کرونا، دنیا را از گردشگر خالی کرد

تاثیر کرونا بر صنعت گردشگری جهان

با شیوع گسترده کرونا در بسیاری از کشورها به ویژه کشورهایی مانند ایتالیا، ایران، چین و غیره، صنعت گردشگری بسیار تحت تاثیر قرار گرفته است و شرایط سختی را تجربه می‌کند. تور مسافرتی ، رزرو هتل، خرید بلیط هواپیما و بسیاری موارد دیگر در این صنعت تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفته است. مکان‌ها و جاذبه های گردشگری که پیش از این در جهان، در هر فصل و زمانی از سال مملو از گردشگر بود، با شیوع ویروس کرونا و نگرانی گردشگران از ابتلا به این ویروس، شاهد حضور بسیار کمرنگ گردشگران شده‌اند. در حال حاضر کرونا دنیا را از گردشگر خالی کرده است. تاثیر کرونا بر صنعت گردشگری جهان را در تصاویر زیر مشاهده کنید.

 

تاثیر کرونا بر صنعت گردشگری جهان

ونیز ایتالیا

– این تصویر ونیز ایتالیا را نشان می‌دهد. شهری که همواره پر از گردشگر بوده است، به دلیل شیوع ویروس کرونا با کاهش بسیار زیاد تعداد گردشگر مواجه شده است.

 

کولوسئوم، بزرگترین تماشاخانه در امپراتوری روم

– این تصویر راهروهای خالی کولوسئوم، بزرگترین تماشاخانه در امپراتوری روم در کشور ایتالیا را نشان می‌دهد؛ جایی که پیش از شیوع ویروس کرونا، گردشگران در صف‌های طولانی برای ورود به آن منتظر می‌مانند.

 

ایستگاه مترو در شهر میلان ایتالیا

– این تصویر یک ایستگاه مترو در شهر میلان ایتالیاست که پس از گسترده شدن ویروس کرونا، با کاهش قابل توجه رفت و آمد مواجه شده است.

 

فواره مشهور تروی در رم ایتالیا

– در این تصویر فواره مشهور تروی در رم ایتالیا را مشاهده می‌کنید که دو گردشگر از ماسک برای حفاظت خود در مقابل ویروس کرونا استفاده کرده‌اند.

 

فرودگاه بین المللی داکسینگ پکن

– فرودگاه بین المللی داکسینگ پکن را در این تصویر می‌بینید که به تازگی افتتاح شده است. یک مسافر را می‌بینید که به راهروی خالی تحویل بار وارد می‌شود.

 

فرودگاه بین المللی چانگی سنگاپور

– مردی که برای حفاظت از خود در مقابل ویروس کرونا از ماسک استفاده می‌کند، در فرودگاه بین المللی چانگی سنگاپور، مقابل دستگاه تعیین درجه دمای بدن قرار گرفته است.

 

فرودگاه بین‌المللی نوا به در هانوی ویتنام

– فرودگاه بین‌المللی نوا به در هانوی ویتنام را در این تصویر می‌بینید که از ترس ابتلا به ویروس کرونا خالی شده است.

 

تائی‌یوان چین

– در این تصویر یک راننده در تائی‌یوان چین را مشاهده می‌کنید که برای مقابل با ویروس کرونا سعی دارد با پلاستیک ارتباط میان خود و مسافری که در صندلی عقب می‌نشیند را قطع کند.

 

سانریو پورولند

– این علامت «تعطیل است» که در ورودی پارک موضوعی سانریو پورولند توکیو نصب شده، نشان می‌دهد به طور موقت به دلیل شیوع ویروس کرونا این مجموعه را تعطیل کرده‌اند.

 

شهربازی سیام در بانکوک

– اینجا شهربازی سیام در بانکوک است. کارگرانی را می‌بینید که لباس‌های عروسکی پوشیده‌اند و منتظر حضور بازدیدکنندگان هستند.

 

پارک آبی سیام در بانکوک

– این تصویر نیز پارک آبی سیام در بانکوک را نشان می‌دهد که غریق نجات در حالی که این مکان خالی است، در کنار این مکان نشسته است.

 

جیمباران در بالی اندونزی

– کرونا دنیا را از گردشگر خالی کرده است. این تصویر ساحل جیمباران در بالی اندونزی را نشان می‌دهد که با شیوع ویروس کرونا بسیار خلوت شده است.

 

قناری در تنریف اسپانیا

– تاثیر کرونا بر صنعت گردشگری ، جهانی شده است. در این تصویر جزیره قناری در تنریف اسپانیا را مشاهده می‌کنید که شیوع کرونا این ساحل را نیز خالی کرده است.

 

موزه لوور پاریس

– یکی از مشهورترین موزه های دنیا نیز از ویروس کرونا در امان نمانده است. یک علامت که در ورودی موزه لوور پاریس نصب شده، نشان می‌دهد این موزه تعطیل است.

 

اربیل عراق

– اینجا اربیل عراق است. مردان جوانی را می‌بینید که در یک کافه خالی به دلیل ممنوعیت مصرف قلیان با شیوع کرونا، بیکار نشسته‌اند.

 

 

– در این تصویر کارکنان رستوران را می‌بینید که منتظر مشتری هستند. اینجا محله حاجی لین (محله عرب‌ها) در سنگاپور است که ویروس کرونا آن را خالی کرده است.

 

پسندیدن :
2 0
بازدید:
739
دسته بندی مقاله ها:
گردشگری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *