چگونه از قطارهای سوئیس استفاده کنیم ؟

قطار را در این منطقه تجربه کنید

سیستم ریلی سوئیس در میان بهترین و مدرن ترین سیستم‌های خط راه آهن در اروپا قراردارد. حال این سوال پیش می آید که چگونه از قطارهای سوئیس استفاده کنیم؟ در این مطلب به شما پاسخ خواهیم داد.

سیستم ریلی سوئیس شامل قطارهای مسافرتی است که مسافت های طولانی در این کشور و همچنین شهرهای آن را به یکدیگر متصل می کند. همچنین این قطارهای سوئیس ، این کشور را به سایر نقاط اروپا وصل می کنند.

در عین حال قطارهای کوچکتری نیز در سوئیس در حال تردد هستند که در شهرهای کوچکتر و روستاهای این کشور توقف دارند.

در عین حال قطارهای خوش‌منظره سوئیس نیز از میان مناظر خیره کننده و رشته های کوه های این کشور عبور می کنند و شهرهای کوهستانی را به یکدیگر مرتبط می سازند.

علاوه بر این، سیستم حمل و نقل عمومی سوئیس شامل اتوبوس، قایق، تله کابین ها و حتی گوندولا یک نوع بلم و قایق پاروئی باریک و دراز است.

گردشگرانی که به سوئیس سفر می کنند و علاقه ای به کرایه اتومبیل در این کشور ندارند، به راحتی و با استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی این کشور می توانند خود را به هر نقطه ای از آن برسانند. گزینه های متعددی پیش رویتان قرار دارد تا با استفاده از بلیط ها و تراول پَس (travel passes) به راحتی از تور سوئیس لذت ببرید.

 

همه چیز درباره قطارهای سوئیسی

با قطار روچرس د نی به آلپ بروید

بلیط قطار در سوئیس

اگر در سفر خود به سوئیس تنها قصد دارید تا چندین بار از قطار استفاده کنید، می توانید از بلیط های مبدا به مقصد استفاده کنید. با استفاده از وب سایت Swiss Federal Railways می توانید این بلیط ها را تهیه کنید.

توجه داشته باشید که قطارهای منطقه ای آهسته تر حرکت می کنند اما در تمام یا بیشتر ایستگاه ها توقف دارند. قطارهای سریع السیر سوئیس تنها در شهرهای بزرگ توقف دارند و در شهرها و بخش های کوچک خدمات دهی ندارند.

 

خرید بلیط قطار در سوئیس

قطارسواری جادویی

از طریق وب سایت Swiss Federal Railways می توانید بلیط های یک طرفه یا چندمسیره را بین شهرهای سوئیس انتخاب کنید.

اگر بلیط خود را به صورت آنلاین بخرید یک صندلی رزرو شده نخواهید داشت. صندلی رزرو شده در قطارهای محلی سوئیس الزامی نیس. تنها لازم است با توجه به کلاس قطار خود سوار آن شوید و یک صندلی برای خودتان پیدا کنید. زمانی که در حرکت هستید، فردی برای کنترل و اسکن بلیط نزد شما خواهد آمد.

همچنین می‌توانید بلیط قطارهای سوئیس را از ایستگاه های قطار تهیه کنید. در این صورت می توانید صندلی خود را نیز رزرو کنید، کاری که به هنگام خرید آنلاین بلیط امکانپذیر نیست.

همچنین می توانید به جای خریدن بلیط از باجه های مخصوص فروش بلیط، از دستگاه هایی که در ایستگاه ها قرار داده شده است، استفاده کنید.

 

امکانات قطارهای سوئیس

با برنینا ، زیباترین مسیر ریلی سوئیس آشنا

– هر صندلی قطار یا مجموعه ای صندلی ها دارای وسایل موردنظر مانند یک USB شارژر است.

– قطارهای شهری دارای رستوران و میز خدمات هستند. یا مکان هایی برای ارائه نوشیدنی و اسنک دارند.

– قطارهایی که مسافت های طولانی را طی می کنند، مبلمان مخصوص خانواده یا بچه ها دارند که دارای بازی و سرگرمی است.

 

درباره Swiss Travel Pass

اگر قصد دارید که سفرهای زیادی با قطارهای سوئیسی انجام دهید، گزینه های زیادی پیش رویتان قرار دارد، اما Swiss Travel Pass را می توان گزینه ای بهتر برای سرمایه گذاری در این زمینه معرفی کرد.

این کارت تنها در اختیار کسانی که از خارج از کشور سوئیس باشند، قرار می گیرد و شامل سفر رایگان با تقریبا تمام سیستم حمل و نقل عمومی مانند قطار، قایق، قطارهای کابلی و غیره است. وسایل نقلیه ای که با استفاده از این کارت رایگان نیستند نیز شامل تخفیف می شوند.

با استفاده از Swiss Travel Pass می توانید در بیش از 90 شهر و روستای سوئیس رفت و آمد کرده و از بیش از 500 موزه این کشور به طور رایگان بازدید کنید.

Swiss Travel Pass اجازه سفر رایگان به کودکان را می دهد، اما به طور معمول برای سفر با سیستم ریلی سوئیس، خانواده ها باید کارت خانواده (Swiss Family Card) را تهیه کنید.

پسندیدن :
0 0
بازدید:
102
دسته بندی مقاله ها:
دانستنی های سفر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *