7 دلیل برای سفر به مسقط پایتخت عمان

7 دلیل برای سفر به مسقط پایتخت عمان

اگر می خواهید تور مسقط را برای  نوروز امسال رزرو کنید، با دلایل سفر به مسقط بیشتر آشنا شوید. مسقط پایتخت عمان شهری زیباست که با کوه ها و صحرا احاطه شده است. از تاریخ غنی این شهرگرفته تا فروشگاه های مدرن در کنار آثار قدیمی ، مسقط یک تور مسافرتی ایده آل برای گردشگران است. این 7 دلیل برای سفر به مسقط را بخوانید.

 

چرا به مسقط سفر کنیم ؟

سوغاتی ها و دست سازه های مسقط

سوغاتی ها و دست سازه های مسقط

بدون شک یکی از دلایل سفر به مسقط سوغاتی ها و هنر این شهر است. از سرامیک گرفته تا جواهرات و سوغاتی هایی با تم شتر، چرم و غیره می توانید در سفر به مسقط بخرید.

 

بازدید از مساجد خیره کننده مسقط

بازدید از مساجد خیره کننده مسقط

در طول 45 سال حکومت، سلطان قابوس ثروت و نام خود را بر روی بسیاری از بناهای زیبا در این شهر نهاد. اما خیره کننده ترین آنها مسجد بزرگ سلطان قابوس در مسقط است. بخش اصلی که در آن عبادت می کنند بسیار خیره کننده است که با فرش های فارسی و لوسترهای بزرگ مزین شده است.

 

طعم منحصر به فرد غذای دریایی در مسقط

طعم منحصر به فرد غذای دریایی در مسقط

درحالی که از غذاهای مشهور عمان می توان به گوشت، حمص و بسیاری غذاهای دیگر در رستوران ها اشاره کرد، اما نمی توانید در پایتخت عمان از غذاهای دریایی غافل شوید. از انواع ماهی ها گرفته تا خرچنگ سعی کنید یکی از غذاهای دریایی مسقط را تجربه کنید.

 

معماری مدرن مسقط

معماری مدرن مسقط

یکی از بهترین مکان ها در مسقط برای تماشای معماری مدرن قصر العام است. قصری طلایی و آبی که محل زندگی خاندان سلطنتی است. در کنار این قصر از خانه اپرای سلطنتی نیز بازدید کنید که ترکیبی از مرمرهای ایتالیایی و عمانی است.

 

تماشای جست و خیز دلفین ها

تماشای جست و خیز دلفین ها

از دیگر دلایل سفر به مسقط به عنوان یک شهر بندری، دلفین های زیبای آن هستند. با یک تور قایق سواری به اطراف خلیج عمان بروید و از تماشای دلفین ها زمانی که برای شکار ماهی های ساردین جست و خیز می کنند، لذت ببرید.

 

پیاده روی فراموش نشدنی در مسقط

پیاده روی فراموش نشدنی در مسقط

در حالی که بهترین مکان برای پیاده روی در عمان نیزوا نام داردکه در فاصله یک و ساعت و نیمی جنوب غربی مسقط است، کوه های هاجر در خود مسقط نیز یکی از بهترین مکان ها برای تفریح دراین شهر است. مسیر صخره ای زیبا از پارک ریام مسقط به تپه ها که بسیار خیره کننده است.

 

تجربه منحصر به فرد کویر در مسقط

تجربه منحصر به فرد کویر در مسقط

اگر اهل کویر و کویرنوردی هستید، این یکی از مهم ترین دلایل برای سفر به مسقط است. غرب مسقط، بزرگترین کویر شنی متوالی جهان را در شبه جزیره عرب مشاهده خواهید کرد. این کویر هم بخشی از عمان و هم عربستان سعودی، یمن، امارات را پوشانده است.

پسندیدن :
1 0
بازدید:
347
دسته بندی مقاله ها:
مسافرت رفتن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *