5 اشتباه در سفر به مالدیو

5 اشتباه در سفر به مالدیو

سفر به مالدیو جزو برنامه های اصلی گردشگران در سرتاسر جهان است. این جزایر زیبا و مسحورکننده با بهترین امکانات و هتل ها، هر ساله پذیرای گردشگران زیادی از سرتاسر جهان هستند. حتی جالب است بدانید که سفر به مالدیو در کرونا نیز برایتان فراهم است. بنابراین اگر تور مالدیو را برای نوروز امسال رزرو کردید، از این اشتباهات خودداری کنید.

 

کوتاه درباره مالدیو

سفر به مالدیو در کرونا / مالدیو در کرونا امن است

مالدیو مجموعه ای از هزاران جزیره در اقیانوس هند است که به دلیل آب های شفاف سبز رنگ، سواحل زیبا تا چشم کار می کند و البته هتل ها و ریزورت های لوکس آن، شهرت جهانی دارد. با چنین ویژگی هایی، این مجموعه جزایر یک مکان ایده آل برای ماه عسل و همچنین غواصی، شنا، آفتاب بی نظیر و استفاده از تفریحات منحصر به فرد آن است. ماه عسل در هتل های مالدیو یکی از بهترین پیشنهادات برای زوج های جوان است. مالدیو علاوه بر اینکه یکی از بهترین سفرهای جزیره ای در جهان است، همچنین یک برنامه سفر ایده آل برای گردشگرانی است که می خواهند به شهرهای جنوبی آسیا یا پایتخت های خاورمیانه ای سفر کنند. با تمام این توصیفات اگر قصد سفر به این جزایر زیبا را دارید از این 5 اشتباه در سفر به مالدیو دوری کنید.

از این اشتباهات در سفر به مالدیو خودداری کنید

 بازدید از تنها یک جزیره

5 اشتباه در سفر به مالدیو

اولین چیزی که باید درباره مالدیو بدانید این است که ریزورت ها هر کدام در یک جزیره خصوصی مخصوص به خود قرار دارند. در حقیقت یک جزیره یک ریزورت در مالدیو یک گزینه معمول برای اقامت در آن است. این از لحاظ جغرافیایی منطقی به نظر می رسد. جزایر مالدیو حدود 1192 جزیره غیرمسکونی و 200 جزیره مسکونی هستند. می توانید با تور مالدیو خود به چندین جزیره بروید و در بیش از یک ریزورت بمانید یا یک تور با قایق بگیرید و از چندین جزیره در این منطقه خیره کننده بازدید کنید.

 

سفر ارزان قیمت به مالدیو امکانپذیر نیست

سفر ارزان قیمت به مالدیو امکانپذیر نیست

مالدیو شهرت زیادی در خاص بودن و ارائه خدمات و ویژگی های منحصر به فرد دارد، اما می توان سفر ارزانقیمت به مالدیو را نیز تجربه کرد. با اقامت در خانه محلی ها یا هتل های ارزان قیمت مالدیو مانند Holiday Inn Resort Kandooma هزینه های سفرتان به این منطقه کاهش می کند. همچنین برای لذت بردن از تفریحات مالدیو حتما نباید غواصی کنید یا قایق های تفریحی گرانقیمت سوار شوید، راه های زیادی برای تجربه زیبایی این جزایر وجود دارد. برای نمونه می توانید در Summer Island بخش هایی از یک تپه دریایی را با استفاده از پرینتر 3D فقط برای 5 دلار بکارید. همچنین می توانید به راحتی در سواحل عمومی شنا کنید و از ساحل های مالدیو لذت ببرید.

 

به مالدیو نروید مگر در ماه عسل

به مالدیو نروید مگر در ماه عسل

خب این یکی دیگر از اشتباهات سفر به مالدیو است که فکر کنید فقط باید در ماه عسل به این منطقه سفر کنید. درست است که ماه عسل در مالدیو به لطف ریزورت های رمانتیک و طبیعت زیبای آن به یکی از گزینه های اصلی زوج های جوان تبدیل شده است اما مالدیو یک سفر ایده آل هم برای خانواده ها و هم برای گروه های دوستان است. در حقیقت بسیاری از ریزورت های مالدیو به خانواده ها اختصاص دارند و امکاناتی را برای آها دارند. مالدیو مکانی برای تفریح و استراحت است فرقی نمی کند با خانواده، دوستان و یا برای ماه عسل به آن سفر کنید.

 

لیوبردهای مالدیو را در نظر نگیرید

5 اشتباه در سفر به مالدیو

در مالدیو 158 لیوبرد وجود دارد. لیوبردها همان کشتی های کروز، خانه های قایقی و شبیه آن هستند که سافاری روی آب را در میان صخره های مرجانی و طبیعت زیبای مالدیو به شما پیشنهاد می دهند. این قایق ها انواع مختلفی از خدمات و امکانات شامل آشپز شخصی، تجهیزات غواصی و موج سواری و همچنین انواع کارمندان را با توجه به نوع قایقی که انتخاب می کنید ارائه می دهند. گردشگرن همچنین می توانند یک قایق یا خانه قایقی یا حتی قایق های کوچک کروز را اجاره کنند و بسته به نیاز خود خدمه بگیرند.

 

از فرهنگ محلی ها دوری کنید!

از فرهنگ محلی ها دوری کنید!

خب یکی دیگر از اشتباهات سفر به مالدیو دوری کردن از فرهنگ محلی هاست. به این دلیل مالدیو به عنوان یک مقصد ساحلی شناخته می شود، فرهنگ مردم این منطقه اغلب نادیده گرفته می شود. فرهنگ مالدیو منحصر به فرد و ترکیبی از فرهنگ مردمان سریلانکا، مالزی، خاورمیانه، اندونزی و آفریقایی است. ترکیبی که تنها می توانید در مالدیو آن را تجربه کنید. می توانید فرهنگ مالدیو را از طریق موسیقی و حرکات موزون یا غذاهای محلی آن کشف کنید. همچنین می توانید سفرهای روزانه به روستاهای جزیره در طول روز داشته باشید و با روش زندگی آنها بیشتر آشنا شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *