.

مهاراجه جیپور یکی از ثروتمندترین و قدرتمندترین مردان در هند بود. اولین استراتژی او این بود که مطمئن شود آلبرت از جیپور بازدید می کند و برای دستیابی به این هدف، او یک سالن کنسرت زیبا و خیره کننده ساخت و آن را به نام پرنس آلبرت نامگذاری کرد. این سالن زیبا در در باغ رام نیواس (Ram Niwas Garden) قرار دارد و امروزه نیز گردشگران از آن بازدید می کنند.

زمانی که پرنس آلبرت علاقمند به بازدید از جیپور شد، مهاراجه تصمیم گرفت تا شهر را زیباتر کند و یکی از کارهایی که او انجام داد، دوباره رنگ کردن تمام شهر بود.

رنگی که برای جیپور انتخاب شد، صورتی مایل به قرمز بود که این رنگ نشان دهنده خوشامدگویی و همچنین میهمان نوازی مردم این منطقه بود.

 

چرا جیپور صورتی رنگ شد؟

ممکن است بسیاری از گردشگران این سوال را بپرسند که چرا شهر جیپور هند به رنگ صورتی درآمد؟ رنگی که 130 پیش برای جلب توجه پرنس آلبرت در این شهر به کار گرفته شد. در پاسخ به این سوال باید گفت که این رنگ مورد علاقه همسر مهاراجه ساوای رام سینگ دوم بود.

ملکه، مهاراجه را متقاعد کرد تا قانونی را برای ساختمان ها تصویب کند تا براساس آن هیچ رنگی جز صورتی در جیپور مورد استفاده قرار نگیرد. در سال 1877 این قانون تصویب شد و از آن زمان تاکنون هنوز تاثیر خود را در این شهر حفظ کرده است.

امروزه جیپور یکی از دلایل سفر به هند شده است و سالانه گردشگران بسیاری برای بازدید از آثار تاریخی این شهر صورتی به آن سفر می کنند. در تور هند به شهر صورتی جیپور سفر کنید و از معماری و تاریخ زیبای این شهر لذت ببرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *