چگونه برای سفر در دروان کرونا آماده شویم؟

احتمال آغاز سفرهای بین المللی از تابستان

سوال اینجاست که چگونه برای سفر در دروان کرونا آماده شویم؟ از آنجا که بخش هایی از جهان همچنان محدودیت های قرنطینه ای را حذف کرده‌اند، اما برخی دیگر آن را برای جلوگیری از شیوع موج دوم کرونا ادامه داده اند، برخی از ما زودتر از موعد سفر خواهیم کرد. در این مقاله قصد داریم نگاهی به این موضوع بیندازیم که چگونه می توانید در آینده نزدیک و زمانی که در سفر هستید، خود و اطرافیان تان را ایمن نگه دارید.

در حال حاضر بسیاری از کشورهای مرزهای خود را به روی گردشگران گشوده اند. گرچه تعدادی از محدودیت همچنان باقی است و برخی مقررات و پروتکل های بهداشتی است که سفر در دوران کرونا را متفاوت کرده است.

با توجه به اینکه سفر بخش حذف نشدنی زندگی انسان است، در این مقاله قصد داریم پیشنهاداتی را ارائه دهیم در مورد کارهایی که می توانید انجام دهید تا در حین سفر ایمن باشید.

 

نکات مهم برای سفر در روزهای کرونا

آنچه باید درباره سفر به فرانسه در دوران کرونا بدانید

بیمه درمانی و مسافرتی خود را بررسی کنید

اول از همه، بیمه مسافرتی خود را بررسی کنید. آیا این بیمه بیماری کوید 19 و یا اثرات آن از جمله لغو پرواز، دسترسی به هتل و غیره را پوشش داده است؟ حتما یک پی دی اف یا نامه ای از شرکت بیمه گذار خود داشته باشید که نشان می دهد تمام این موارد پوشش داده شده است. اگر در مسافرت کاری هستید، مطمئن شوید که بیمه شما نیز همین امر را پوشش می دهد.

بیمه درمانی مسافرتی خود را در مرحله بعدی بررسی کنید. آیا این بیمه کرونا و بیماری های مرتبط با آن را پوشش می دهد؟ آیا شما در گروه های پرخطر هستید که مسافرت کردن را غیرعقلانه تر می دانید، یا نیاز دارید که به بیمارستان بروید؟ در صورت قرنطینه شدن، شرایط اقامتی شما چگونه خواهد بود؟ باز هم، مدارک لازم را تهیه کنید و به همراه داشته باشید.

باید در مورد خطرات احتمالی با پزشک خود صحبت کنید. اگر می توانید آزمایش آنتی بادی کوید 19 را توصیه می کنیم تا بتوانید در مورد شرایط سلامتی و مسافرت خود آگاهانه تصمیم بگیرید.

 

برای حفظ امنیت خود در طول سفر آماده شوید

جواب تست کرونا در 4 تا 5 ساعت

توصیه های علمی و پزشکی برای ایمن نگه داشتن افراد در فضاهای عمومی در مسافرت اعمال می شود: دهان خود را با ماسک بپوشانید، از افرادی که از ماسک استفاده نمی کنند، فاصله بگیرید، دستان خود را به طور مرتب بشویید، از لمس کردن صورت‌تان خودداری کرده و حفظ فاصله دو متری از دیگران را رعایت کنید.

رعایت فاصله 2 متری در برخی شرایط مانند هواپیما غیرممکن است. شاید بخواهید بدانید که آیا خط هوایی که از آن بلیط هواپیمای خود را تهیه کرده اید، صندلی های میانی یا مجاور را مسدود می کند که این امر ممکن است به حفاظت از شما کمک کند. (تفاوت بین صندلی میانی و مسدود کردن صندلی های مجاور در این است که با قانون صندلی میانی، مجموعه ای از دو صندلی در یک طرف راهرو دارای دو سرنشین خواهد بود، در حالی که با قانون صندلی های مجاور، فقط یک نفر از کنار شما حذف خواهد شد.)

صرف نظر از وضعیت انسداد صندلی، مطمئن شوید که تمام اقدامات احتیاطی دیگر را جدی گرفته اید. اگر می خواهید یک وعده غذایی بسته بندی شده را میل کنید، مکانی جدا شده در ترمینال و به دور از افراد دیگر را پیدا کنید، چرا که باید برای غذا خوردن ماسک خود را دربیاورید.

استفاده از ماسک خود را در خانه تمرین کنید و همراهان مسافرتی (مخصوصا بچه ها) را نیز در این کار مشارکت دهید. اگر ماسک های پارچه ای قابل استفاده مجدد دارید، چند عدد از آنها را برای سفر به همراه داشته باشید و در مورد نحوه تمیز کردن آنها در جاده چاره ای بیندیشید. یک پیشنهاد این است که ماسک های تمیز را در یک کیسه پلاستیکی دارای زیپ قرار دهید و ماسک های کثیف را در دیگری نگه دارید.

 

ضدعفونی کننده به همراه داشته باشید

راه‌های پیشگیری از ویروس کرونا در پرواز

اگر سفر در دروان کرونا را انتخاب کرده اید، حتما ضدعفونی کننده به همراه داشته باشید. اگر می خواهید امنیت و بهداشت را در فرودگاه رعایت کنید، حتما این کار را بکنید. در حال حاضر در فرودگاه های آمریکا می توانید یک ضدعفونی کننده دست 12 اونسی را با خود به همراه داشته باشید. حتی مقداری صابون و مایع دست را نیز داخل یک بطری کوچک مسافرتی ریخته و در صورتی که در سرویس های بهداشتی وجود نداشت، از آن استفاده کنید. سعی کنید یک دستمال کاغذی برای خشک کردن دستان نیز همراه تان باشد، تا از مشکلات و اتفاقات ناخواسته ای که ممکن است در سفر رخ دهد، پیشگیری کنید.

در مورد عوض کردن لباس و کفش نیز هنگام رسیدن به جایی که می خواهید فکر کنید. همچنین لباس هایی را که احتمالا ممکن است آلوده شده باشند، در یک ساک دستی یا یک کیف جداگانه به مدت 72 ساعت نگه دارید. این مدت زمانی است که ژورنال پزشکی نیوانگلند نشان داده، این ویروس می تواند روی سطوح پایدار باقی بماند.

 

برای قرنطینه رسمی یا موارد دیگر آماده شوید

پرداخت هزینه درمان و قرنطینه کرونا توسط امارات

کاملا آگاه باشید که در صورت وجود شرایط قرنطینه اجباری در مقصد مورد نظرتان چه اتفاقی خواهد افتاد. حتی اگر اکنون مشمول آن نیستید، ببینید آیا تحمیل قرنطینه در مقصد موردنظر اعمال می شود یا خیر. ممکن است مکان دیگری که از آن وارد می شوید، به یک قرنطینه اجباری تبدیل شود.

بنابراین حتما با هواپیمایی موردنظر خود بررسی کنید که چه مدارکی لازم خواهد بود و مطمئن شوید که همه مدارک را با خود به همراه آورده اید.

حتی اگر قرنطینه اجباری نباشد، ممکن است از شما بخواهند که خودتان را به مدت 14 روز قرنطینه کنید، به خصوص اگر با کسی که در یک گروه پرخطر قرار دارد تماس داشته باشید.

پسندیدن :
0 0
بازدید:
567
دسته بندی مقاله ها:
گردشگری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *