چگونه ترکیه مرزهای بین المللی را به روی مسافران باز می‌کند؟

چگونه ترکیه مرزهای بین المللی را به روی مسافران باز می‌کند؟

ترکیه آماده می‌شود تا از اواسط ژوئن (خردادماه) مرزهای خود را به روی گردشگران بین المللی باز کند. از این رو، دولت این کشور معیارهای جدیدی را که برنامه «گواهی سلامت گردشگری» نامیده می‌شود، اجرا خواهد کرد تا مطمئن شود که ایرلاین ها، سیستم حمل و نقل، هتل های ترکیه ، سواحل و آثار تاریخی به اندازه کافی برای بازدید مسافران امن هستند.

در پی همه‌گیری گسترده کرونا و با بسته شدن مرزهای بین المللی بسیاری از کشورها، دنیا از گردشگر خالی شد. حالا و پس از گذشت چندین ماه از گسترده شدن ویروس کوید 19، بسیاری از کشورهای جهان به ویژه کشورهایی که صنعت گردشگری بخش مهمی از درآمد ارزی آنها را تشکیل می‌دهد، به تدریج و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حال بازگشایی دوباره مرزهایشان به روی گردشگران هستند.

ترکیه نیز از جمله کشورهایی است که صنعت گردشگری در آن از اهمیت خاصی برخوردار است و با توجه به آثار تاریخی، جاذبه های گردشگری، امکانات و خدماتی که این کشور به گردشگران ارائه می‌دهد، سالانه پذیرای مسافران زیادی از نقاط مختلف جهان است. حالا و پس از گذشت چند ماه، ترکیه نیز که پیش از این مرزهای خود را به روی گردشگران بین المللی بسته بود، اعلام کرده است که با رعایت موازین بهداشتی آماده پذیرش دوباره مسافران است. این خبر خوبی برای علاقه‌مندان به سفر و به ویژه ایرانی‌هاست، چراکه ترکیه یک تور مسافرتی محبوب برای آنها محسوب می‌شود. تور ترکیه به مقصد استانبول و به ویژه شهر ساحلی آنتالیا یکی از بهترین گزینه‌ها برای سفرهای تابستانی است.

 

آغاز دوباره سفر به ترکیه

صدور گواهی سلامت برای گردشگران

صدور گواهی سلامت برای گردشگران

برای اطمینان از سلامت گردشگران، ترکیه در نظر دارد گواهی‌هایی را صادر کند که سطح بالایی از سلامت و الزامات بهداشتی را نشان می‌دهد و توسط موسسات گواهی بین المللی مورد تایید قرار خواهد گرفت. هتل ها، رستوران های و سیستم های حمل و نقل در ترکیه لازم است تا مقررات مربوط به فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند. در حالی که سیستم های حمل و نقل موظف هستند، مرتب داخل وسایل نقلیه را ضدعفونی کنند.

وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه در این باره اعلام کرد: «برنامه صدور گواهی‌ها به مسافرانی که به ترکیه سفر می‌کنند اطمینان می‌دهد که این کشور تعطیلاتی ایمن و سالم را برای آنها برنامه ریزی کرده است و آنها در طول اقامت خود احساس آرامش خواهند داشت.»

وی ادامه داد: «برنامه ما تمام قدم های پیشگیری و پشتیبانی شامل سیستم حمل و نقل هوایی، دریایی و زمینی، بنادر، تمام امکاناتی که در طول سفر ارائه می‌شود، وضعیت سلامت کارکنان در صنعت گردشگری و خود گردشگران را شامل می‌شود.

 

مسافران باید از ماسک استفاده کنند

مسافران باید از ماسک استفاده کنند

یکی از پروتکل های بهداشتی که در سفر به ترکیه مانند سفر به بسیاری از کشورها باید توسط گردشگران رعایت شود، استفاده از ماسک است. مسافران لازماست از زمانی که وارد فرودگاه می‌شوند تا زمان خروج از ماسک استفاده کنند وهمچنین دمای بدن آنها پیش از اینکه سوار هواپیما شوند، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

کارکنان صنعت گردشگری نیز به طور منظم تحت نظارت های ایمنی و بهداشت قرار دارند و آموزش‌ها و امکانات لازم در این بخش به آنها ارائه خواهد شد.

ترکیه پیش از این هتل‌های خود و همچنین دیگر جاذبه های گردشگری را باز کرده و پروازهای داخلی را از ابتدای ماه ژوئن از سر گرفته است. از این رو، این مقصد محبوب گردشگری در نظر دارد که از اواسط ماه ژوئن مسافران بین المللی را پذیرا باشد.

بنابراین اگر به دنبال یک تور مسافرتی ایده‌آل برای تعطیلات تابستان خود هستید، با رزرو تور استانبول و تور آنتالیا در کشور ترکیه فاصله چندانی ندارید و پس از چندین ماه دور از سفر بودن حالا می‌توانید دوباره پا را فراتر از مرزها گذاشته و یک سفر خارجی را تجربه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *