10 مقصد برتر گردشگری جهان از نظر مجمع جهانی اقتصاد

10 مقصد برتر گردشگری جهان

مجمع جهانی اقتصاد (WEF) 10 مقصد برتر گردشگری جهان در سال 2019 را معرفی کرد و بر این اساس اسپانیا توانسته با توجه به شرایط ایده‌آلی که برای گردشگران داشته است، در صدر این رنکینگ قرار بگیرد. این کشور مدیترانه‌ای که از سال 2015 توسط مجمع جهانی اقتصاد به عنوان کشور آماده سفر نامگذاری شده است، در صدر فهرست مقاصد برتر گردشگری جهان قرار دارد، در حالی که فرانسه و آلمان رتبه‌های بعدی را به خود اختصاص داده‌اند. به همراه ژاپن و ایالات متحده آمریکا، این 5 کشور توسط مجمع جهانی اقتصاد به عنوان مقاصد برتر گردشگری در جهان انتخاب شدند.

 

امارات، مقصد برتر گردشگری خاورمیانه

همچنین امارات متحده عربی به عنوان برترین مقصد گردشگری در خاورمیانه انتخاب شد. حدود 140 کشور هر ساله در این رنکینگ توسط مجمع جهانی اقتصاد معرفی می‌شوند.

این فهرست براساس شاخص‌های مختلف از جمله پایداری زیست‌محیطی، بهداشت، سلامت، منابع طبیعی و فرهنگی و میزان استقبال بین‌المللی در کشورهای مختلف تهیه می‌شود.

آژانس مسافرتی و گردشگری ستاره زمرد با برگزاری تور مسافرتی به ارائه بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات در این زمینه می‌پردازد. همچنین امکان خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، بیمه مسافرتی ، ویزا و غیره از طریق وب‌سایت ما فراهم است.


10- سوئیس

جایگاه سوئیس در میان 10 کشور برتر این فهرست از سال 2017 تغییر نکرده است. این کشور کوچک اروپایی توانسته بالاترین امتیازها را در حوزه کسب و کار، پایداری زیست محیطی و بازار کار به خود اختصاص دهد. این کشور تنها برای گردشگران اغواکننده نیست. در یک نظرسنجی، سوئیس به عنوان بهترین مکان در جهان برای زندگی و کار انتخاب شده است.

آژانس مسافرتی و گردشگری ستاره زمرد مجری مستقیم تور سوئیس به شهرهای توریستی این کشور مانند زوریخ، لوگان، مونترو و غیره است.

سوئیس مقصد برتر گردشگری در جهان

9- کانادا

مجمع جهانی اقتصاد به کانادا امتیازهای بالایی برای امنیت و ایمنی، پایداری زیست محیطی و زیرساخت‌های حمل و نقل هوایی داده است. براساس اعلام مرکز آمار کانادا، تعداد گردشگران آمریکایی که در شش ماهه ابتدایی سال 2019 به کانادا سفر کرده‌اند، به بالاترین رقم از سال 2007 رسیده است.

کانادا مقصد برتر گردشگری جهان

8- ایتالیا

جایگاه ایتالیا در گزارش سال 2019 تغییر نکرده است. گردشگران همچنان برای تماشای آثار تاریخی این کشور به شهرهای رم و فلورانس سرازیر می‌شوند. این گزارش نشان می‌دهد که مقامات ونیز برنامه‌ریزی کرده‌اند تا به دلیل نارضایتی مردم مسیر کشتی‌های تفریحی را از جزیره‌های مرکزی این شهر منحرف کنند. بااین وجود ایتالیا در میان 10 مقصد برتر گردشگری قرار دارد. با تور اروپا در ستاره زمرد از شهرهای دیدنی ایتالیا مانند رم و ونیز بازدید کنید.

جاذبه گردشگری ونیز ایتالیا

7- استرالیا

استرالیا به دلیل تنوع چشم‌اندازهای طبیعی و حیات وحش منحصر به فردی که دارد، شناخته شده است. این کشور همچنین امتیاز خوبی در زمینه امنیت و زیرساخت‌های گردشگری به دست آورده است. استرالیا در سال 2019 به عنوانیکی از مقاصد برتر گردشگری برای گذراندن تعطیلات توسط گردشگران آمریکایی نامیده شد.

جاذبه گردشگری سیدنی استرالیا

6- بریتانیا

بریتانیا نسبت به جایگاه خود در فهرست سال گذشته با یک پله سقوط مواجه شد و امتیاز پایینی در بخش رقابت‌های قیمتی به دست آورد. همچنین خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بر روی مسافرت به این منطقه تاثیرگذار بود. به طوری که اقتصاددانان دانشگاه آکسفورد پیش‌بینی کرده‌اند که این مسئله باعث کاهش 4 درصدی گردشگری در این کشور خواهد شد.

جاذبه گردشگری بریتانیا

5- ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده آمریکا توانست در سال 2019 جایگاه پنجمی بریتانیا را در رنکینگ مجمع جهانی اقتصاد به خود اختصاص دهد. یک رسانه آمریکایی در سال 2019، سه نقطه در آمریکا را در میان برترین جاذبه‌های گردشگری جهان معرفی کرد. پارک ملی یوسمیت، گرند کنیون و مائویی هاوایی این سه مقصد جذاب گردشگری هستند.

آمریکا مقصد برتر گردشگری جهان

4- ژاپن

براساس اعلام وزیر گردشگری ژاپن، سال گذشته رکورد حضور 31 میلیون گردشگر در این کشور شکسته شد. توکیو یکی از پربازدیدترین شهرهای این کشور در سال 2018 با وجود 12.93 میلیون گردشگری بود که به پایتخت ژاپن سفر کردند. آمار نشان می‌دهد که گردشگری در توکیو در سال 2019، 10 درصد افزایش یافته است.

جاذبه گردشگری ژاپن

3- آلمان

آلمان از سال 2017 در جایگاه سوم رنکینگ 10 کشور برتر گردشگری جهان توسط مجمع جهانی اقتصاد قرار دارد. همچنین این کشور، مقصد پیشنهادی سایت معتبر Lonely Planet به گردشگران برای سفر به شهرهای برلین و مونیخ و همچنین منطقه بلک فارست (Black Forest) در بخش جنوبی آلمان است.

جاذبه گردشگری آلمان

2- فرانسه

پاریس دومین شهر پربازدید در جهان در سال گذشته بوده است. براساس آمار بیش از 19 میلیون گردشگر از سرتاسر جهان به این شهر سفر کرده‌اند. پایتخت فرانسه همچنین توسط رسانه آمریکایی News & World Report در میان برترین مقاصد گردشگری قرار گرفته است. دولت فرانسه اعلام کرد که حدود 90 میلیون گردشگر در سال 2018 به این کشور سفر کرده‌اند که یک رکورد جدید محسوب می‌شود. آنها امیدوارند این رقم در سال 2020 به 100 میلیون گردشگر برسد.

جاذبه گردشگری پاریس فرانسه

1- اسپانیا

اسپانیا با توجه به جاذبه‌های تاریخی مانند کاخ الحمرا که مشرف بر شهر گراناداست، که به عنوان یکی از شاخص‌ترین نمونه‌های هنر شمال آفریقا و شاید یکی از مشهورترین بناهای اسلامی جهان به‌شمار می‌آید. همچنین سواحل این کشور بسیار مورد توجه گردشگران قرار دارد. براساس گزارش مجمع جهانی اقتصاد، اسپانیا به لطف منابع فرهنگی و طبیعی غنی خود توانسته رتبه نخست 10 کشور برتر گردشگری جهان را به خود اختصاص داد.

جاذبه گردشگری اسپانیا

پسندیدن :
13 0
بازدید:
4910
دسته بندی مقاله ها:
دانستنی های سفر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *